ASV karogs

ASV plāno atcelt sankcijas pret Krievijas uzņēmumiem "En+", "Rusal" un "Evrosibenergo"

14
(atjaunots 11:03 11.01.2019)
ASV Finanšu ministrijas vadītājs Stīvens Mnučins apsolījis atcelt ierobežojošos pasākumus, kas vērsti pret trim Krievijas uzņēmumiem.

RĪGA, 11. janvāris – Sputnik. ASV Finanšu ministrijas vadītājs Stīvens Mnučins pēc tikšanās ar kongresmeņiem ceturtdien apstiprinājis ministrijas ieceri atcelt sankcijas, kas vērstas pret uzņēmumiem "En+", "Rusal" un "Evrosibenergo", liecina informācija ASV Finanšu ministrijas vietnē.

"Ierobežojošie pasākumi pret "En+, "Rusal" un "Evrosibenergo" tika attiecināti tikai tāpēc, ka tos kontrolēja un vadīja (Oļegs – red.) Deripaska. Šie uzņēmumi pārcietuši būtiskas izmaiņas restrukturizācijas un pārvaldes jomā, kā rezultātā tie vairs neatrodas Deripaska kontrolē un būtiski samazina viņa daļu," – teikts Mnučina paziņojumā.

Pēc viņa vārdiem, "En+", "Rusal" un "Evrosibenergo" uzņēmušies saistības dāvāt Finanšu ministrijai bezprecedenta pārskatāmības līmeni darbā, lai garantētu, ka Deripaska tos vairs nekontrolē, tāpēc sankcijas pret tiem atceltas.

"Finanšu ministrija vērīgi kontrolēs, kā "En+" un "Rusal" pilda savas saistības. Ja šīs kompānijas neizpildīs noteikumus, tās saskarsies ar ļoti reālām un tūlītējām sekām, tostarp arī ar sankciju izskatīšanu," – brīdināja politiķis.

Viņš pauda arī gatavību turpināt darbu ar Kongresu šajā jautājumā.

ASV Demokrātiskās partijas pārstāvji pauda neapmierinātību ar Mnučina liecībām slēgtajās debatēs ASV Kongresā.

"Tas ir viens no sliktākajiem slēgtajiem brīfingiem, ko esam saņēmuši no Trampa administrācijas. Ministrs pat teju deva jebkādas liecības," – klāstīja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

Pēc viņas vārdiem, amatpersonas, tostarp arī Mnučins, pārsvarā tikai esot nolasījuši publikai pieejamos dokumentus, tātad tā bijusi Kongresa locekļu "laika izšķiešana". Tiesa, viņa atzina, ka demokrātiem paziņoti arī ASV izlūkdienestu slēdzieni par pieminētajām kompānijām.

Pelosi atteicās sniegt informāciju par to, vai demokrāti iecerējuši Kongresā bloķēt Finanšu ministrijas ieceri atcelt pret vairākiem uzņēmumiem vērstos ierobežojošos pasākumus.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Irānas prezidents Hasans Ruhani
© Sputnik / Алексей Дружинин

 Aprīļa sākumā Vašingtona ieviesa jaunas sankcijas pret Krieviju un pirmo reizi iekļāva tā saucamajā "melnajā sarakstā" (SDN-list) Krievijas lielos publiskos uzņēmumus. Starp tiem bija arī "Rusal" un En+, ko kontrolē biznesmenis Oļegs Deripaska tas nozīmē aktīvu bloķēšanu ASV un aizliegumu Savienoto Valstu pilsoņiem sadarboties ar šiem uzņēmumiem, ieskaitot operācijas ar kredīta un daļu instrumentiem.

ASV Finanšu ministrija lika mēneša laikā pārdot minēto uzņēmumu akcijas un kredītu instrumentus, kā arī divu mēnešu laikā pabeigt noslēgtos kontraktus un pārtraukt sadarbību ar uzņēmumiem – ierobežojumiem bija jāstājas spēkā 7. maijā un 5. jūnijā. Pēc tam minētie termiņi tika vairākkārt pagarināti, pēdējo reizi – līdz 21. janvārim.

14
Pēc temata
Spēkā stājušās ASV "drakoniskās" sankcijas pret Krieviju
Bloomberg: Krievijas biznesmeņi sankciju dēļ atgriež kapitālus Krievijā
Veseris bumeranga lomā: Amerika brīdināta par Krievijai veltīto sankciju negatīvo ietekmi
Davosas forums pretojas ASV un Rietumu sankcijām pret Krieviju
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

12
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

12
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

14
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

14
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes