Petro Porošenko

Ukrainas bijušais ārlietu ministrs nosaucis Porošenko stratēģijas galveno mērķi

69
(atjaunots 15:21 08.01.2019)
Ukrainas bijušais ārlietu ministrs Konstantins Griščenko uzskata, ka tagadējais Ukrainas prezidents izraudzījies taktiku, kas ļaus viņam mobilizēt cilvēkus, kuri potenciāli varētu balsot par viņu.

RĪGA, 8. janvāris – Sputnik. Ukrainas prezidenta Petro Porošenko politikas galvenais mērķis ir attiecību saasināšana ar Krieviju, lai paceltu reitingu vēlēšanu priekšvakarā, intervijā telekanālam NewsOne paziņoja valsts bijušais ārlietu ministrs Konstantins Griščenko, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Mēs patlaban atrodamies draudīgā posmā pirms prezidenta kampaņas noslēguma, jo pašreizējais prezidents ir izraudzījies taktiku, kas paredz attiecību saasināšanu ar Krieviju, ņemot vērā to, ka tā sekmē par viņu balsot potenciālo gatavo cilvēku mobilizāciju," –  atzīmēja eksministrs.

Griščenko pieļāva, ka iespējami dažādi neprognozējami scenāriji, kas var "novest pie situācijas krasas saasināšanās līdz plašu militāru operāciju pielietojumam". Pēc viņa domām, Porošenko darbība neatbilst Ukrainas iedzīvotāju vēlmei rast miermīlīgu konflikta risinājumu.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko tikšanās laikā ar ASV prezidentu Donaldu Trampu
Nikolay Lazarenko/President of the Ukraine Press-Service

Prezidenta priekšvēlēšanu kampaņa Ukrainā sākās 31. decembrī un ilgs līdz 2019. gada 3. februārim. Vēlēšanas ieplānotas 31. martā.

Tagadējais prezidents vēl nav paziņojis, vai plāno piedalīties priekšvēlēšanu cīņā.

Vēlmi cīnīties par Ukrainas vadītāja posteni pauduši 17 cilvēki. Viņu vidū ir bijusī premjerministre Jūlija Timošenko, deputāte Nadežda Savčenko, kura patlaban atrodas iepriekšējas izmeklēšanas izolatorā sakarā ar aizdomām par terorakta organizāciju, kā arī dažādu partiju līderi.

69
Pēc temata
Kerčas incidenta laikā Ukrainas kuģu artilērijas iekārtas bija gatavas kaujai
Krievijas ĀM brīdināja par iespējamām kaujas darbībām Donbasā no Ukrainas BS puses
Porošenko kļuvis par prezidentu antireitinga līderi Ukrainā
Ukraina atkal sūtīs militāros kuģus cauri Kerčas šaurumam
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē