ES un Lielbritānijas karogi

Eiropas Savienība nemainīs Brexit noteikumus

21
(atjaunots 08:24 08.01.2019)
Lielbritānijas un Eiropas Savienības "šķiršanās" ir vienīgais iespējamais darījums, apgalvo Briselē.

RĪGA, 8. janvāris – Sputnik. Eiropas Savienība negrozīs Brexit noteikumus, pavēstīja telekanāls Sky News, atsaucoties uz Eiropas Komisijas pārstāvja teikto.

Plānots, ka Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada 29. martā. Oktobrī Lielbritānijas valdība un ES pēc vairākus mēnešus ilgām pārrunām vienojās par izstāšanās noteikumiem.

Pirmdien telekanāls Sky News informēja, ka Lielbritānijas parlaments nobalsos par Brexit 15. janvārī, un lietā par Londonas un Briseles "šķiršanos" tiks pielikts punkts.

Pie tam Eiropas Savienība neplāno grozīt Lielbritānijas izstāšanās noteikumus. Eiropas Komisijas pārstāvis paziņoja telekanālam, ka iespējams tikai patlaban oficiāli noformētais darījums, vēsta Sputnik Baltkrievija. Jaunas pārrunas minētajā jautājumā nav ieplānotas.

Grūtības radījusi Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vēlme vienoties ar Briseli jautājumā par robežu starp Lielbritāniju un Irīju: daudziem britu un īru politiķiem nepatīk doma, ka tiks radīta "stingra robeža". Daudzi analītiķi pauž šaubas par to, vai Mejas valdībai bez vienošanās šajā jautājumā izdosies gūt atbalstu parlamentā. Daudzi uzskata, ka iespējama Terēzas Mejas Ministru kabineta atkāpšanās.

Pēc 29. marta Londonas un Briseles attiecībās sāksies "pārejas periods", kura laikā tiks saskaņoti Lielbritānijas un ES tālāko attiecību parametri un formāts. Plānots, ka tas noslēgsies 2020. gada beigās. Pēc tam Lielbritānija vairs nebūs saistīta ar Eiropas Savienību.

Referendums par izstāšanos no ES Lielbritānijā notika 2016. gadā. oficiālais iesniegums par izstāšanos no ES tika iesniegts 2017. gada 29. martā.

21
Temats:
Atvadas angļu stilā (128)
Pēc temata
Eirodeputāte no Latvijas: 44 miljardi ir pārāk maz par Lielbritānijas izstāšanos no ES
Trīs mēneši līdz Brexit: latviešu statuss nav noteikts, ES budžetā būs caurums
Būt vai nebūt: ES līderus samulsinājis jautājums par eirozonas budžetu