Protesta akcijas dalībniece Moldovā

Internetā publicēti Integrity Initiative cīņas plāni ar Krieviju Moldovā

32
(atjaunots 13:58 05.01.2019)
Tostarp piedāvāts izplatīt viedokli, ka iekšējā situācija Moldovā "tiek izmantota Krievijas un krievvalodīgās ietekmes izveidošanai ES valstīs".

RĪGA, 5. janvāris – Sputnik. Anonymous hakeri jaunajā dokumentu partijā publicējuši britu valsts projekta Integrity Initiative pret Krieviju vērsto darbību izplatīšanas plānus Moldovā, vēsta RIA Novosti.

Hakeris
© Sputnik / Владимир Трефилов

Hakeri publicējuši jaunus dokumentus un apmaksas rēķinus, kurus viņi nosaukuši par apliecinājumu tam, ka Integrity Initiative par britu nodokļu maksātāju naudu veic Leiboristu partijas un tā līdera, telekanāla RT, kā arī Londonas darbību Krievijas kaimiņvalstīs rīcības analīzi. Tostarp dokumentos teikts par situācijas atspoguļošanu bijušās PSRS valstīs, Solsberijas incidentu un situāciju Tuvajos Austrumos, tostarp Sīrijā, un tiek atzīts, ka tieši Moldovas dokumentā tiek atzīta dezinformācijas nodaļas pastāvēšana ES. Lielbritānijas ĀM jau ir atzinusi par patiesām iepriekš publicētos Anonymous dokumentus par Londonas iejaukšanās tematu ES valstu lietās un mērķtiecīga informācijas kara rīkošanu pret Krieviju. Dokumentu vīdu ir ziņojumi par RT darbu un apmaksas rēķini, kuri piestādīti par šādu darbu veikšanu Integrity Initiative labā dažas dienas pēc to nodošanas pasūtītājam.

Vienā no dokumentiem ir apzīmētas galvenās prioritātes projekta reģionālajām nodaļām un britu darbiniekiem Moldovas jautājumos, tostarp par notikumu atspoguļošanas formātiem valstī. Piemēram, tiek piedāvāts izplatīt viedokli, ka iekšējā situācija Moldovā "tiek izmantota Krievijas un krievvalodīgās ietekmes izveidošanai ES valstīs".

Vēl viens dokuments satur palīdzības plānu Moldovas telekanālam TV8, kurš, kā tiek skaidrots tekstā, strādā ar ārzemju vēstniecību atbalstu, lai palīdzētu tam paplašināt krievvalodīgo auditoriju.

Dokumenta autori norāda, ka, atbalstot šādus darbības veidus pirms parlamenta vēlēšanām 2019. gada februārī, "TV8 pastiprinās savu lomu kā nozīmīgu neatkarīgu balsu platformu Moldovā".

Tāpat publicēto dokumentu vidū ir gaidāmo Moldovas parlamenta vēlēšanu novērošanas plāns.

2018. gada novembrī hakeri pirmo reizi publicēja dokumentus par "Valsts pārvaldes institūta" projekta Integrity Initiative darbību, kurš Lielbritānijā, pēc viņu uzskatiem, varēja tikt izmantots, lai iejauktos Eiropas valstu iekšlietās un informācijas karā pret Krieviju. Saskaņā ar Anonymous datiem, institūta programma netika atjaunota kopš 2017. gada, informācijas par tā darbiniekiem un iestādes kontaktiem nav, savukārt tiešsaistes publikāciju kods ļauj secināt, ka tās tiek veidotas automātiskā režīmā.

32
Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
Pēc temata
LTV vadības atlaišanas patiesais iemesls: mediju neatkarības apdraudējums
Lielbritānija atzinusi mediju karu pret Krievijas pilsoņiem
Rietumu mediji: par ko Putins pārvērtis Krieviju līdz 2019. gadam
Ukraiņu prankeris iebiedēja Magņitogorskas iedzīvotājus ar "jauniem sprādzieniem"

Eiropas Komisija apstiprinājusi līgumu par vakcīnas iepirkumu ES dalībvalstu vārdā

7
(atjaunots 18:15 26.11.2020)
Trešdien, 25. novembrī Eiropas Komisija visu Eiropas Savienības dalībvalstu vārdā apstiprinājusi vienošanos ar Moderna par vakcīnas iepirkumu. Vispirms plānots iepirkt 80 miljonus devu, pēc tam pasūtīt vēl līdz 80 milj. devu.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Vakcīna tiks piegādāta visām ES dalībvalstīm, tiklīdz būs pierādīts, ka tā ir droša un efektīvi cīnās ar Covid-19, vēsta Mixnews.lv.

Patlaban Eiropas Savienība noslēgusi līdzīgas vienošanās ar farmaceitiskajām kompānijām "AstraZeneca", "Sanofi-GSK", "Janssen Pharmaceutica NV" un "BioNTech-Pfizer", kā arī apstiprinājusi līgumu ar "CureVac". Plašais variantu spektrs garantē, ka Eiropa būs labi sagatavota vakcinācijai, tiklīdz būs pierādīta vakcīnas drošība un efektivitāte. Tāpat dalībvalstis var pieņemt lēmumu arī par vakcīnas ziedojumiem valstīm ar zemu un vidēju ienākumu līmeni vai nodot to citām Eiropas valstīm.

"Moderna" ir ASV kompānija, kuras vakcīnu tehnoloģijas pamatā ir informatīvās RNS molekulas, kas tiek transportētas uz šūnām ar lipīdu nanodaļiņu palīdzību.

Vakcīnu ražošnas platforma izstrādāta pēdējos desmit gadus. Galvenais princips – izmantot šo molekulu kā informācijas nesēju. Pateicoties tai, organisms var patstāvīgi izstrādāt olbaltumvielas un radīt pastāvīgu imunitāti pret Covid-19.

Iepriekš vēstīts, ka pirmās vakcīnas koronavīrusa profilaksei varētu parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks vakcinēti riska grupas iekļautie cilvēki. Līdz gada beigām valstī varētu būt pieejamas jau vairāku ražotāju vakcīnas.

7
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Eiropas Savienība, Eiropas Komisija
Pēc temata
Latvija ir gatava vakcinēt 800 tūkstošus cilvēku ar skandalozo AstraZeneca preparātu
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju

ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju

32
(atjaunots 07:29 26.11.2020)
Eiropas Komisijas rīcībā vēl nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu.

RĪGA, 26. novembrisSputnik. Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) sākusi pārrunas ar Krievijas koronavīrusa vakcīnas "Sputnik V" ražotāju, sarunā ar ziņu aģentūru RIA Novosti pastāstīja Eiropas Komisijas oficiālais pārstāvis.

"Ar aģentūru EMA sazinājies izstrādātājs, tagad viņi sākuši pirmo sarunu posmu," viņš pastāstīja.

Pie tam RIA Novosti sarunbiedrs precizēja, ka EMA nav saņēmusi pieteikumus "Sputnik V" pārdošanai Eiropas tirgū.

Pēc viņa vārdiem, Eiropas Komisijas rīcībā pagaidām nav datu par Krievijā izstrādāto vakcīnu.

Viņs piebilda, ka EMA sagatavos rekomendācijas, kas tiks publicētas organizācijas vietnē.

Iepriekš Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs informēja, ka 22. oktobrī organizācija iesniegusi pieteikumu preparāta apstiprināšanai Eiropas medicīnas asociācijā, un pieļāva, ka būtu iespējama tā ražošana Vācijā.

Vakcīna "Sputnik V"

Augusta sākumā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un infekciju centra speciālisti sadarbībā ar Tiešo investīciju fondu. Vakcīnai tika izmantota labi izpētītā cilvēka adenovīrusa vektora platforma. Tā ieguva nosaukumu "Sputnik V"

Vasarā preparāts sekmīgi pārvarēja divas izmēģinājumu stadijas ar brīvprātīgajiem 18-60 gadu vecuma grupā. Rezultātā viņiem izveidojās imūnatbilde un antiķermenīši pret SARS-CoV-2.

Mēģinājumu nākamā fāze sākās septembrī. Līdz ar Krieviju preparāta pētījumi notiek AAE, Venecuēlā, Indijā un Baltkrievijā.

Vakcīnas klīnisko pētījumu otrā starpposmu analīze demonstrēja efektivitāti 91,4% apmērā 28. dienā pēc pirmās injekcijas un vairāk nekā 95% - 42. dienā.

Trešajā pētījumu stadijā piedalās 40 tūkstoši brīvprātīgo. Viņu vidū pirmo injekciju saņēmuši vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku, vēl 19 tūkstoši saņēmuši abas injekcijas.

Novembrī Rūpniecības un tirdzniecības ministrija informēja, ka Maskava apspriež ar Budapeštu vakcīnas ražošanu Ungārijā. Valstī jau tiek veidotas ražošanas platības.

32
Tagi:
vakcīna, Krievija, Eiropas Komisija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Ārsts pastāstīja par cilvēku vecumā virs 60 gadiem reakciju uz vakcīnu "Sputnik V"
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
NATO

Varēs uzņemt trīs vilcienus ar 300 tankiem: Rail Baltica aprīkos laukumus NATO

0
(atjaunots 18:18 26.11.2020)
Lietuva pastāstīja, kādos rajonos gar Rail Baltica sliežu ceļu tiks izbūvēti laukumi NATO militārās tehnikas izkraušanai no vilcieniem.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvdarbu ietvaros plānots uzbūvēt četrus laikumus militārās tehnikas iekraušanai un izkraušanai, pastāstīja Lietuvas dzelzceļš, vēsta Baltic Course.

NATO vienībām, kas piedalās mācībās Lietuvā, neradīsies grūtības ar smagās tehnikas piegādi. Līdz 2026. gadam Kazlu Rūdas, Kauņas intermodālā termināļa, Jonavas un Panevēžas rajonos tiks iekārtoti laukumi, kuros būs ērti iekraut vilcienos un izkraut tehniku.

Ziņots, ka minētie laukumi spēs vienlaikus uzņemt trīs sastāvus ar aptuveni 300 tehnikas vienībām. Laukumi tiks savienoti ar autoceļu tīklu.

Patlaban Ziemeļatlanijas alianses militāro tehniku, kas tiek transportēta pa dzelzceļu, izkrauj pie Polijas robežas, Šeštokai terminālī.

Projekta Rail Baltica ietvaros paredzēta ātrgaitas dzelzceļa izbūve ar Eiropas sliežu platumu (1435 mm) no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, kur atzarojums tiks savienots ar Eiropas dzelzceļa tīklu. Projekts paredz, ka vilcieni varēs sasniegt līdz 240 km/h ātrumu.

Projekta kopējā vērtība sastāda 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzarojumu starp Kauņu un Viļņu. Daļu izdevumu segs Eiropas Savienība. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2026. gadam.

0
Tagi:
militārā tehnika, Rail Baltica, Lietuva, NATO
Pēc temata
"Rail Baltica" jau sākotnēji bija iecerēts kā militārs projekts
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Meževičs: Rīga, Viļņa un Tallina kļuvušas par sīviem ienaidniekiem Rail Baltica dēļ