Mandarīni

Dietoloģe pastāstīja, cik mandarīnus dienā drīkst apēst

76
(atjaunots 11:54 31.12.2018)
Mandarīniem jābūt svaigiem un veseliem. Iegādājoties tos, parbaudiet, vai nav redzami kaitēkļu un slimību atstāti bojājumi.

RĪGA, 31. decembris — Sputnik. Dienā var apēst ne vairāk kā četrus mandarīnus – tad tie nekaitēs veselībai, pastāstīja Maskavas Veselības aprūpes departamenta ārštata speciāliste – dietoloģe Antoņina Starodubova, vēsta RIA Novosti.

"Normas nav, taču ir veselais saprāts. Kilogramu noteikti nevajag ēst. Ja anamnēzē bijušas alerģiskas reakcijas uz citrusu augļiem, mandarinus jāizslēdz pilnībā. Ja alerģisku reakciju anamnēzē nav, var apēst 2-4 mandarīnus, taču neaiziet līdz kilograma līmenim," – pastāstīja speciāliste.

Pie tam Krievijas kvalitātes kontroles organizācijas "Roskačestvo" eksperti pastāstīja, kā pareizi izvēlēties visgaršīgākos mandarīnus.

"Ārēji mandarīniem jābūt svaigiem, veseliem, tīriem un pievilcīgiem. Nav pieļaujami lauksaimniecības kaitēkļu, slimību, mehānisku bojājumu pēdas, sasitumi un lieli virspusēji aprētojušies griezumi uz tiem," - stāsta Roskačestvo pārstāvji. Pie tam ārēji defekti ir iespējami, piemēram, nelieli noberzumi, skrambas, ielāsmojumi mizas porās, – eksperti norādīja, ka tie neietekmē augļu garšu un kvalitāti.

Galvenais, lai šajos bojājumos nesāktos pūšana, atzīmēja speciālisti.

"Hibrīdu vidū visgaršīgākie ir klementīni. Tos 1902. gadā Sicīlijā radīja priesteris tēvs Klements, apvienojot mandarīnu un vietējo apelsīnu. Augļiem raksturīga augšpusē un apakšpusē saplacināta forma, spilgti oranža miza. Tie ir saldi un sulīgi, ar maigu smaržu." Klementīni visbiežāk parādās veikalu plauktos jau oktobrī. Vēlīnāko šķirni – piksijus – pārdošanā var atrast ziemas beigās. Tiem ir lodveida augļi ar plānu dzeltenīgi oranžu mizu, sulīgs mīkstums bez kauliņiem, turklāt tie ļoti ilgi glabājas, pastāstīja speciālisti.

76
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (27)
Pēc temata
Vieta, kur dzīvo bērnu sapņi: arī šogad durvis vaļā ver labdarības namiņš "Laima"
Baltijā varētu vienkāršot dārzeņu un augļu ievešanu no Uzbekistānas
Latvijas vīns: rabarberu dzirkstošais – sausais vīns latviešu gaumē
Polijas ministrs: drīzumā pirksim produktus no Krievijas, nevis otrādi
BelAES, foto no arhīva

Eksperts paskaidroja, no izbijusies Lietuva pirms BelAES palaišanas

14
(atjaunots 16:32 28.10.2020)
Lietuva ir aptvērusi, jo zaudējusi: reģiona valstu piekļuve lētajai elektroenerģijai no Baltkrievijas ir viens no svarīgākajiem faktoriem ekonomikas atjaunošanā pēc pandēmijas.

RĪGA, 28. oktobris – Sputnik. Lietuva nosūtījusi Baltkrievijas Ārlietu ministrijai protesta notu jautājumā par Baltkrievijas AES pirmā bloka gaidāmo startu, vēsta Sputnik Lietuva. Viļņa nosauca to par "sasteigtu" un "bīstamu lietuviešiem, baltkrieviem un ES pilsoņiem".

Baltkrievijas atomelektrostacijas palaišana ir ļoti svarīga visa reģiona ekonomikai, ieskaitot Krieviju, Baltkrieviju un Baltijas valstis, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja ekonomists Vladislavs Giņko.

"Patlaban reģiona ekonomika ir nokļuvusi tuvu zemākajam attīstības punktam, pie tā novedusi koronavīrusa pandēmija. Visu reģiona valstu ekonomikas ir saskārušās ar vērienīgiem izaicinājumiem, bijušas spiestas pārveidoties. Tas attiecas gan uz sašķidrināto gāzi, gan elektroenerģijas piegādēm, gan valstu tirdzniecisko apgrozījumu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka darbu sāks Baltkrievijas AES, – kad reģiona valstu ekonomika sāks augt, elektroenerģijas pieprasījums būs viens no svarīgākajiem," paskaidroja Giņko.

Eksperts norādīja, ka valstīs, kam ir droša piekļuve lētajai elektroenerģijai no Baltkrievijas, ekonomika atjaunosies ātrāk.

"BelAES dāvās jaunas enerģētiskās iespējas Baltkrievijas un Krievijas ekonomikai, bet Lietuva saprot, ka tādēļ cietīs sakāvi," akcentēja Giņko.

Kad Krievijas un Baltkrievijas enerģētisko kopprojektu cenšas nepamatoti un nelaicīgi kritizēt, skaidrs, ka tas notiek politisku apsvērumu dēļ, norādīja eksperts. "Tādējādi cenšas aizskart arī Krieviju," viņš piebilda.

Pirmā atomstacija Baltkrievijā ir lielākais Maskavas un Minskas kopprojekts kodolenerģētikas nozarē. Stacija ar diviem reaktoriem VVER-1200 ar kopējo noteikto jaudu 2400 MW apjomā uzbūvēta Astravjecas pilsētā Grodņas apgabalā saskaņā ar mūsdienīgu Krievijā izstrādātu 3+ paaudzes projektu, kas atbilst visām starptautiskajām normām un IAEA rekomendācijām drošības jomā.

Kopš Baltkrievijas AES būvdarbu sākuma Lietuva turpina plašu kampaņu – tās politiķi apgalvo, ka stacija nav droša. Viļņa uzskata, ka atomstacija apdraudot Lietuvu, un aicināja kaimiņus boikotēt Baltkrievijā ražoto elektroenerģiju. Oktobrī BelAES pirmajā blokā tika aizsākta ķēdes reakcija minimāli kontrolējamā līmenī. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka AES pirmā energobloka starts ieplānots 7. novembrī.

14
Tagi:
Krievija, Baltkrievija, elektroenerģija, Lietuva, BelAES
Pēc temata
BelAES saņēma atļauju pirmā energobloka palaišanai
Lietuva iebiedē pilsoņus ar "avāriju BelAES": Viļņā sāks izdalīt joda tabletes
"Krievija izrakstīs latviešiem sertifikātus": Lietuvā strīdas par BelAES boikotēšanu
Latvija un citas ES valstis aicināja Minsku "nekavējoties" atrisināt BelAES problēmas
Krievijas zemūdens raķešnesējs Orel, foto no arhīva

Daily Mail: Krievijas zemūdeņu skaits Atlantijā "satriec"

21
(atjaunots 15:41 28.10.2020)
Uz Lielbritānijas flotes operāciju zonu Krievija tagad sūta divas vai trīs zemūdenes, nevis vienu, kā agrāk, pastāstīja izdevuma informācijas avots no valsts Jūras kara spēkiem.

RĪGA, 28. oktobris - Sputnik. Atlantijas ziemeļu daļā strādājošo Krievijas zemūdeņu skaits ir krasi palielinājies, saviem lasītājiem vēsta britu izdevums Daily Mail, stāsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma datiem, Apvienotās Karalistes krastu tuvumā manītas Krievijas grūti fiksējamās daudzfunkcionālās atomzemūdenes "Schuka B" (NATO klasifikācijā – "Akula").

"Ziemeļatlantijā ieejošo Krievijas zemūdeņu skaits ir satriecošs," Daily Mail citēja savu informācijas avotu no Lielbritānijas Jūras kara spēkiem.

Uz Lielbritānijas flotes operāciju zonu Krievija tagad sūta divas vai trīs zemūdenes, nevis vienu, kā agrāk, pastāstīja izdevuma sarunbiedrs. Pēc viņa domām, situācija esot "nopietna".

Jūlijā avīze Wall Street Journal, atsaucoties uz NATO pārstāvjiem un militārajiem analītiķiem, informēja, ka patlaban Krievija izvērš lielāku skaitu zemūdeņu uz ilgāku laiku tajos Atlantijas okeāna rajonos, kur tās var apdraudēt NATO kara kuģus un svarīgus ASV infrastruktūras objektus.

Iepriekš amerikāņu militārpersonas jau vairākkārt sūkstījās par to, ka Krievijas zemūdenes atņēmušas viņu flotei "kluso ostu". Piemēram, viceadmirālis Endrjū Vudijs Luiss paziņoja, ka Pentagons jau zaudējis neapstrīdamo līdera vietu Atlantijā. Pēc viņa vārdiem, Maskava izmanto tehniku ar "nāvējošākām bruņojuma sistēmām", tāpēc amerikāņu flotes sagatavošanās dažādām operācijām kļūst aizvien sarežģītāka. Viņš piebilda, ka aiz ASV Jūras spēku Atlantijas flotes galvenās jūras kara bāzes robežām karavīri nejūtoties drošībā.

21
Tagi:
zemūdenes, Krievija
Pēc temata
Krievijas JKF papildinājis jaunākais raķešu zemūdens kreiseris
Amerikāņu admirāli satraukušas Krievijas zemūdenes Vidusjūrā
Jaudīgi kuģi, neredzamas zemūdenes un ātras raķetes: Krievija atzīmē JKF dienu
"Tie ir tikai pirmie soļi": kāpēc ASV pārvieto zemūdenes Krievijas krastu tuvumā