Maģistrālais gāzes vads. Foto no arhīva

Naftogaz pastāstīja, par cik samazinājies gāzes tranzīts caur Ukrainu

50
(atjaunots 18:01 29.12.2018)
Ukrainas kompānijā uzskata, ka tas ir saistīts ar Krievijas gāzes piegāžu apjomu palielināšanu pa cauruļvadu "Ziemeļu straume".

RĪGA, 29. decembris – Sputnik. Naftogaz paziņoja par gāzes tranzīta apjomu samazināšanos cauri Ukrainas gāzes transporta sistēmai, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz kompānijas preses dienestu.

Šī gada deviņos mēnešos piegādes samazinājušās par 7% – līdz 65,4 miljardiem kubikmetru. Naftogaz uzskata, ka tas ir saistīts ar piegāžu pieaugumu pa "Ziemeļu straumi".

"Viens no galvenajiem gāzes tranzīta apjomu samazināšanās faktoriem cauri Ukrainas GTS ir Krievijas gāzes tranzīta apjomu palielināšana Eiropai pa cauruļvadu Nord Stream – OPAL," teikts kompānijas paziņojumā.

Taču Ukrainas koncernā norādīja, ka šajā periodā pieaugusi gāzes transportēšana ukraiņu patērētājiem par 1% sakarā ar izejvielas izmantošanu.

Iepriekš Naftogaz vadītājs Andrejs Koboļevs sūdzējās, ka nākamo gadu kompānija sāks ar minimālu līdzekļu atlikumu savos kontos. Finanšu grūtības, pēc viņa sacītā, ietekmēs gāzes iepirkumus apkures sezonas karstākajā sezonā, kā arī citus projektus, kuri attiecas uz gāzes ieguvi un GTS modernizāciju.

"Ziemeļu straume"  ir maģistrāles gāzesvads starp Krieviju un Vāciju, kurš iet pa Baltijas jūras dzelmi. Tas sastāv no diviem cauruļvadiem, pa kuriem ik gadu  tiek piegādāti gandrīz 62 miljardi kubikmetru gāzes.

Piegādes pa pirmo cauruli sākās 2011. gadā, 2012. gada oktobrī tika uzsākta otrās caurules ekspluatācija.

Tieši kā "Ziemeļu straumes 2" gadījumā, pret tā celtniecību uzstājās dažas Eiropas valstis, tostarp Baltijas valstis.

50
Pēc temata
Atlikušas dažas dienas: Lietuva vēl joprojām nav vienojusies ar "Gazprom" par piegādēm
"Latvijas Gāze" izvērtēja gāzes krīzes riskus šoziem Latvijā
Ukrainas gāzes kompānijas vadītājs sūdzējies par uzņēmuma finansiālo stāvokli
Aleksejs Puškovs

Krievijas politiķis atbildējis uz aicinājumu noteikt sankcijas KF par Baltkrieviju

2
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs savā lapā Twitter komentēja Eiropas Parlamenta deputāta no Polijas Jaceka Sariuša-Voļska ieteikumu ieviest sankcijas pret Krieviju sakarā ar protestiem Baltkrievijā, vēsta RIA Novosti.

"No Polijas ar naidu. Šis aicinājums ir absurds, tomēr norāda, ka Krievijai naidīgi noskaņotā Eiropas elite refleksu līmenī apsūdz Krieviju it visā ar jebkādu ieganstu vai vispār bez iegansta," uzskata Puškovs.

Politiķis atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

"Pagaidām tas ir tukšs šāviens. Taču tas apzīmē kārtējā uzbrukumu Krievijai virzienu," secināja Puškovs.

Protesti Baltkrievijā

Pēc 9. augustā aizritējušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās plašas protesta akcijas. Centrālā vēlēšanu komisija pavēstīja, ka vēlēšanās uzvaru izcīnījis Aleksandrs Lukašenko ar 80,08% balsu. Viņa galvenā konkurente Svetlana Tihanovska saņēmusi 10,09% balsu.

Pilsoņi paziņoja, ka nepiekrīt balsošanas organizācijai un rezultātiem. Likumsargi stingri ierobežo nesankcionētās akcijas. Kārtības sargi izmanto asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Saskaņā ar Baltkrievijas IeM datiem, divi cilvēki ir gājuši bojā.

2
Tagi:
Aleksejs Puškovs, sankcijas, Krievija, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

7
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
7
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa