Situācija Sīrijā. Foto no arhīva

ASV vadītā koalīcija Sīrijā turpinās cīņu pret ISIS

29
(atjaunots 13:34 26.12.2018)
Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ISIS Sīrijā ir uzvarēta.

RĪGA, 26. decembris – Sputnik. ASV vadītā koalīcija turpinās operāciju pret "Islāma valsts" (ISIS, Krievijā un vairākās citās pasaules valstīs aizliegts teroristiskais grupējums – red.) teroristiem Sīrijā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz militārās apvienības preses dienestu.

Atzīmēts, ka nedēļas laikā koalīcija likvidējusi simtiem kaujinieku, piemēram, laikā no 16. līdz 22. decembrim sabiedrotie spēki organizējuši aviācijas uzlidojumus ISIS objektiem Eifratas vidējās gultnes ielejā.

Preses relīzē teikts, ka uzbrukumos iznīcināti kaujinieku sagādes objekti un placdarmi, turklāt koalīcija uzbrukusi vairākiem ISIS finanšu centriem.

Paziņojumā norādīts, ka koalīcijas partneru spēki turpina virzīties cauri pēdējam ISIS atbalsta punktam reģionā, neitralizējot kaujinieku pozīcijas. Iepriekš saņemta informācija, ka Sīrijas demokrātiskie spēki, ko atbalsta ASV, iegājuši Hadžinas pilsētā – pēdējā lielajā ISIS atbalsta punktā Sīrijā.

"ISIS rada reālus draudus ilgtermiņa stabilitātei šajā reģionā, un mūsu misija ir nemainīga – ISIS pilnīga sakāve," – paziņojumā publicēti koalīcijas spēku komandiera vietnieka Kristofera Gika vārdi.

Koalīcijas operācija Sīrijā

Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ISIS Sīrijā ir uzvarēta. Valsts vadītājs atzīmēja, ka amerikāņu karavīriem nav iemeslu uzturēties arābu republikā. Vēlāk Baltais nams informēja, ka Vašingtona sākusi izvest spēkus no Sīrijas, taču uzvara pār ISIS nenozīmē, ka koalīcija pārtrauks pastāvēt. Ziņu aģentūra Reuters, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, ziņoja, ka bruņotie spēki pametīs Sīriju 60-100 dienu laikā.

ASV un to sabiedrotie kopš 2014. gada īsteno operāciju pret ISIS Irākā un Sīrijā. Jāpiebilst, ka Sīrijā viņi rīkojas bez valsts valdības atļaujas.

29
Pēc temata
ASV sākušas karaspēka izvešanu no Sīrijas
Aprēķināts, kādas summas ASV iztērējusi karos un kādus upurus tie aiznesuši
National Interest min, kur varētu sākties Trešais pasaules karš
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

14
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

14
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

23
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

23
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija