Hakeris

Hakeri atklāja Rietumu infokara rosināšanas metodes pret Krieviju

59
(atjaunots 08:11 05.12.2018)
Uz "spāņu dosjē" piemēra top skaidrs, ka pret Krieviju un tās pilsoņiem tiek rosināta visīstākā informatīvā dezinformēšanas kampaņa ar speciālu metožu un paņēmienu izmantošanu.

RĪGA, 5. decembris – Sputnik. Hakeru grupa publicējusi jaunu konfidenciālo dokumentu porciju, kuri pieder projektam Integrity Initiative. Dokumenti ļauj detalizēti uzzināt, ar kādu metožu palīdzību Rietumu sabiedrībā tiek rosināts informācijas karš pret Krieviju.

Kā paziņoja RIA Novosti, publicētie dokumenti skar projekta dalībnieku pret Krieviju vērstām darbībām Spānijā un atspoguļo vien nelielu daļu no viņu aktīvi rosinātā darba.

Saskaņā ar atklāto projekta darbinieku saraksti "spāņu projekta" ietvaros, īpašu uzmanību dienesta ziņojumu autori piedāvā pievērst Spānijas konservatīvajām aprindām, jo tām ir tuvi "Kremļa vēstījumi par tradicionālajām vērtībām".

Šai Spānijas iedzīvotāju daļai piedāvāts izmantot dezinformācijas metodes un aktīvu kritiska viedokļa uzspiešanu un paziņojumus par Krievijas reālijām.

Nepieciešams maksimāli sašķelt šo iedzīvotāju daļu un panākt neuzticēšanos un aizdomu rašanos attiecībā pret Krievijas darbībām starptautiskajā arēnā, norāda analītisko dokumentu autori.

Par it kā homoseksuālistu vajāšanu

No citas puses skatoties, pret Krieviju vērstu noskaņojumu pastiprināšanai analītiķi piedāvā aktīvāk iesaistīt vietējās seksuālo minoritāšu asociācijas. Vēl jo vairāk tāpēc ka, saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām, gandrīz 90% Spānijas iedzīvotāju atzīst un aizstāv viņu tiesības, savukārt viendzimuma laulības tur tika legalizētas jau pirms 13 gadiem.

Kā teikts šādās rekomendācijās, jātērē vairāk pūļu un līdzekļu ziņu izplatīšanai par Kremļa un Krievijas pilsoņu it kā "homofobām darbībām", vairāk sniegt piemērus par it kā seksuālo minoritāšu vajāšanu Krievijā.

Tāpat autori piedāvā iesaistīt procesā Krievijas imidža pasliktināšanas procesā Spānijā tādas starptautiskas organizācijas, kā Human Rights Watch un Amnesty International, neprecizējot, kā tieši.

Viņi atzīst, ka vairums spāņu "Krieviju neuztver kā problēmu, kura ietekmētu valsts nacionālo drošību". Ar šo situāciju kaut kas esot jādara un jāmaina spāņu attieksme pret Krieviju, izdara secinājumu projekta Integrity Initiative "spāņu projekta" autori.

Sergejs Lavrovs sniedza vērtējumu Integrity Initiative darbībai

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka, kā var secināt no Integrity Initiative komentāriem, vienīgais šī projekta uzdevums -  "Krievijas nomelnošana ārzemju valstu sabiedrības acīs".

Kā liecina finanšu dokumenti, Integrity Initiative projekta izdevumi sastāda ap 1,96 miljoniem britu mārciņu gadā (2,51 miljons dolāru). Projekta finanšu nodrošinātāju vidū norādīti ASV, Lielbritānija, NATO valstis un sociālais tīkls Facebook.

Kā iepriekš vēstīts, Integrity Initiative nodarbojās ar Briselē esošā pētniecības tīkla izveidošanu visu galveno Eiropas valstu, ASV un Kanādas stimulēšanai pētīt un īstenot praksē informācijas kara metodes. Par pamatu šī tīkla tapšanai kļuva akadēmisko pētījumu programma Briseles Brīvās universitātes Eiropas Izpētes institūtā.

Projekta nodaļas strādā Spānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Grieķijā, Nīderlandē, Lietuvā, Norvēģijā, Serbijā un Melnkalnē.

Tiek norādīts, ka 2019. gada martā noslēdzas Integrity Initiative projekta otrā kārta, un tam būs nepieciešams jauns finansējums.

59
Pēc temata
Lavrovs pastāstīja, ar ko var beigties diplomātiskais karš
Eiropā sastādīts ES valstu lojalitātes reitings attiecībās ar Krieviju
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

17
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

17
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

23
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

23
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē