Парогазовая теплоэлектростанция

ES metusi izaicinājumu visai pasaulei ogļskābās gāzes izmešu ziņā

27
(atjaunots 05:45 30.11.2018)
Jau nākamā eiropiešu paaudze dzīvos bez kaitīgajiem CO2 izmešiem, uzskata Eiropas Komisija.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Eiropas Komisija nākusi klajā ar revolucionāru lēmumu ar mērķi atbrīvot Eiropas Savienības dalībvalstis no ogļskābās gāzes izmešiem, vēsta Sputnik Igaunija.

Portāls еuronews.com pavēstīja, ka līdz 2050. gadam ES tiks izveidota ekonomika bez siltumnīcas gāzu izmešiem, un 80% enerģijas tiks iegūti no alternatīviem avotiem.

Brisele iepazīstina publiku ar ambiciozo plānu īsi pirms 24. ANO Klimata izmaiņu ietvara konvencijas (UNFCCC) konferences, kas sāks darbu šī gada 3. decembrī Polijā.

Klimata politikas un enerģijas komisārs Migels Ariass Kanjete komentēja nospraustos mērķus: "Pirmo reizi viena no lielākajām ekonomikām pasaulē piedāvā pilnībā atbrīvoties no kaitīgajiem izmešiem līdz 2050. gadam. Tāpat mums jāatzīst, ka Eiropā jau tiek īstenota ambiciozākā politika pasaulē enerģētikas un klimata izmaiņu jautājumos." Viņš pauda pārliecību, ka tā atbilst eiropiešu interesēm.

Pakāpeniska stratēģija

Eiropas Savienība konsekventi īsteno programmu, kuras mērķis ir atbrīvot ekonomiku no ogļskābās gāzes kaitīgajiem izmešiem un ieviest alternatīvus enerģijas avotus. Pieņemtas atbilstošās direktīvas un likumi, ieviestas "jaunās enerģētikas" subsidēšanas sistēmas, piešķirti lieli līdzekļi no ES budžeta.

Plūdi Tjumeņas apgabalā
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Laikā no 1990. līdz 2016. gadam siltumnīcas gāzu izmeši ES samazinājušies par 22%. Atjaunojamo enerģijas avotu daļa ES valstu enerģijas patēriņā 2018. gadā pieaugusi līdz 17% - gandrīz divreiz vairāk nekā 2005. gadā.

ES apņēmusies līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcas gāzu izmešus par 40%, vismaz par 27% palielināt atjaunojamo enerģijas avotu ekspluatāciju un palielināt enerģētisko efektivitāti par 27%.

Eiropas Klimata rīcības tīkla direktors Vendels Trio pastāstīja Euronews: "Kopš Parīzes klimata vienošanās (2015. g. – red.) Eiropas Savienībai izdevies mainīt biznesa attieksmi šajā jautājumā un celt cilvēku apzinību. Bet tagad Eiropas Komisija pirmo reizi iesaka darīt vēl vairāk."

Iepriekš Sputnik Igaunija informēja, ka Eiropas Savienība mudina enerģētiķus atteikties no "netīro" ogļu dedzināšanas un izmantot "tīro" dabasgāzi, lai nepieļautu globālās klimata izmaiņas, mazinātu atkarību no importējamiem enerģijas nesējiem un modernizētu vietējo enerģētiku.

Ar šo mērķi izmantotā sarežģītā ogļskābās gāzes izmešu kvotu cenu palielināšanas programma ietekmēs arī slānekļa ieguves nozari Igaunijā. Kvotu cenu pieauguma rezultātā slānekļa dedzināšana elektrostacijās Igaunijā kļūs ļoti dārga gan valstij, gan elektrības patērētājiem.

Igaunijā no ekologu viedokļa netīrais slāneklis un slānekļa eļļa nodrošina 70% vajadzību nacionālās enerģētikas nozarē un lauvas tiesu enerģijas eksporta.

27
Pēc temata
Okeāna nākotne: Golfa straume izsitusi caurumu globālās sasilšanas procesā
Zinātnieki noskaidrojuši: dārzeņu un augļu visai cilvēcei nepietiks
Lietuvā komentēta ASV atteikšanās no Parīzes nolīguma
MPV aparāti, foto no arhīva

Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu

4
(atjaunots 14:44 29.11.2020)
Mediķi precizē, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis, tomēr norāda, ka būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas sekas organismā ir ārkārtīgi tālejošas, radio HCH ēterā pastāstīja imunologs Vladislavs Žemčugovs, vēsta RIA Novosti.

Speciālists norādīja uz simptomiem, kuri liecina par centrālās un perifērās nervu sistēmas traucējumiem cilvēkiem, kuri izslimojuši Covid-19: atmiņas traucējumi, ožas trūkums, dzirdes traucējumi, parastēzija (jutīguma traucējumi dažādās ķermeņa daļās). Ārsts konstatēja, ka šie simptomi var saglabāties ilgāku laiku, jo nervu šūnu atjaunošanās ir ilgstošs process.

"Magnētiskās rezonanses tomogrāfija tādiem slimniekiem parāda ainu, kas ļoti līdzinās izkaisītajai sklerozei. Tā mēdz gadīties arī HIV/AIDS apstākļos," precizēja imunologs.

Pie tam Covid-19 izslimojušajiem pacientiem ārsti novēro asins sabiezēšanu un sarecēšanu, kas neizzūd ilgu laiku.

"Tas nav insults, taču ļoti līdzīgi," atzīmēja Koškins.

Mediķis norādīja, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis.

Pie tam imunologs precizēja, ka pagaidām būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka Covid-19 infekcija pasaule reģistrēta jau gandrīz 59 miljoniem cilvēku, miruši vairāk nekā 1,38 miljoni. Lielākais infekcijas gadījumu skaits reģistrēts ASV, Indijā un Brazīlijā.

4
Tagi:
AIDS, koronavīruss
Pēc temata
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas
Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva

Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas

12
(atjaunots 16:27 28.11.2020)
Lielbritānijā stājusies spēkā obligātā pašizolācija atbraucējiem no Latvijas. Iespējams, no 15. decembra noteikumus varētu mazliet mīkstināt un saīsināt karantīnas termiņu, ja koronavīrusa testa rezultāts ir negatīvs.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Lielbritānija ieviesusi obligāto pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas, stāsta Press.lv. Lēmums pieņemts, ņemot vērā nopietno epidemioloģisko situāciju Latvijā. Prasība stājusies spēkā 28. novembrī.

Atbraucējiem no Latvijas Lielbritānijā elektroniski jādeklarē sava dzīves vieta, kur viņi pavadīs karantīnu. Par pašizolācijas normu pārkāpumu Anglijas, Velsas un Ziemeļīrijas teritorijā paredzēts naudas sods.

No 2020. gada 15. decembra stāsies spēkā noteikumi, kas paredz iespējamu karantīnas mīkstināšanu, ja atbraucējs no Latvijas piecas dienas pēc atbraukšanas nodos Covid-19 testu, un tā rezultāts būs negatīvs.

Jāpiebilst, ka pašizolācija jāievēro arī Latvijā, atgriežoties vai ierodoties no visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

12
Tagi:
karantīna, Latvija, koronavīruss, Lielbritānija
Pēc temata
Atgriežas Latvijā ārstēties un strādāt: Covid-19 iestūma reemigrāciju no Lielbritānijas
Divi tūkstoši Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā palikuši bez pasēm Covid-19 dēļ