Парогазовая теплоэлектростанция

ES metusi izaicinājumu visai pasaulei ogļskābās gāzes izmešu ziņā

27
(atjaunots 05:45 30.11.2018)
Jau nākamā eiropiešu paaudze dzīvos bez kaitīgajiem CO2 izmešiem, uzskata Eiropas Komisija.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Eiropas Komisija nākusi klajā ar revolucionāru lēmumu ar mērķi atbrīvot Eiropas Savienības dalībvalstis no ogļskābās gāzes izmešiem, vēsta Sputnik Igaunija.

Portāls еuronews.com pavēstīja, ka līdz 2050. gadam ES tiks izveidota ekonomika bez siltumnīcas gāzu izmešiem, un 80% enerģijas tiks iegūti no alternatīviem avotiem.

Brisele iepazīstina publiku ar ambiciozo plānu īsi pirms 24. ANO Klimata izmaiņu ietvara konvencijas (UNFCCC) konferences, kas sāks darbu šī gada 3. decembrī Polijā.

Klimata politikas un enerģijas komisārs Migels Ariass Kanjete komentēja nospraustos mērķus: "Pirmo reizi viena no lielākajām ekonomikām pasaulē piedāvā pilnībā atbrīvoties no kaitīgajiem izmešiem līdz 2050. gadam. Tāpat mums jāatzīst, ka Eiropā jau tiek īstenota ambiciozākā politika pasaulē enerģētikas un klimata izmaiņu jautājumos." Viņš pauda pārliecību, ka tā atbilst eiropiešu interesēm.

Pakāpeniska stratēģija

Eiropas Savienība konsekventi īsteno programmu, kuras mērķis ir atbrīvot ekonomiku no ogļskābās gāzes kaitīgajiem izmešiem un ieviest alternatīvus enerģijas avotus. Pieņemtas atbilstošās direktīvas un likumi, ieviestas "jaunās enerģētikas" subsidēšanas sistēmas, piešķirti lieli līdzekļi no ES budžeta.

Plūdi Tjumeņas apgabalā
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Laikā no 1990. līdz 2016. gadam siltumnīcas gāzu izmeši ES samazinājušies par 22%. Atjaunojamo enerģijas avotu daļa ES valstu enerģijas patēriņā 2018. gadā pieaugusi līdz 17% - gandrīz divreiz vairāk nekā 2005. gadā.

ES apņēmusies līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcas gāzu izmešus par 40%, vismaz par 27% palielināt atjaunojamo enerģijas avotu ekspluatāciju un palielināt enerģētisko efektivitāti par 27%.

Eiropas Klimata rīcības tīkla direktors Vendels Trio pastāstīja Euronews: "Kopš Parīzes klimata vienošanās (2015. g. – red.) Eiropas Savienībai izdevies mainīt biznesa attieksmi šajā jautājumā un celt cilvēku apzinību. Bet tagad Eiropas Komisija pirmo reizi iesaka darīt vēl vairāk."

Iepriekš Sputnik Igaunija informēja, ka Eiropas Savienība mudina enerģētiķus atteikties no "netīro" ogļu dedzināšanas un izmantot "tīro" dabasgāzi, lai nepieļautu globālās klimata izmaiņas, mazinātu atkarību no importējamiem enerģijas nesējiem un modernizētu vietējo enerģētiku.

Ar šo mērķi izmantotā sarežģītā ogļskābās gāzes izmešu kvotu cenu palielināšanas programma ietekmēs arī slānekļa ieguves nozari Igaunijā. Kvotu cenu pieauguma rezultātā slānekļa dedzināšana elektrostacijās Igaunijā kļūs ļoti dārga gan valstij, gan elektrības patērētājiem.

Igaunijā no ekologu viedokļa netīrais slāneklis un slānekļa eļļa nodrošina 70% vajadzību nacionālās enerģētikas nozarē un lauvas tiesu enerģijas eksporta.

27
Pēc temata
Okeāna nākotne: Golfa straume izsitusi caurumu globālās sasilšanas procesā
Zinātnieki noskaidrojuši: dārzeņu un augļu visai cilvēcei nepietiks
Lietuvā komentēta ASV atteikšanās no Parīzes nolīguma

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

18
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

18
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Sociālie tīkli, foto no arhīva

Eksperte pastāstīja, un kāpēc mūs izseko sociālie tīkli

84
(atjaunots 10:43 05.07.2020)
Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Tas nav šķitums.

RĪGA, 5. jūlijs - Sputnik. Jebkuru lietotāja darbību tīmeklī iespējams aprakstīt ar mērķētās reklāmas iestatījumu algoritmiem. Par to, kā tas darbojas, radio Sputnik ēterā pastāstīja sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Ja draudzenei nosūtīta sarkanas kleitas fotogrāfija, jūs nekavējoties uzdursieties tieši tādas kleitas reklāmai Instagram?

Tas nav šķitums. Tieši tā darbojas reklāma sociālajos tīklos, lai arī neviens to atklāti nestāsta, uzskata Maskavas blogeru apvienības dibinātāja,  sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

"Skaļi neviens par to nerunā, lai arī daudzi to ir ievērojuši un par pārbaudījuši, tomēr serviss nesniedz nekādus oficiālus paziņojumus, viņi to viseim spēkiem noliedz. Tomēr eksperimenti rāda: ja, piemēram, esat noskatījušies kādus stories par to vai citu kosmētiku, teju vai nākamajā reklāmas publikācijā jums parādīsies šī pati vai konkurējošās firmas kosmētija. Nesen blogere Katja Konosova izdomāja ekspetimentu. Viņa vairākos stories pēc kārtas stāstīja par kaut kādu kosmētiku un palūdza savus lasītājus, nesakot ne vārda, nosūtīt viņai Telegram ekrānuzņēmumus – kāda reklāma viņiem parādīsies. Viņa saņēma milzum daudz ekrānuzņēmumu, kuros redzams: cilvēkiem parādījās tās pašas vai konkurējošās kosmētikas reklāma," Kuliša teikto publicēja RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka ar to nenodarbojas ne paši blogeri, ne reklamējamā veikala īpašnieki – tas ir vispārējs algoritms. Tiesa, tas, kurš vēlas izplatīt savu reklāmu, var nospraust pietiekami detalizētus iestatījumus, kuri noteiks, kas tieši redzēs reklāmu. Iespējas ir atkarīgas no budžeta.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ir pietiekami detalizēti mērķētās reklāmas iestatījumi. Reklāmai Instagram ir noteikti iestatījumi Facebook, tie variējas atbilstoši budžetam: jo vairāk naudas jūs paredzat reklāmai, jo precīzākus iestatījumus varat nospraust. Var par izstrādāt iestatījumus tā, lai, piemēram, reklāmu redzētu puiši ar stabilām attiecībām, kuri pie tam patlaban ir tālu no mīļotās meitenes. Tas ir vienreizējs iestatījumus ziedu salonam, kad saki: "Mīļotā ir tālu? Nosūti viņai ziedus." Vai cits variants. Var iestatījumos noteikt, ka tā jāparāda meitenēm, kas interesējas par kosmētiku. Ja meitene pie tam aizraujas ar stories par kosmētiku, šī reklāma mērķēta viņai. Jebkura jūsu darbība jebkurā sociālajā tīklā un visur tīmeklī tai vai citādi ir aprakstīta ar konkrētiem mērķa iestatījumiem atbilstošiem algoritmiem," paskaidroja Kuliša.

Pēc viņas vārdiem, tas ir universāls algoritms reklāmas izplatīšanai visos sociālajos tīklos un platformās.

"Reklāma visur strādā saskaņā ar tādu principu. Ir liels skaits visādu stāstu, kuru autori apgalvo, ka Alisa, Siri un visi pārējie noklausās, par ko runā lietotāji. Reiz es ar vīru WhatsApp apspriedos, ka vajadzētu nopirkt GoPro pašiņu nūju, taču iepriekš nekur to nemeklēju un neskatījos. Tūlīt pēc tam man Yandex Direct no visām šķirbām sāka līst GoPro aksesuāru reklāma," radio Sputnik ēterā atcerējās Kuliša.

84
Tagi:
sociālie tīkli
Pēc temata
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
Priekšvēlēšanu slaktiņš ar motorzāģi: Ingūna Sudraba pārsteidz ar savu aģitāciju
"Ārkārtīgi uzbāzīgi": iedzīvotājus kaitina sociālā reklāma piepilsētas vilcienos

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

0
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

0
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis