Augļi. Foto no arhīva

Mediji: Lietuvas tirgotāji "maskē" ES augļus, lai pārdotu tos Krievijai

25
(atjaunots 15:33 17.11.2018)
Saskaņā ar izdevuma De Morgen datiem, kopējā bumbieru nelegālā eksporta vērtība varētu sastādīt 240 miljonus eiro.

RĪGA, 17. novembris – Sputnik. Lietuvas un Baltkrievijas tirgotāji uzdod beļģu un holandiešu bumbierus par Āfrikas valstu augļiem, lai tos pārdotu Krievijas importētājiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz beļģu avīzi De Morgen.

Saskaņā ar izdevuma datiem, kopš 2014. gada vasaras, pēc tam, kad Maskava ieviesa pārtikas embargo Eiropas Savienības valstīm, Krievijā ik gadu nonāca apmēram 70 tūkstoši tonnu beļģu un holandiešu bumbieru. Nelegālā eksporta kopējā vērtība varētu sastādīt ap 240 miljoniem eiro.

Lietuvas un Baltkrievijas tirgotāji, saskaņā ar De Morgen apgalvojumiem, pārmarķēšanā izmanto "sertifikātus, kuri iegādāti no korumpētajām veselības iestādēm".

Pleskavas apgabala robežas caurlaides punktā Ubiļinka apturēta nelegāla vītinātās gaļas ievešana
© Управление Россельхознадзора по Тверской и Псковской областям

Saskaņā ar izdevuma informāciju, Beļģijas bumbieru kontrabandas piegādes Krievijā sastāda apmēram pusi no visa eksporta, kas tika piegādāts Krievijā pirms pārtikas embargo ieviešanas.

2014. gada 6. augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas aizliedza vairāku lauksaimniecības produkcijas veidu, izejvielu un pārtikas produktu ievešanu no valstīm, kas ieviesušas pret Krieviju vērstas sankcijas: ASV, ES, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas. Nākamajā dienā valdība apstiprināja aizliegtās produkcijas sarakstu. Embargo attiecināts uz gaļu, desu, zivīm, jūras produktiem, dārzeņiem, augļiem, piena produktiem.

Rietumvalstu sankcijas saglabājās, tāpēc Krievija embargo attiecīgi pagarināja. Patlaban ārvalstu produktu importa aizliegums ir spēkā līdz 2019. gada beigām.

2015. gada jūlija beigās Putins parakstīja rīkojumu iznīcināt produktus, kuru ievešana valstī ir aizliegta.

Rosseļhoznadzor rīcībā esošie dati liecina, ka prezidenta dekrēta darbības laikā konstatēta nelikumīgās produkcijas ievešana KF teritorijā vairāk nekā 27 tūkst. tonnu apmērā.

Lielākā aizliegtās produkcijas plūsma Krievijā nonāk no Baltkrievijas puses.

25
Pēc temata
ANO atzina, ka sankcijas pret Krieviju visstiprāk iezāģēja ES
No ES uz Krieviju ved "sankciju preces": iznīcināta tonna mango no Lietuvas
Putins atbildēja Rietumiem: Krievija pagarināja pārtikas embargo
Ekonomikas stāvoklis Krievijā. Paskatīsimies uz īsto Krieviju
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

6
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

6
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

7
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

7
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā