Apkures radiators

Ukrainas iedzīvotāji protestē pret apkures atslēgšanu

36
(atjaunots 13:16 13.11.2018)
Vairākās Ukrainas pilsētās sākušies plašas protesta akcijas, piemēram, Krivijrihā nezināmas personas ielauzušās piecās katlumājās un nesankcionēti ieslēguši gāzes padevi. Avārijas brigādes netika pielaistas notikuma vietā.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Ukrainas uzņēmuma "Krivorožgaz" pārstāvji pavēstījuši, ka nezināmas personas sākušas nesankcionētu gāzes padevi Krivijrihas pilsētas katlumājās. Iepriekš apkure tikusi atslēgta sakarā ar parādiem, taču tas var novest pie tehnoloģiskās katastrofas, vēsta RIA Novosti.

Kritiska situācija izveidojusies arī Smilas pilsētā Čerkasu apgabalā, kur varasiestādes izsludinājušas ārkārtas situāciju. Tāpat kļuvis zināms, ka Šepetivkas pilsētā Hmeļņickas apgabalā šodien, iespējams, tiks atslēgta gāzes padeve pašreizējo parādu dēļ.

Degošas riepas

Pirmdien nezināmas personas ielauzās "Krivorožgaz" ēkā ar prasību atjaunot apkuri Krivijrihas pilsētā, kas bija atslēgta parādu dēļ. Pūlis pie ēkas dedzināja riepas un neļāva ugunsdzēsējiem liesmas slāpēt.

"Krivorožgaz" preses sekretāre Darja Orlova informēja, ka nezināmas personas ielauzušās piecās katlumājās un nesankcionēti ieslēguši gāzes padevi. Avārijas brigādes netika pielaistas notikuma vietā. Uzņēmuma vadība sākusi pārrunas ar iebrucējiem.

"Patlaban turpinās pārrunas, veidojas konstruktīva pieeja un sapratne par to, ka pašreizējā situācijā vainojama kompānija "Naftogaz". Pirmais reālais pārrunu rezultāts – atjaunots "Krivorožgaz" avārijas dienesta darbs," – paziņojumu citēja aģentūra "Ukrainskije novosti".

Ārkārtas stāvoklis

Smilas pilsētā Čerkasu apgabalā varasiestādes izsludinājušas ārkārtas situāciju apkures trūkuma dēļ, vēsta pilsētas portāls smila.misto.online.

Portāls vēsta, ka lēmumu pieņēmusi Smilas pilsētas padome. Pilsēta nav varējusi laikus ieslēgt apkuri parādu dēļ. Varasiestādes ziņoja, ka plāno vienoties ar "Naftogaz" par lētākas gāzes piegādēm (treidera vietā) un ņemt kredītu parādu dzēšanai.

Grivna. Ukrainas valūta
© Flickr / Sharon Hahn Darlin

Pilsētas padomes vietnē norādīts, ka pilsētā dzīvo vairāk nekā 68 tūkstoši cilvēku.

Vietējie iedzīvotāji draud bloķēt ceļus, ja netiks atrisināts apkures padeves jautājums, pirmdien vēstīja pilsētas mērs Aleksejs Cibko.

"Ja valsts tā izturas pret mums, smiliešiem, pret Ukrainas centru, tad Ukrainas centram nekas cits neatliek, kā vien apturēt visas transporta artērijas caur Ukrainas centru... Esmu darījis visu iespējamo, lai tā nenotiktu, taču kopiena noskaņota apņēmīgi," – Cibko teica telekanāla "112 Ukraina" ēterā.

Situācija ir ārkārtīgi sarežģīta

No otrdienas parādu dēļ gāzes padeve iespējams, tiks atslēgta arī Šepetivkas pilsētā Hmeļņickas apgabalā, vēsta pilsētas padomes preses dienests.

"Situācija Šepetivkas pilsētā ir ārkārtīgi smaga, un otrdien vai trešdien tā var vēl sarežģīties, jo pagājušajā nedēļā pilsētas padome saņēma brīdinājuma vēstuli no "Šepetovkagaz" par to, ka no 13. datuma tiks pārtraukta gāzes padeve visā Šepetivkā, kas automātiski var novest pie lokālas ārkārtas situācijas pilsētā," – teica pilsētas mērs Mihails Polodjuks, kura vārdus citē pilsētas padomes portāls.

Viņš piezīmēja, ka situācija siltuma padeves jomā pilsētā ir "ārkārtīgi kritiska"

Gāzi nedod "Naftogaz"

Ukrainas pilsētu alsociācijas priekšsēdētājs, Kijevas mērs Vitālijs Kličko aicināja prezidentu Petro Porošenko un Ministru kabinetu nekavējoties iejaukties situācijā ar apkures sezonas traucējumiem vairākās Ukrainas pilsētās.

"Gāzi pilsētām, kur šodien salst cilvēki, nedod "Naftogaz". Mēs Kijevā esam pārcietušo šo stāstu ar gāzes trūkumu un to noregulējuši. Taču es zinu, cik tas ir sarežģīti... Tādēļ es vēršos pie prezidenta un valdības ar lūgumu bez kavēšanās iejaukties šajā situācijā," – teica Kličko reģionālās attīstības padomes sēdē, kurā piedalījās arī valsts prezidents un premjerministrs.

Ukrainas Radikālās partijas līderis Oļegs Ļaško vērsies pie valsts prezidenta Petro Porošenko un premjera Volodimira Groismana ar aicinājumu atrisināt problēmu apkures jomā. Uzrunas video ierakstu politiķis publicējis savā lapā Facebook.

"Es vēršos pie Porošenko un Groismana: nekavējoties ieslēdziet cilvēkiem gāzi, dodiet siltumu dzīvokļos!" – paziņoja Ļaško un atzīmēja, ka cilvēki nedrīkst kļūt par valdības neprofesionālo un amorālo darbību ķīlniekiem.

36
Pēc temata
Kijevieši ar komunālajiem parādiem var zaudēt mantību
Ukrainas uzņēmums "Naftogaz" vēlas tarifus kā Latvijā: ja nesamaksās, atslēgsim
Ukraiņiem skaidro, kādu labumu dod atteikšanās no karstā ūdens mājokļos
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

7
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

7
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

2
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

2
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās