Apkures radiators

Ukrainas iedzīvotāji protestē pret apkures atslēgšanu

37
(atjaunots 13:16 13.11.2018)
Vairākās Ukrainas pilsētās sākušies plašas protesta akcijas, piemēram, Krivijrihā nezināmas personas ielauzušās piecās katlumājās un nesankcionēti ieslēguši gāzes padevi. Avārijas brigādes netika pielaistas notikuma vietā.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Ukrainas uzņēmuma "Krivorožgaz" pārstāvji pavēstījuši, ka nezināmas personas sākušas nesankcionētu gāzes padevi Krivijrihas pilsētas katlumājās. Iepriekš apkure tikusi atslēgta sakarā ar parādiem, taču tas var novest pie tehnoloģiskās katastrofas, vēsta RIA Novosti.

Kritiska situācija izveidojusies arī Smilas pilsētā Čerkasu apgabalā, kur varasiestādes izsludinājušas ārkārtas situāciju. Tāpat kļuvis zināms, ka Šepetivkas pilsētā Hmeļņickas apgabalā šodien, iespējams, tiks atslēgta gāzes padeve pašreizējo parādu dēļ.

Degošas riepas

Pirmdien nezināmas personas ielauzās "Krivorožgaz" ēkā ar prasību atjaunot apkuri Krivijrihas pilsētā, kas bija atslēgta parādu dēļ. Pūlis pie ēkas dedzināja riepas un neļāva ugunsdzēsējiem liesmas slāpēt.

"Krivorožgaz" preses sekretāre Darja Orlova informēja, ka nezināmas personas ielauzušās piecās katlumājās un nesankcionēti ieslēguši gāzes padevi. Avārijas brigādes netika pielaistas notikuma vietā. Uzņēmuma vadība sākusi pārrunas ar iebrucējiem.

"Patlaban turpinās pārrunas, veidojas konstruktīva pieeja un sapratne par to, ka pašreizējā situācijā vainojama kompānija "Naftogaz". Pirmais reālais pārrunu rezultāts – atjaunots "Krivorožgaz" avārijas dienesta darbs," – paziņojumu citēja aģentūra "Ukrainskije novosti".

Ārkārtas stāvoklis

Smilas pilsētā Čerkasu apgabalā varasiestādes izsludinājušas ārkārtas situāciju apkures trūkuma dēļ, vēsta pilsētas portāls smila.misto.online.

Portāls vēsta, ka lēmumu pieņēmusi Smilas pilsētas padome. Pilsēta nav varējusi laikus ieslēgt apkuri parādu dēļ. Varasiestādes ziņoja, ka plāno vienoties ar "Naftogaz" par lētākas gāzes piegādēm (treidera vietā) un ņemt kredītu parādu dzēšanai.

Grivna. Ukrainas valūta
© Flickr / Sharon Hahn Darlin

Pilsētas padomes vietnē norādīts, ka pilsētā dzīvo vairāk nekā 68 tūkstoši cilvēku.

Vietējie iedzīvotāji draud bloķēt ceļus, ja netiks atrisināts apkures padeves jautājums, pirmdien vēstīja pilsētas mērs Aleksejs Cibko.

"Ja valsts tā izturas pret mums, smiliešiem, pret Ukrainas centru, tad Ukrainas centram nekas cits neatliek, kā vien apturēt visas transporta artērijas caur Ukrainas centru... Esmu darījis visu iespējamo, lai tā nenotiktu, taču kopiena noskaņota apņēmīgi," – Cibko teica telekanāla "112 Ukraina" ēterā.

Situācija ir ārkārtīgi sarežģīta

No otrdienas parādu dēļ gāzes padeve iespējams, tiks atslēgta arī Šepetivkas pilsētā Hmeļņickas apgabalā, vēsta pilsētas padomes preses dienests.

"Situācija Šepetivkas pilsētā ir ārkārtīgi smaga, un otrdien vai trešdien tā var vēl sarežģīties, jo pagājušajā nedēļā pilsētas padome saņēma brīdinājuma vēstuli no "Šepetovkagaz" par to, ka no 13. datuma tiks pārtraukta gāzes padeve visā Šepetivkā, kas automātiski var novest pie lokālas ārkārtas situācijas pilsētā," – teica pilsētas mērs Mihails Polodjuks, kura vārdus citē pilsētas padomes portāls.

Viņš piezīmēja, ka situācija siltuma padeves jomā pilsētā ir "ārkārtīgi kritiska"

Gāzi nedod "Naftogaz"

Ukrainas pilsētu alsociācijas priekšsēdētājs, Kijevas mērs Vitālijs Kličko aicināja prezidentu Petro Porošenko un Ministru kabinetu nekavējoties iejaukties situācijā ar apkures sezonas traucējumiem vairākās Ukrainas pilsētās.

"Gāzi pilsētām, kur šodien salst cilvēki, nedod "Naftogaz". Mēs Kijevā esam pārcietušo šo stāstu ar gāzes trūkumu un to noregulējuši. Taču es zinu, cik tas ir sarežģīti... Tādēļ es vēršos pie prezidenta un valdības ar lūgumu bez kavēšanās iejaukties šajā situācijā," – teica Kličko reģionālās attīstības padomes sēdē, kurā piedalījās arī valsts prezidents un premjerministrs.

Ukrainas Radikālās partijas līderis Oļegs Ļaško vērsies pie valsts prezidenta Petro Porošenko un premjera Volodimira Groismana ar aicinājumu atrisināt problēmu apkures jomā. Uzrunas video ierakstu politiķis publicējis savā lapā Facebook.

"Es vēršos pie Porošenko un Groismana: nekavējoties ieslēdziet cilvēkiem gāzi, dodiet siltumu dzīvokļos!" – paziņoja Ļaško un atzīmēja, ka cilvēki nedrīkst kļūt par valdības neprofesionālo un amorālo darbību ķīlniekiem.

37
Pēc temata
Kijevieši ar komunālajiem parādiem var zaudēt mantību
Ukrainas uzņēmums "Naftogaz" vēlas tarifus kā Latvijā: ja nesamaksās, atslēgsim
Ukraiņiem skaidro, kādu labumu dod atteikšanās no karstā ūdens mājokļos
Covid-19

Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam

6
(atjaunots 08:29 02.03.2021)
Vienīgais veids, kā pasaules mērogā panākt kolektīvo imunitāti, ir vakcinācija, uzsver eksperti.

RĪGA, 2. marts - Sputnik. Bez vakcinācijas kolektīvā imunitāte nevar būt sasniedzama – gada laikā mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana.

​"PVO seko līdzi šiem seroloģiskiem pētījumiem, saskaņā ar pēdējām aplēsēm, tādu bija aptuveni 500. Un, ja to izskatam kopā, izrādās, ka mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir antivielas pret šo vīrusu," paziņoja Svaminatana.

Kā rāda Covid-19 perēkļu dažādās pasaules pilsētās pētījumu rezultāti, lai gan pašlaik pusei vai vairāk pilsētas iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, tas neļauj runāt par kolektīvās imunitātes sasniegšanu.

"Protams, vietām, piemēram, blīvi apdzīvotos pilsētas rajonos, ir perēkļi, kuros 50 – 60% iedzīvotāju bijuši pakļauti vīrusa iedarbībai un viņiem izveidojušās antivielas. Taču no tā neizriet tas, ka visa pilsēta, province vai valsts ir sasniegusi kolektīvo imunitāti," atzīmēja Svaminatana.

Pēc viņas vārdiem, kad tādas apdzīvotas vietas iedzīvotāji, kuriem nav antivielu, izbrauc ārpus tās robežām, viņi joprojām ir pakļauti inficēšanās riskam.

Vienīgais veids, kā panākt kolektīvo imunitāti pasaules mērogā, ir vakcinācija, uzsvēra Svaminatana.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījās 2020. gadā, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Kopā pasaulē, saskaņā ar Džonsa Hopkinsa universitātes datiem, fiksēti vairāk nekā 114 miljoni Covid-19 gadījumu, kuru vidū vairāk nekā divarpus miljoni beigušies letāli. Lielākais koronavīrusa infekcijas un mirušo skaits reģistrēts ASV, Brazīlijā un Indijā.

Pasaules Veselības organizācija iepriekš ziņoja, ka pandēmijas noslēguma termiņu prognozes sniegt ir grūti, tomēr, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastās dzīves ir jāievēro sanitārie pretepidēmijas pasākumi un jāvakcinē lielākā daļa pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr Bloomberg aģentūra aprēķinājusi, ka esošos vakcinācijas tempos nepieciešami vismaz septiņi gadi, lai vakcinētu 75% pasaules iedzīvotāju.

6
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 izplatās Latvijas lielākajās pilsētās
Sikspārņi "atnesuši" Covid-19 uz fermu: PVO atgriežas pie sākotnējās versijas
Efektivitāte nokritīs: Pūce par Covid-19 jautājumu izskatīšanu atklātajās sēdēs
"Vakcīnu karš": Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu salīdzinājums
Čehijas prezidents Milošs Zēmans, foto no arhīva

Vēl viena ES valsts lūdz Krieviju piegādāt "Sputnik V": pie Putina vērsies Zēmans

33
(atjaunots 16:05 01.03.2021)
Koronavīrusa britu paveida izplatība un pirmie Dienvidāfrikas paveida infekcijas gadījumi radījuši smagu situāciju Čehijā. Valsts prezidents Milošs Zēmans paziņoja, ka valsts reģistrēs "Sputnik V", negaidot ES lēmumu.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Čehijas prezidents Milošs Zēmans vērsies pie Krievijas valsts vadītāja Vladimira Putina ar lūgumu piegādāt vakcīnu koronavīrusa profilaksei "Sputnik V", vēsta RIA Novosti.

Sputnik V
© Sputnik / Илья Питалев

Ziņots, ka prezidenta lēmums iepriekš saskaņots ar valsts premjerministru Andreju Babišu.

Intervijā Prāgas telekanālam "CNN Prima News" Zēmans pastāstīja, ka, saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju, Čehijas lūgums par "Sputnik V" piegādēm tiks apmierināts. Jautājumā par preparāta sertifikāciju ES Zēmans apliecināja, ka viņam pietiks ar Čehijas Valsts zāļu kontroles institūta sertifikātu.

Čehijas pirātu partijas līderis Ivans Bartošs pastāstīja, ka Zēmans jau februāra vidū ieteicās, ka būtu iespējams sekot Ungārijas un Serbijas piemēram, kas pirmās ES nolēma negaidīt "Sputnik V" reģistrāciju Eiropas zāļu aģentūrā (EMA) un reģistrēja preparātu savu valstu līmenī.
Babišs pat apmeklēja Ungāriju un Serbiju, kur pētīja Covid-19 profilaksei paredzētās vakcīnas iepirkuma un izmantošanas pieredzi, ko Krievija izgudrojusi pirmā pasaulē. Spriežot pēc tālākajiem notikumiem, premjers palika apmierināts ar redzēto.

Patlaban Čehija ieņēmusi pirmo vietu koronavīrusa infekcijas gadījumu skaita ziņā. Šobrīd inficējušies 143 379 cilvēki. Hospitalizēti 7 266 cilvēki. Kopš pandēmijas sākuma valstī miruši 20 194 cilvēki, februārī – aptuveni četri tūkstoši.

Ziņots, ka Čehijā fiksēts ne tikai koronavīrusa britu paveids, bet arī Dienvidāfrikas paveids. Valdība pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz 28. martam un pieņēma stingrākus ierobežojumus.

Latvija aizliegusi iebraukšanu valstī bez nopietna iemesla, bet čehiem no 1. marta aizliegts bez iemesla pamest savas dzīves vietas rajonus. Ieviesti tirdzniecības ierobežojumi un komandanta stunda. Sabiedriskās vietās cilvēki nēsā respiratorus.

Jāpiebilst, ka šobrīd Krievijas "Sputnik V" reģistrēts jau 30 valstīs.

To vidū ir Baltkrievija, Argentīna, Bolīvija, Serbija, Alžīra, Palestīna, Venecuēla, Paragvaja, Turkmēnija, Ungārija, AAE, Irāna, Gvinejas Republika, Tunisija, Armēnija, Meksika, Nikaragva, Serbu Republika (Bosnijas un Hercegovinas entitāte), Libāna, Mjanma, Pakistāna, Mongolija, Bahreina, Melnkalne, Sentvinsenta un Grenadīnas, Kazahstāna, Gabona un Sanmarīno.

29. janvārī Krievijas tiešo investīciju fonds iesniedza EMA pieteikumu vakcīnas reģistrācijai ES. EMA informēja, ka Gamaleja centrā izstrādātais preparāts, iespējams, tiks reģistrēts marta sākumā.

33
Tagi:
Milošs Zēmans, Putins, Sputnik V, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Bloomberg nosauca "Sputnik V" par favorītu cīņā ar Covid-19 pandēmiju
Dodiet Eiropai "Sputnik V": Čehijā uzskata par neētisku likt šķēršļus Krievijas vakcīnai
Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19
Lancet publicējis "Sputnik V" pētījumu trešās fāzes rezultātus

Labākie no labākajiem: viss, kas jāzina par "Iskanderiem"

0
(atjaunots 09:38 02.03.2021)
Detalizēti un uzskatāmi skaidrojam, kāpēc raķešu komplekss "Iskander" ir vislabākais bruņojums savā klasē.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašiņans apšaubīja Krievijas ieroču drošību un cīņasspēju. Pēc viņa vārdiem, operatīvi taktiskā kompleksa "Iskander" raķetes neesot sprāgušas nemaz vai sprāgušas "par 10 procentiem". Armēņu ģenerālštābā šīs paziņojums izraisīja vien smieklus, bet Krievijas Aizsardzības ministrijā paziņoja, ka kāds labs varēja maldināt armēņu politiķi. Kāpēc "Iskanders" ir vislabākais bruņojums savā klasē, skatieties Sputnik materiālā.

0