Gājiens Varšavā Neatkarības dienā

Varšavā atcēla nacionālistu gājiena aizliegumu neatkarības simtgadē

16
(atjaunots 12:08 10.11.2018)
Tiesa norādīja, ka poļu varasiestādes nesniedza pārliecinošus pierādījumus tam, ka gājiena laikā varētu rasties drauds cilvēku dzīvībai un veselībai.

RĪGA, 10. novembris – Sputnik. Varšavas Apgabaltiesa atcēlusi aizliegumu nacionālistu gājiena rīkošanai 11. novembrī – Polijas neatkarības simtgades dienā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Trešdien Varšavas mēre Hanna Gronkeviča-Valca paziņoja, ka pilsētas varasiestādes nolēma nesniegt atļauju gājiena rīkošanai.

Taču pēc tam tiesa paziņoja, ka poļu varasiestādes nesniedza pārliecinošus pierādījumus tam, ka pasākuma laikā varētu rasties drauds cilvēku dzīvībai un veselībai.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Līdz ar to aizliegums nacionālistu marša rīkošanai tika atcelts.

"Sanāksmju brīvībai ir nozīmīga loma demokrātiskā tiesiskā valstī…Konstitūcija aizstāv tiesības uz sanāksmēm," - citē aģentūra Varšavas Apgabaltiesas tiesnesi Mihailu Jakubovski.

Tāpat, pēc tiesas domām, radikālie lozungi, kuri skanēja pērn, nav pamats 11. novembra marša aizliegumam.

Varšavas mērija paziņoja, ka apstrīdēs šo lēmumu apelācijas tiesā diennakts laikā.

Poļu nacionālisti ik gadu rīko gājienus Neatkarības dienā. 2017. gadā marša laikā daži dalībnieki nesa plakātus ar rasistiskiem lozungiem: "Brāļu tautu baltā Eiropa", "Eiropa būs balta vai bez cilvēkiem". Tas izraisīja nosodījumu vairākās pasaules valstīs un Eiroparlamenta neapmierinātību.

16
Pēc temata
Polija slēdz robežas ukraiņu nacionālistiem
Ukraina prasa Polijas paskaidrojumus sakarā ar nacionālistu gājienu Pšemislā
Polija nepiedos ukraiņu nacionālistiem poļu tautas genocīdu