Andreja Steņina fotožurnālistikas konkursa finālistu darbu izstāde

"Rakstu aizmirsīs, fotogrāfiju - nē": ANO parādīja labākos Steņina konkursa darbus

17
(atjaunots 15:20 03.11.2018)
Starptautiskajā dienā bezdarbības novēršanai noziegumiem pret žurnālistiem ANO tika atklāta Andreja Steņina fotožurnālistikas konkursa finālistu darbu izstāde.

RĪGA, 3. novembris – Sputnik. Piektdien, 2. novembrī, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) galvenajā birojā Ņujorkā startēja Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" fotokorespondenta Andreja Steņina starptautiskā fotožurnālistikas konkursa finālistu darbu izstāde. Fotokorespondents gāja bojā 2014. gadā bruņota konflikta laikā Ukrainas austrumos, kur viņš atradās dienesta komandējumā.

Pēc fotokorespondenta nāves 2014. gadā Starptautiskā informācijas aģentūra "Rossija segodņa" Krievijas UNESCO lietu komisijas vadībā nodibināja viņa vārdā konkursu. Ik gadu darbu pieņemšana dalībai konkursā tradicionāli tiek atklāta 22. decembrī – Steņina dzimšanas dienā.

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktora vietnieks Andrejs Blagodirenko, kurš atradās Steņina izstādes atklāšanā ANO, pastāstīja, ka konkursa dalībnieku vecuma robeža ir 33 gadi – tieši tik, cik nodzīvoja Andrejs.

"Andrejs Steņins gāja bojā 2014. gadā Ukrainas austrumos bruņota konflikta rezultātā. Viņš bija mūsu kolēģis, biedrs, talantīgs fotokorespondents. Un tāpēc Starptautiskā informācijas aģentūra "Rossija segodņa" pirms četriem gadiem nolēma sarīkot šo konkursu," paziņoja Blagodirenko.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Steņina konkursa finālistu darbu izstāde ANO galvenajā birojā – tas ir liels gods. Un šī konkursa atšķirība no citiem ir tajā, ka "tas var kļūt par starta platformu profesionāliem fotogrāfiem no visas pasaules".

Постпред РФ при ООН Василий Небензя (справа) и замглавред МИА Россия сегодня Андрей Благодыренко
© Sputnik / Александр Давашкин
Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja (labajā pusē) un Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktora vietnieks Andrejs Blagodirenko

Turklāt Blagodirenko pastāstīja, ka četru gadu laikā Steņina fotožurnālistikas konkurss pārtapis lielā humanitārā projektā. Un 2018. gadā pieteikumus dalībai konkursā iesniedza vairāk nekā 6 tūkstoši cilvēku no 77 valstīm.

Izstādes atklāšanas ceremonijas laikā ANO komunikāciju un sabiedrības informācijas lietu ģenerālsekretāra vietniece Elisone Smeila apsveica visus žurnālistus, kuri piedalījās konkursā, un norādīja, ka būdams cilvēks, kurš iepriekš daudzus gadus nostrādājis par korespondentu un redaktoru, zina fotogrāfiju ekskluzīvo svarīgumu.

"Raksts varētu atmiņā izdzēsties, savukārt iespaidīga fotogrāfija – diez vai," paziņoja Smeila.

Tāpat ANO ģenerālsekretāra vietniece īpaši norādīja, ka izstāde atvērta tieši Starptautiskajā dienā bezdarbības novēršanai noziegumos pret žurnālistiem, un tam ir jāatgādina par nepieciešamību aizstāvēt un nodrošināt drošu darba izpildi visiem žurnālistiem, tostarp, fotogrāfiem.

Заместитель генсека ООН по коммуникациям и общественной информации Элисон Смейл
© Sputnik / Александр Давашкин
ANO komunikāciju un sabiedrības informācijas lietu ģenerālsekretāra vietniece Elisone Smeila

Izstādes atklāšanā piedalījās Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasīlijs Ņebenzja. Arī viņš uzsvēra izstādes atklāšanas svarīgumu tieši Starptautiskajā dienā bezdarbības novēršanai noziegumos pret žurnālistiem, atgādinot, ka konkursam ir "traģiski bojāgājušā talantīgā militārā fotokorespondenta Andreja Steņina" vārds.

Kopš dibināšanas līdz pat šodienai konkurss ir un paliek vienīgā Krievijas starptautiskā platforma, kura atklāj jaunus vārdus mūsdienu fotogrāfijas jomā. Konkurss norit ar mērķi atbalstīt jaunos fotogrāfus un saglabāt fotožurnālistikas augstos standartus.

Šogad par galvenajiem darbu tematiem kļuva globālie humanitārie izaicinājumi, nacionālo dzīves paradumu saglabāšanas jautājumi, sociālās vienlīdzības problēmas un ekoloģija. Konkurss notika četrās nominācijās: "Galvenās ziņas", "Sports", "Mana planēta" un "Portrets. Mūsdienu varonis", kā arī divās kategorijās: "Viena fotogrāfija" un "Sērija".

Par finālistiem kļuvuši 14 valstu pārstāvji: Krievijas, Irānas, Irākas, Indijas, Bangladešas, Ēģiptes, Turcijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Baltkrievijas, Kenijas un DĀR.

Выставка лауреатов конкурса имени Стенина-2018 в штаб-квартире ООН
© Sputnik / Александр Давашкин
Steņina 2018. gada konkursa laureātu izstāde ANO galvenajā birojā

2018. gada konkursa uzvarētāju apbalvošana un viņu darbu izstādes atklāšana notiks 8. novembrī Valsts vēstures muzeja izstāžu kompleksā Maskavā. Tradicionāli ceremonijas ietvaros tiks paziņots arī konkursa augstākā apbalvojuma – Grand Prix ieguvējs.

Konkursa pastāvēšanas laikā žūrijas sastāvā bijuši atzīti pasaulē atzīti fotogrāfijas lietpratēji un vadošo pasaules informācijas aģentūru pārstāvji. Viņu vidū – Džeisons Eskenazi, Gugenheima Fonda laureāts (ASV); Rūta Eihorna, žurnāla GEO fotoredaktore (Vācija); Andreass Tramps, žurnāla Stern fotodirektors (Vācija); Ahmets Sels, aģnetūras "Anadolu" foto un video ziņu nodaļas vadītājs (Turcija); Deniss Pakvins, aģentūras Associated Press fotodienesta direktora vietnieks (ASV); Čžeņ Vejs, Xinhua ziņu aģentūras fotoinformācijas departamenta direktora vietnieks (Ķīna).

17
Pēc temata
Steņina konkurss: labākā fotogrāfija pēc tiešsaistes balsojuma rezultātiem
Steņina konkurss nosaucis 2018. gada labāko jauno fotogrāfu vārdus
Andreja Steņina starptautiskā fotokonkursa finālisti
Elektrisko skrejriteņu noma, foto no arhīva

Kijevas mērs pieprasīja aizvākt no pilsētas igauņu elektriskos skrejriteņus

26
(atjaunots 10:30 10.08.2020)
Elektriskie skrejriteņi Ukrainas galvaspilsētā izrādījās "pelēkajā zonā" – likums tos nedz atļauj, nedz aizliedz.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Kijevas mērs Vitālijs Kļičko aicināja Igaunijas kompāniju Bolt aizvākt no pilsētas ielām elektrisko skrejriteņu nomas punktus, vēsta "Naš Kijev".

Elektrisko skrejriteņu nomas serviss Bolt tika atklāts Kijevā piektdien, 7. augustā. Pirmie nomas punkti parādījās Pasta laukumā, Neatkarības laukumā, Besarābijas laukumā, Zelta vārtos un Marijas parkā. Taču mēram tas neiepatikās.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Bolt Ukraine 🇺🇦 (@bolt_ukraine)

"Draugi! Kompānija Bolt bez saskaņošanas ar pilsētu izvietoja elektrisko skrejriteņu nomas punktus galvaspilsētā. Šī "transporta" veida kustība nav noteikta spēkā esošajā Ukrainas likumdošanā. Tādēļ pilsēta nevar atļaut kompānijai sniegt šādu pakalpojumu veidu," uzrakstīja galvaspilsētas mērs savā Telegram kanālā.

Pēc Kļičko sacītā, pilsētas administrācija saņēma piedāvājumus sarīkot investīciju konkursu elektrisko skrejriteņu nomas punktu izvietošanai, un šāds konkurss tiks veikts, taču pēc attiecīgo izmaiņu veikšanas Ukrainas likumdošanā par ceļu satiksmi.

"Tādēļ es aicinu kompāniju Bolt aizvākt nesankcionēti uzstādītos nomas punktus. Un ievērot spēkā esošo likumdošanu. Pretējā gadījumā pilsētas dienesti būs spiesti aizvākt patvaļīgi izvietotos punktus ar elektriskajiem skrejriteņiem," uzsvēra Kļičko.

Kompānijā atbildēja, ka galvaspilsētas varasiestādes nav tiesīgas pieprasīt biznesam jebkāda veida saskaņojumu un atļauju saņemšanu, jo tās nav paredzētas likumdošanā. Turklāt Bolt uzsvēra, ka elektrisko skrejriteņu pārdošana, noma un vadīšana pagaidām nav aizliegts darbības veids Ukrainā.

No tiesiskuma viedokļa tie, kas brauc ar elektriskajiem skrejriteņiem Ukrainā, nav ceļu satiksmes dalībnieki. Patlaban Augstākajā Padomē piereģistrēti divi likumprojekti, kuru mērķis ir legalizēt vieglā elektrotransporta lietotājus valstī. Tomēr pagaidām parlamentāriešiem ir brīvdienas un pieņemt šādu likumu var ne agrāk par septembri.

Igaunijas kompānija Bolt (iepriekš Taxify) sākumā strādāja taksometra pakalpojumu mobilā lietotne, taču kopš 2018. gada tā sniedz arī elektrisko skrejriteņu nomas pakalpojumus. Bolt nomas punkti veiksmīgi strādā vairākās Igaunijas un Latvijas pilsētās, savukārt darbu Parīzē nācās drīz pēc atklāšanas izbeigt Francijas galvaspilsētas iedzīvotāju vandālisma dēļ.

Iepriekš Latvijas Ceļu satiksmes likumā vairākas reizes tika veikti grozījumi, kas saistīti ar elektrisko skrejriteņu izmantošanu – to skaits uz ceļiem pieaug, un ar tiem saistīto CSNg skaits arī kļūst lielāks.

26
Tagi:
Igaunija, Ukraina
Pēc temata
Latvijā izstrādās Ceļu satiksmes noteikumus elektriskajiem skrejriteņiem
Krapsis: elektriskie skrejriteņi iedzinuši stūrī gājējus
Lietuvā "netīru" automobili varēs iemainīt pret elektrisko skrejriteni
Protesta akcijas Minskā, foto no arhīva

Naktī Minskā notika protesta akcijas

20
(atjaunots 10:18 10.08.2020)
Naktī pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Baltkrievijas galvaspilsētā notika masveida nekārtības, ierosinātas krimināllietas.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Devītā augusta vakarā Minskas iedzīvotāji izgāja nesankcionētā protesta akcijā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Svētdien Baltkrievijā notika valsts prezidenta vēlēšanas. Republikas CVK vadītāja Lidija Jermošina paziņoja, ka esošais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzvar valsts vadītāja vēlēšanās visos rajonos, kuri atskaitījās par balsu skaitīšanu. Saskaņā ar pirmajiem exit poll datiem, Lukašenko iegūst 80,23%, otrajā vietā ir Svetlana Tihanovska ar 9,9%.

Devītā augusta vakarā pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas baltkrievi izgāja galvaspilsētas ielās. Automobiļu vadītāji taurēja, demonstranti aplaudēja un skandēja pret valdību vērstus lozungus.

Valsts autoinspekcija norobežoja daļu Pobediteļej prospektu un tā sānielas. Kārtības sargi pilnā ekipējumā izveidoja dzīvu sienu un sāka virzīties protestētāju virzienā.

Pie prospekta piebrauca aizturēto pārvadāšanas mašīnas un mikroautobusi. Demonstranti centās pretoties milicijai – no pūļa kārtības sargu virzienā lidoja tukšas pudeles. Gaismas un trokšņu granātu sprādzieni bija dzirdami vairāku kvartālu rādiusā.

Kārtības sargi atstūma protestētājus no dažādām Pobediteļej prospekta pusēm, taču demonstranti ilgi neatkāpās, neskatoties uz to, ka dažiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Pakāpeniski cilvēku kļuva mazāk, un viņi pārmetās uz Storoževskas ielas un Mašerova prospekta krustojumu. Kustība šajā rajonā arī apstājās, automobiļi taurēja, cilvēki aplaudēja, vicināja ar balt-sarkan-baltiem karogiem un kliedza kārtības sargiem "Noliec vairogus".

Tieši uz krustojuma apstājās tramvaji, cilvēki izkārtojās uz braucamās daļas un gājēju zonas un negrasījās aiziet. Cīnītāji biedēja demonstrantus ar gaismas un trokšņa granātām un veica aizturēšanas. Pēc kāda laika kārtības sargiem pievienojās palīgi un protestu vieta kļuva manāmi tukšāka.

Lielākā daļa protestētāju izklīda no Minskas centrālajiem rajoniem ap 3 naktī, situācija kopumā atgriežas mierīgās sliedēs, automobiļu satiksme daļēji atjaunota.

Kārtības sargi daļēji noņēma satiksmes ierobežojumus un atbloķēja dažas ielas. Tomēr dažādās pilsētas centra daļās joprojām trāpās milicijas mašīnas. Kārtības sargi ar skaļruņiem regulē automobiļu kustību, kā arī vēršas pie atlikušajiem protestētājiem ar lūgumu izklīst.

Iekšlietu ministrija pilnībā kontrolē situāciju Minskā un citās pilsētās, paziņoja Sputnik Baltkrievija oficiālā iestādes pārstāve Olga Čemodanova. Pēc viņas sacītā, Baltkrievijas iekšlietu iestāžu sastāvs atrodas pastiprinātā dienesta stāvoklī, turklāt piesaistīti "papildspēki".

Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietas pēc masveida nekārtību un vardarbības pret iekšlietu iestāžu darbiniekiem faktiem. Masveida nekārtību dalībniekiem draud no 8 līdz 15 gadiem cietumsoda.

20
Tagi:
nekārtības, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Latvijā ražotie piena produkti, foto no arhīva

Ražotājus šokē nodokļu izmaiņas: pārtikas produktu cenas pieaugs

0
(atjaunots 18:18 10.08.2020)
Latvijas valdība plāno izmaiņas Dabas resursu nodokļa piemērošanā pārtikas rūpniecībai; ražotāji būs spiesti iekļaut izmaksu kāpumu savas produkcijas cenā.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Pārtikas rūpniecības uzņēmumi, kuri noslēguši sadarbības līgums ar kādu no iepakojumu apsaimniekotājiem, turpmāk netiks atbrīvoti no Dabas resursu nodokļa, vēsta TV3. Šāds piedāvājums iekļauts nodokļu politikas galveno nosacījumu projektā uz 2021.-2025. gadu.

Pārtikas produktu ražotājiem tas kļuvis par ārkārtīgi nepatīkamu pārsteigumu, pastāstīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas priekšsēdētāja Ināra Šure.

"Bija šoka reakcija. Pārtikas nozarē tas pašlaik ir viens no sāpīgākajiem punktiem. Ir hroniskas kaites, bet ir arī jaunas kaites. Un tā bija jaunā problēma, kas pēkšņi parādījās, kad VARAM kopā ar Finanšu ministriju iestrādāja valsts nodokļu pamatnostādnēs. Pēkšņi tur 100% atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa ir pazudis un parādījies tikai 65% atbrīvojums," pastāstīja Šure.

Saskaņā ar Pārtikas uzņēmumu federācijas aprēķiniem, dažiem uzņēmumiem kopējās izmaksas maksājumiem iepakojumu pārstrādes firmām un Dabas resursu nodoklis var pieaugt no trim līdz četrām reizēm.

"Tas nozīmē, ka par vienu un to pašu lietu mums jāmaksā divas reizes – gan par (iepakojuma) apsaimniekošanu, gan arī valstij, ka atbrīvojuma vairs nav," paskaidroja Šure.

Viņa uzsvēra, ka nodokļu sloga izaugsme neizbēgami novedīs pie cenu kāpuma.

"Nākamais solis ir inflācija, jo skaidrs, ka uzņēmums to nevar pavilkt. Tātad viņš pārcels šo slogu uz pārtikas cenām. Un šīs cenas var augt 3 līdz 5% vismaz," atzīmēja nozares pārstāve.

Pēc viņas sacītā, Dabas resursu nodoklis jau tā katru gadu pieaug, radot slogu Latvijas ražotājiem, taču turpmāk nāksies maksāt arī par atkritumu apsaimniekošanu, un daļu Dabas resursu nodokļa valstij.

0
Pēc temata
Pārtikas produktiem Latvijā tērē vairāk nekā vidēji ES
Noskaidrojies, kādas summas Latvijā atvēl pārtikai un alkoholam
Pārtikas produktu cenas: burkāni varbūt kļūs lētāki, taču piens – diezin vai
Latvijā turpina mazināties pārtikas "nacionālpatriotisms"