Aktīvisti no organizācijas Baltās ķiveres. Foto no arhīva

"Baltās ķiveres" iestudē videoierakstus provokācijām ar ķīmiskajiem ieročiem

40
(atjaunots 13:39 31.10.2018)
Krievijas naidīgo pušu samierināšanas centra Sīrijā vadītājs informēja, ka centrs vērīgi kontrolē situāciju un savlaicīgi informēs sabiedrību par notikumu tālāko attīstību.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. "Baltās ķiveres" jau sākušas iestudēt videoierakstus provokācijām ar ķīmiskajiem ieročiem. Tajos piedalās vietējiem nepazīstami cilvēki, pastāstīja Krievijas naidīgo pušu samierināšanas centra Sīrijā vadītājs Vladimirs Savčenko, informēja RIA Novosti.

Viņš precizēja, ka pie saskares līnijas Marea apdzīvotās vietas rajonā kaujinieki izprovocēs Sīrijas armijas karavīru atbildes apšaudi. Pēc tam nelikumīgo bruņoto formējumu kontrolētajā teritorijā tiks inscenēta artilērijas apšaude ar indīgām vielām pildītiem lādiņiem, kuri it kā atlidojuši no Sīrijas Bruņoto spēku vienību puses.

"Pēc tam pasaulei atkal demonstrēs kārtējos valdības karaspēka "ķīmisko ieroču" pielietošanas upurus. Iespējams, ka pie tam kaujinieki mēģinās ieņemt Tel Rifatas pilsētu, kas atdala viņu pozīcijas starp Azaza un Afrina apdzīvotajām vietām," – piezīmēja Savčenko.

Viņš norādīja, ka Samierināšanas centrs vērīgi seko situācijai šajā rajonā un savlaicīgi informēs par tālāko situāciju. Centrs aicināja nelikumīgu bruņoto vienību komandierus atteikties no provokācijām un pievienoties situācijas miermīlīgas noregulēšanas procesam viņu kontrolētajos rajonos.

Ar ko nodarbojas "Baltās ķiveres"

Organizācija "Baltās ķiveres" kļuva pazīstama, pateicoties tīmeklī publicētajiem videoierakstiem, kuros aktīvisti glābj civiliedzīvotājus no gruvešiem. Taču vienlaikus parādījušies arī ieraksti, kuros redzams: šīs organizācijas locekļi uzņem inscenētus kadrus. Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka "Balto ķiveru" darbība ir informācijas kampaņas elements ar mērķi diskreditēt Sīrijas valdību un karavīrus.

Septembrī Krievijas vēstniecība Lielbritānijā nosauca "Baltās ķiveres" par provokatoru grupu.

Diplomātiskā misija atsaucās uz dažādu avotu informāciju, kas liecina: "Baltās ķiveres" ir saistītas ar teroristiem. Vēstniecība atgādināja, ka aktīvisti ne vienu reizi vien pieķerti par melīgām reportāžām, tostarp arī par iestudēto "ķīmisko uzbrukumu Idlibā".

Vēstniecības pārstāvis pauda nožēlu par to, ka "šī grupa (..) izmanto rietumvalstu, tostarp arī Lielbritānijas valdības dāsnos ziedojumus".

40
Tagi:
provokācija, Baltās ķiveres, Sīrija
Pēc temata
CBS: ASV Valsts departaments pārtrauc "Balto ķiveru" finansēšanu
Krievijas ĀM: Eiropas Savienība meklē ieganstu jaunām sankcijām pret Krieviju
Ķiveres vairs nav modē. ASV vairs nedos naudu "Baltajām ķiverēm"
ASV gatavo jaunu provokāciju ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā
 COVID-19

Eiropas diplomātiem atļāva vakcinēties ar "Sputnik V"

5
(atjaunots 17:12 03.03.2021)
Eiropas ārpolitikas dienests piešķīra saviem darbiniekiem tiesības vakcinēties ar ES neapstiprinātajām vakcīnām.

RĪGA, 3. marts - Sputnik. ES ārpolitikas dienests neiebilst, ja pārstāvniecību darbinieki vēlēsies vakcinēties pret koronavīrusu ar Eiropas Savienībā neautorizēto vakcīnu. Kā vēsta RIA Novosti, par to paziņoja dienesta pārstāve Nabiļa Masrali.

Pēc viņas vārdiem, ES pārstāvniecību personāls patstāvīgi pieņem lēmumu par to, vai būtu jāvakcinējas principā un ar kādu vakcīnu. Darbiniekiem būs iespēja vakcinēties vai nu ar EZA (Eiropas Zāļu aģentūra) apstiprināto vakcīnu, vai nu ar uzņemošajā valstī autorizētiem preparātiem.

"Lēmums par vakcināciju – tas ir individuāls lēmums. To, ar kādu preparātu vakcinēties, arī ir personisks lēmums. Mums nav iebildumu, ja pārstāvniecību darbinieki saņems vakcīnas, kuras nav apstiprinātas ES, tas ir arī personisks lēmums," sacīja Masrali.

Ja cilvēks izvēlas EZA apstiprināto vakcīnu, bet uz vietas nebūs pieejas preparātam, tad viņš var vakcinēties Eiropas Savienībā.

"Tas tiek darīts, lai garantētu darbiniekiem un viņu ģimenēm maksimālu aizsardzību ārvalstīs un nodrošinātu viņiem tādus pašus medicīnas pakalpojumus, kā citiem ES pilsoņiem," paskaidroja ārpolitikas dienesta pārstāve.

Patlaban ES tirgū apstiprināti kompāniju Pfizer/BioNTech, Moderna un AstraZeneca preparāti. ES noslēdza līgumus 2,3 miljardu devu koronavīrusa vakcīnu piegādei. Plānots līdz vasaras beigām vakcinēt apmēram 70% eiropiešu. Tomēr pēdējās nedēļās ES saskārusies ar grūtībām - Pfizer/BioNTech un AstraZeneca piegādes kavējas. Šķēršļi varētu kavēt Briseles ambiciozos plānus vakcinācijas aspektā.

Pērnā gada augustā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja ZPC. Vakcīna ieguva nosaukumu "Sputnik V".  

Janvārī Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF) iesniedzis pieteikumu vakcīnas "Sputnik V" reģistrācijai Eiropas Savienībā.

Krievija patlaban ir vienīgā valsts, kurā izstrādātas un masveidā tiek ražotas trīs vakcīnas koronavīrusa infekcijas profilaksei: preparātiem "Gam-COVID-Vak" un "EpiVakKorona" pievienojies Čumakova institūta izstrādātais preparāts "KoviVak". Martā tā nonāks civilajā apgrozījumā, proti, Krievijas pilsoņi varēs izvēlēties jau vienu no trim vakcīnām.

5
Tagi:
Sputnik V, vakcinācija, vakcīna, Eiropas Savienība, Eiropa
Pēc temata
Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19
Krievijas pretinieki baidās no "Sputnik V" panākumiem
Vai ar "politiski nepareizu vakcīnu" ielaidīs Eiropā
Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam
Covid-19

Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam

24
(atjaunots 08:29 02.03.2021)
Vienīgais veids, kā pasaules mērogā panākt kolektīvo imunitāti, ir vakcinācija, uzsver eksperti.

RĪGA, 2. marts - Sputnik. Bez vakcinācijas kolektīvā imunitāte nevar būt sasniedzama – gada laikā mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana.

​"PVO seko līdzi šiem seroloģiskiem pētījumiem, saskaņā ar pēdējām aplēsēm, tādu bija aptuveni 500. Un, ja to izskatam kopā, izrādās, ka mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir antivielas pret šo vīrusu," paziņoja Svaminatana.

Kā rāda Covid-19 perēkļu dažādās pasaules pilsētās pētījumu rezultāti, lai gan pašlaik pusei vai vairāk pilsētas iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, tas neļauj runāt par kolektīvās imunitātes sasniegšanu.

"Protams, vietām, piemēram, blīvi apdzīvotos pilsētas rajonos, ir perēkļi, kuros 50 – 60% iedzīvotāju bijuši pakļauti vīrusa iedarbībai un viņiem izveidojušās antivielas. Taču no tā neizriet tas, ka visa pilsēta, province vai valsts ir sasniegusi kolektīvo imunitāti," atzīmēja Svaminatana.

Pēc viņas vārdiem, kad tādas apdzīvotas vietas iedzīvotāji, kuriem nav antivielu, izbrauc ārpus tās robežām, viņi joprojām ir pakļauti inficēšanās riskam.

Vienīgais veids, kā panākt kolektīvo imunitāti pasaules mērogā, ir vakcinācija, uzsvēra Svaminatana.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījās 2020. gadā, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Kopā pasaulē, saskaņā ar Džonsa Hopkinsa universitātes datiem, fiksēti vairāk nekā 114 miljoni Covid-19 gadījumu, kuru vidū vairāk nekā divarpus miljoni beigušies letāli. Lielākais koronavīrusa infekcijas un mirušo skaits reģistrēts ASV, Brazīlijā un Indijā.

Pasaules Veselības organizācija iepriekš ziņoja, ka pandēmijas noslēguma termiņu prognozes sniegt ir grūti, tomēr, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastās dzīves ir jāievēro sanitārie pretepidēmijas pasākumi un jāvakcinē lielākā daļa pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr Bloomberg aģentūra aprēķinājusi, ka esošos vakcinācijas tempos nepieciešami vismaz septiņi gadi, lai vakcinētu 75% pasaules iedzīvotāju.

24
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 izplatās Latvijas lielākajās pilsētās
Sikspārņi "atnesuši" Covid-19 uz fermu: PVO atgriežas pie sākotnējās versijas
Efektivitāte nokritīs: Pūce par Covid-19 jautājumu izskatīšanu atklātajās sēdēs
"Vakcīnu karš": Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu salīdzinājums