Situācija Donbasā, foto no arhīva

Pirms Donbasā ieplānotajām vēlēšanām reģionā ieradīsies Kijevas padomnieki no rietumiem

17
(atjaunots 09:59 31.10.2018)
Doņecka informē: Kramatorskā viss sagatavots rietumvalstu padomnieku uzņemšanai, kuri palīdzēs Ukrainas specdienestiem to centienos destabilizēt situāciju.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. Laikā no 31. oktobra līdz 1. novembrim Kijevas padomnieki no NATO valstīm un ārvalstu privāto militāro kompāniju vienības ieradīsies pie saskares līnijas Donbasā, informēja Daņils Beznosovs, pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas (DTR) Tautas milicijas pārvaldes preses dienesta vadītājs, vēsta Sputnik Igaunija.

Viņš norādīja, ka Kijevas padomdevēji no rietumiem cer palīdzēt Ukrainas specdienestiem destabilizēt situāciju pirms Luganskas un Doņeckas republikās gaidāmajām Tautas padomju deputātu un valsts struktūru vadītāju vēlēšanām.

"Kramatorskā ierodas NATO padomnieki un ārvalstu PMK vienību kuratori, lai sadarbībā ar Ukrainas specdienestu pārstāvjiem ieplānotu skaļu teroraktu un provokāciju sērijas pie karaspēku saskares līnijas ar mērķi izjaukt DTR un LTR vadītāju vēlēšanas," – Beznosova teikto citēja Doņeckas ziņu aģentūra.

Viņš atzīmēja, ka informāciju apstiprina Kramatorskā noteiktie iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi "sakarā ar nepieciešamību slēpt ārvalstu kaujinieku klātbūtni".

Doņecka un Luganska gatavojas vēlēšanām

Doņeckas un Luganskas tautas republiku vadītāju un parlamentu vēlēšanas notiks 2018. gada 11. novembrī. DTR ārlietu ministra p.i. Natālija Ņikonorova informēja, ka vēlēšanu procesa novērošanai reģionā ieradīsies dažādu pasaules valstu pārstāvji. Viņa informēja, ka gatavību saņemt ārvalstu novērotāja statusu pauduši daudzu valstu, tostarp arī Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji.

Vaicāta par novērotāju ierašanos no Ukrainas, Ņikonorova paskaidroja, ka nesaskata šādai iespējai nekādus šķēršļus. Viņa piezīmēja, ka arī Kijevas pārstāvjiem ir jāreģistrējas kā ārvalstu novērotājiem un jāievēro visas tiesiskās normas.

Karadarbība Donbasā sākās pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gadā un referenduma, kurā Doņeckas un Luganskas apgabalu iedzīvotāji nobalsoja par valstiskas neatkarības pasludināšanu un tautas republiku dibināšanu. Atbildot uz tautas gribas izpausmi, Kijeva ieveda reģionā karaspēku un sāka "antiteroristisku operāciju", taču pēc būtības izraisīja valstī asiņainu pilsoņu karu.

2018. gada aprīlī Ukrainas prezidents Petro Porošenko ar savu dekrētu ANO vietā pasludināja "Ukrainas apvienoto spēku" operāciju. Līdz ar to viņš miera laikā legalizēja Ukrainas armijas izmantošanu reģionālajā konfliktā.

17
Tagi:
vēlēšanas, Donbass, Ukraina
Pēc temata
DTR pastāstīja par Kijevas gatavotajiem triecienuzbrukumiem Donbasā
Ukraina vēlas piešķirt NATO valstīm "šefību" pār Donbasa pilsētām
Donbass piedraudējis notriekt Kijevas kara aviāciju pie saskares līnijas
Putina un Merkeles tikšanās dāvā cerību uz mieru Donbasā
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

7
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

7
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
ASV

Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā

21
(atjaunots 13:49 04.06.2020)
Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, raksta Polijas izdevums.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. ASV imidžs "grūst acu priekšā" valstī notiekošo nekārtību fonā, raksta viens no lielākajiem poļu izdevumiem Rzeczpospolita.

Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, uzskata materiāla autori. Pie tam vienkāršie iedzīvotāji, tāpat kā varas pārstāvji, patlaban nejūtas drošībā, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu.

ASV pastāv milzīga sociālā nevienlīdzība, un tuvākajā nākotnē tā tikai padziļināsies, konstatēja poļu žurnālisti.

Virkne pilsētu Savienotajās Valstīs saskārās ar protestu un nekārtību vilni pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves no policistu rokām Mineapolē. Internetā parādījies video ieraksts, kurā redzams, kā policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām un trijatā uzgāzās viņam virsū, pie tam viens no viņiem ar ceļgalu saspieda vīrieša kaklu. Ierakstā dzirdams, ka Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas. Pēc tam viņš apklusa. Vīrietis mira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti no darba, vienam no viņiem izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

21
Tagi:
protesti, Polija, ASV
Pēc temata
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis