Turcijas tiesu medicīnas eksperti pēc Saūda Arābijas konsulāta  pārmeklēšanas pamet diplomātisko misiju ar pierādījumiem

Lielbritānija, Francija un Vācija pieprasa skaidrojumu Hašogi slepkavības lietā

15
(atjaunots 12:28 22.10.2018)
Eiropa netic Saūda Arābijas vadības pretrunīgajiem skaidrojumiem par opozicionārā žurnālista Džamala Hašogi nāves iemesliem.

RĪGA, 22. oktobris — Sputnik. Eiropas Savienības vadošās valstis – Lielbritānija, Vācija un Francija asi nosodīja Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi slepkavību un pieprasīja no Saūda Arābijas paskaidrojumus par traģēdiju, vēsta Sputnik Igaunija.

Informāciju par to sniedza aģentūra RIA Novosti, atzīmējot, ka valstis nākušas klajā ar kopīgu paziņojumu.

Участник акции протеста с портретом саудовского журналиста Джамаля Хашукджи у здания консульства Саудовской Аравии в Стамбуле, Турция
© AFP 2019 / OZAN KOSE
Protesta akcijas dalībnieks ar žurnālista Džamala Hašogi fotogrāfiju pie Saūda Arābijas konsulāta Stambulā, Turcijā.

"Vairākas dienas valdīja bažas par to, ka Džamals Hašogi nežēlīgi nogalināts Saūda Arābijas ģenerālkonsulāta ēkā Stambulā, taču slepkavības apstiprinājums tik un tā rada šoku. Nekas nevar attaisnot slepkavību, un mēs to asi nosodām," – teikts paziņojumā.

Valstis pieprasīja no Saūda Arābijas veikt maksimāli pārskatāmu izmeklēšanu.

"Mēs sniegsim savu galīgo slēdzienu, ņemot vērā to, cik lielā mērā pelnīs uzticību saņemtie paskaidrojumi par notikušo," – dokumentu citēja RIA Novosti.

Uzsvērts, ka vārda brīvība un mediju brīvība ir prioritāte, un žurnālistu slepkavība jebkādos apstākļos nav pieņemama un rada dziļas bažas. Lielbritānija, Francija un Vācija izteica līdzjūtību bojāgājušā žurnālista tuviniekiem.

Saūda Arābijas valdības baismīgais noziegums

Saūda Arābijas žurnālists Džamals Hašogi bija valsts kroņprinča Mohammada bin Salmana pretinieks, turklāt kritizēja Saūda Arābijas valdību. No 2017. gada Hašogi dzīvoja ASV un strādāja avīzē The Washington Post.

Viņš pazuda Turcijā šī gada 2. oktobrī pēc tam, kad iegāja Saūda Arābijas ģenerālkonsulāta ēkā Stambulā.

Iepriekš Saūda Arābijas varasiestādes apgalvoja, ka Hašogi esot pazudis pēc vizītes konsulātā, un misija sadarbojas ar Turcijas varasiestādēm, lai noskaidrotu viņa pazušanas apstākļus. Tomēr Turcijas prezidents Tajips Erdogans paziņoja, ka Saūda Arābijai ir jāpierāda, ka tā nav vainojama par žurnālista pazušanu un paskaidrojumi šajā situācijā nav pārliecinoši.

Turcijas varasiestādes informēja, ka to rīcībā nonākuši Saūda Arābijas vainas pierādījumi, kas apliecina: žurnālists ir spīdzināts un nogalināts. Turcijas valdības spiediena rezultātā Saūda Arābija 20. oktobrī atzina, ka žurnālists patiešām nogalināts konsulāta ēkā Stambulā, taču tas noticis nejauša konflikta rezultātā.

ASV prezidents Donalds Tramps Saūda Arābijas atzīšanos novērtēja pretrunīgi – žurnālista nāvi viņš nosauca par nepieņemamu, taču Rijādas paskaidrojumus – par "uzticības vērtiem".

15
Tagi:
Saūda Arābija, slepkavība, žurnālists, Francija, Vācija, Lielbritānija
Pēc temata
Kā Latvijas ĀM "aizcirtusi durvis" žurnālistei, kas atklājusi nepatīkamas lietas
No Latvijas deportētais žurnālists: ja valdība baidās no rakstiem, tas ir smieklīgi
Krievijas ĀM komentēja NewsBalt žurnālista incidentu Latvijā
Bojāgājušie žurnālisti CĀR novirzījušies no maršruta par 23 kilometriem
Žurnālists Grems Filipss aizturēts pie Gruzijas vēstniecības Lielbritānijā
NATO

Amerikāņu ģenerālis uzskata, ka Krievija apdraud ASV pastāvēšanu

6
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Maskava izmanto netradiionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, uzskata amerikāņu ģenerālis.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Krievija destabilizē situāciju visā pasaulē un apdraud Savienotās Valstis, kā arī vairākus to sabiedrotos.

Šādu viedokli paudis ASV Bruņoto spēku Eiropā komandieris, NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Tods Volterss, vēsta RIA Novosti.

Viņa uzrunā Gaisa kara asociācijas simpozija ietvaros, ko citēja Pentagons, atzīmēts, ka, neskatoties uz "vispārējo nosodījumu" un sankciju politiku, Krievijas "ļaundabīgās darbības" novērojamas Eiropā un vairākos citos pasaules reģionos.

Maskava izmanto netradicionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, turpināja Volterss.

Ģenerālis piebilda, ka vienlaikus Krievija cenšoties saglabāt savu padomju laika ietekmes sfēru un šiem nolūkiem pret virkni pēcpadomju valstu izmantojot spēku un piespiešanu.

Iepriekš radio Sputnik informēja: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova salīdzināja  ar cirku ES iespējamās sankcijas Alekseja Navaļnija lietā.

ASV spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa izteikumi par Krievijas draudiem ir rutīna, atkārtojas tas, kas izskanējis pēdējo gadu laikā dažādos līmeņos, - tā Voltersa izteikumus komentēja Krievijas Starptautisko lietu padomes direktors Ivans Timofejevs.

ASV un NATO cenšas dēmonizēt Krieviju, uzskata militārais eksperts.

"Viņi to atkārto jau ļoti sen, vismaz pēdējos septiņus gadus, iespējams, pat ilgāk. Tāpēc Volterss neko jaunu nav paziņojis – tas viss rakstīts daudzos NATO un ASV dokumentos. Varēja arī kaut ko oriģinālāku izdomāt. Tā ir rutīna, vienu un to pašu stāsta dažādos līmeņos. Kārtējais ģenerālis atkārtojis to, ko stāsta jau vairākus gadus," Timofejevs konstatēja sarunā ar RIA Novosti.

Voltersa izteikumi nekādi nav saistīti ar ES jaunajām sankcijām pret Maskavu.

"Vienkārši attiecības ir sliktas, tāpēc ideoloģija un sankcijas iet roku rokā, un valda iluzija, ka tās ir koordinētas lietas. Patiesībā tā nav. Nebūt ne vienmēr," atzīmēja KSLP direktors.

 

6
Tagi:
draudi, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"
COVID-19

Ņujorkā reģistrēts jauns koronavīrusa variants

21
(atjaunots 13:59 26.02.2021)
Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Zinātnieki uzskata, ka tā variācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitāti.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. Ņujorkā izplatās jauns koronavīrusa SARS-CoV-2 variants, kura mutācijas, iespējams, var samazināt vakcīnu efektivitātim, stāsta avīze New York Times, atsaucoties uz zinātniekiem no Kalifornijas tehnoloģiskā institūta un Kolumbijas universitātes zinātnieku pētījumiem.

Jaunajam koronavīrusa variantam mediķi piešķīruši nosaukumu B.1.526. Pirmo reizi tas reģistrēts novembrī, līdz februāra vidum tas izplatījies jau visnotaļ plaši.

"Mēs novērojam gadījumus Vestčesterā, Bronksā, Kvīnsā un Manhetenas lejas daļā, kā arī Bruklinā. Tāpēc domājam, ka tas ir plaši izplatīts. Tas nav atsevišķš uzliesmojums," Kolumbijas universitātes Pētījumu centra "Aaron Diamond AIDS" direktora, doktora Deivida Ho teikto citēja RIA Novosti.

Pēc zinātnieku domām, Ņujorkā reģistrētā koronavīrusa varianta mutācijas līdzinās tām, kas agrāk atrastas citās valstīs, arī DĀR.

Pasaulē jau reģistrēta virkne SARS-CoV-2 štammu, to vidū vairāki – Lielbritānijas, DĀR un Brazīlijas – rada īpašas bažas.

Lielbritānijā jaunā vīrusa mutācija fiksēta decembra vidū. Zinātnieki uzskata, ka šis koronavīrusa variants varētu būt par 70% virulentāks nekā parastais, tāpēc no iedzīvotājiem tiek pieprasīta īpaša piesardzība.

Dienvidāfrikas štamms 501.V2 fiksēts oktobrī. Kopš tā laika tkas kļuvis par dominējošo vīrusa paveidu reģionā. Tāpat kā britu variants, arī tas ir virulentāks nekā parastais. Tomēr pagaidām nav saņemti dati, kas liecinātu: jaunie štammi būtu bīstamāki no letalitātes viedokļa vai padarīt smagāku slimības gaitu.

21
Tagi:
ASV
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Nosauktas metodes plaušu nostiprināšanai pirms un pēc Covid-19
Trešais vilnis ar jaunu štammu ir lieks: ierobežojumi saglabāsies vēl pusgadu
Ko varam gaidīt no "EpiVakKorona". Informācija par peptīdu vakcīnu Covid-19 profilaksei

Skabarga latviešu acīs: kam nedeva mieru piemineklis karavīriem Jēkabpilī

0
(atjaunots 11:31 27.02.2021)
Piemineklis padomju karavīriem – Jēkabpils atbrīvotājiem no nacistiskajiem okupantiem sagrauts 23. februāra naktī.

Jēkabpilī pazudis lielgabals no pieminekļa karavīru brāļu kapos. Kāds to naktī demontēja un aizveda nezināmā virzienā. Vietējie iedzīvotāji pieļāva, ka lielgabals norauts no postamenta ar smago tehniku un izvilkts cauri parkam, pa ceļam laužot kokus.

Videonovērošanas kameras ierakstā redzams traktors, no kura kausa vīd lielgabals. Kas apgānījis padomju karavīru memoriālu? Kā ziņu uztvēra nacionālisti? Vai kāds spēs apturēt vandāļus Latvijā? Par to – Sputnik video.

0