Alkoholisks dzēriens glāzēs

Seksa skandāls licis pārvērtēt Kanādas spēku Latvijā morālā atbalsta programmu

486
(atjaunots 13:04 20.10.2018)
Braucienā uz Latviju ar mērķi uzturēt kareivju cīņassparu kanādieši dzēruši, trakojuši un uzmākušies kara lidmašīnas ekipāžas locekļiem.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Kanādā apturēta bruņoto spēku morālā atbalsta programma pēc incidenta, kura rezultātā bijušais NHL sportists apsūdzēts par seksuālu uzmākšanos brauciena laikā uz Latviju 2017. gadā, vēsta Globe and Mail.

Aizsardzības štāba priekšnieks Džonatans Venss noliedza pieņēmumus par to, ka brauciens uz Latviju izvērties par "mežonīgu ballīti", taču atzina, ka karaspēka atbalsta programmai Team Canada nodarīts nelabojams kaitējums.

"Team Canada tās pašreizējā veidā ir noslēgta. Man jāpieliek punkts šai nodaļai," – Venss paziņoja un piebilda, ka militārā vadība pārdomā, kā nākotnē organizēt braucienus bruņoto spēku morālam atbalstam.

Bruņoto spēku apmeklējumi tika apturēti, kad kara policija apsūdzēja bijušo NHL spēlētāju Deivu "Tīģeri" Viljamsu par uzmākšanos kara lidmašīnas stjuartei braucienā uz Latviju 2017. gada decembrī. Brauciena mērķis bija hokeja ekipējuma nogāde un draudzības mača organizācija Latvijā.

Viljamss noliedz visas apsūdzības. Viņa lietu tiesa izskatīs nākamgad.

Ceturtdien publicētajā pārskatā par braucienu netika minētas pret Viljamsu izvirzītās apsūdzības, taču tajā bija izskatīta brauciena dalībnieku vispārējā uzvedība. Atskaitē izskanējuši apgalvojumi, ka brauciens atgādinājis ballīti, nevis militāru misiju: daudzi pasažieri bija iereibuši, lidmašīnas salonā spēlēja orķestris, vairāki pasažieri izaicināja stjuartus pacīnīties ar viņiem.

Stjuarti nesaprata, kā uz to reaģēt, un pieļāva dzeršanu un citus noteikumu pārkāpumus lidmašīnā, jo komandieri deva pavēli nodrošināt misijas dalībniekiem "prioritāru apkalpošanu". Daļēji šāds lēmums tika pieņemts tāpēc, ka iepriekš tamlīdzīgu misiju dalībnieki sūdzējušies par apkalpošanu kara lidmašīnās, tostarp arī "dzērienu lēnu izdalīšanu".

Jāpiebilst, ka braucienu organizējis pats Venss un ekipāža misijas dalībniekus uzskatīja par komandiera personīgajiem viesiem, tāpēc neizteica nekādas piezīmes. Rezultātā pasažieriem izdevās šķērsot drošības sistēmu Otavā, līdzi ņemot alkoholu un košļājamo tabaku. Lidmašīnā bija arī alkoholisko dzērienu automātiskas izdales aparāti, pirkti par komandiera štāba locekļu līdzekļiem.

Turpmāk braucienos ar mērķi sniegt morālu atbalstu bruņotajiem spēkiem tiks aizliegts alkohols, komandiera štābs ar tiem vairs nenodarbosies. VIP viesu uzvedības noteikumi lidmašīnās būs stigrāki, ekipāža saņems tiesības izteikt piezīmes pasažieriem par neatbilstošu uzvedību.

Kanādā gan tiek uzdoti jautājumi par tamlīdzīgu braucienu lietderību, taču Venss paskaidroja, ka tie palīdz uzturēt tālu no mājām dislocēto Kanādas karavīru cīņas sparu un dāvā iespēju slavenībām labāk iepazīt bruņotos spēkus.

486
Pēc temata
"Piedzēries apčurāja vitrīnas": NATO kareivji izklaidējas Baltijā
Militārais eksperts: NATO iznīcinātāji Igaunijā var nest kodolbumbas
Izlaupījuši un atdevuši NATO. Baltijas valstīs atstātā Padomju armijas mantojuma liktenis
Kad verdzība nes prieku: Igaunija kā vēl viens ASV štats
COVID-19

Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES

3
(atjaunots 08:14 26.01.2021)
Eiropas Komisija kategoriski neiesaka neobligātus braucienus Eiropas Savienības dalībvalstu ietvaros, lai samazinātu Covid-19 saslimstības rādītājus.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Eiropas Komisija sakarā ar lielu jauno Covid-19 gadījumu skaitu daudzās ES valstīs paziņo par nepieciešamību steidzami samazināt ar ceļojumiem saistīto inficēšanās risku. Tāpat EK iesaka likt ieceļotājiem no trešajām valstīm ne vēlāk kā 72 stundas pirms brauciena veikt polimeriāzes ķēdes reakcijas (PĶR) negatīvu testu, vēsta RIA Novosti.

"Pašlaik ir ļoti liels jaunu inficēšanās gadījumu skaits daudzās valstīs, tāpēc pastāv steidzama nepieciešamība samazināt ar ceļojumiem saistīto infekciju risku," paziņoja Eiropas lietu komisārs Didjē Reinders preses konferencē 25. janvārī.

Francija
© Sputnik / Александра Масальцева

Eiropas Komisija uzskata, ka visiem neobligātajiem braucieniem uz un no ES jābūt "nopietni neieteiktiem". Pašlaik neobligātie braucieni tik un tā ir aizliegti, izņemot dažas valstis: Austrāliju, Jaunzēlandi, Japānu, Dienvidkoreju, Singapūru, Taizemi, Ruandu.

Tāpat Eiropas Komisija uzskata, ka ES dalībvalstīm ir jāunificē prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm. Eiropas Komisija iesaka likt ieceļotājiem veikt Covid-19 testu. Lai labāk kontrolētu koronavīrusa izplatību, dalībvalstīm jāizstrādā vienota anketa ieceļotājiem, uzskata EK.

"Dalībvalstīm jāpieprasa ieceļotājiem no trešajām valstīm, uzrādīt apliecinājumu par negatīvu koronavīrusa testu, kas nebūtu vecāks par 72 stundām," paziņoja Eiropas iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

Savukārt ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri iebrauc no trešajām valstīm, ir jānodrošina iespēja veikt Covid-19 testu uz robežas. Turklāt testēšanu var apvienot ar obligāto pašizolācijas periodu.

Tomēr lēmumus, kas attiecas uz robežu šķērsošanu, ES dalībvalstis pieņem patstāvīgi, Eiropas Komisija var tikai dot ieteikumus.

3
Tagi:
tūristi, tūrisms, koronavīruss, Eiropas Savienība, Eiropas Komisija
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
"Sputnik V" Eiropas Savienībā: Ungārija saņems divus miljonus vakcīnas devu
Francija

Francija pastiprina robežkontroli un pieprasa uzradīt negatīvu Covid-19 testu

6
(atjaunots 16:34 25.01.2021)
Eiropas iedzīvotājiem, dodoties uz Franciju, tagad nepieciešams ņemt līdzi negatīvu Covid-19 testu; Francijas varas pieņēma šādu lēmumu sarežģītās epidemioloģiskās situācijas dēļ.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Covid-19 pandēmijas dēļ Francijas valdība pieņēma lēmumu pieprasīt visiem ieceļotājiem no Latvijas un citām ES dalībvalstīm paradīt negatīvu Covid-19 testu, raksta Bb.lv.

Šī prasība attiecas uz personām, kas ieceļo Francijā pa jūru vai ar gaisa transportu, turklāt negatīvs Covid-19 tests jāsaņem ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās. Šāda prasība kopš janvāra vidus jau attiecas uz iebraucējiem no valstīm, kas neietilpst ES.

Tomēr tāda robežkontroles pastiprināšana neattiecas uz tiem, kas iebrauc Francijā pa zemes ceļiem.

Iepriekš Sputnik rakstīja, ka Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atjauninājis valstu sarakstu, ierodoties no kurām jāievēro desmit dienu pašizolācija.

Kopš 23. janvāra obligātā pašizolācija ir nepieciešama pēc visu Eiropas Savienības valstu apmeklējuma, izņemot Vatikānu. Tā ir vienīgā ES valsts, kur Covid-19 saslimstības slieksnis nepārsniedz 50 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Valstu vidū, kuras neietilpst Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas zonā, pašizolācija nav nepieciešama pēc atgriešanās no Dienvidkorejas, Ruandas, Jaunzēlandes, Taizemes, Singapūras un Austrālijas.

Pašizolācija ir nepieciešama pēc atgriešanās no Lielbritānijas. Tāpat būs jāsēž mājās pēc Japānas apmeklējuma.

6
Tagi:
koronavīruss, Francija
Pēc temata
Šodien Covid-19 tests pozitīvs, rīt negatīvs: eksperte skaidro, kā tas ir iespējams
Latvijā atklāta Covid-19 vakcīnu radīto blakņu statistika
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas
Le Monde publicē slepenu informāciju no Covid-19 vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem