Aviācijas bāzes kuģis Ronald Reagan. Foto no arhīva

Defense News pastāstījis, kas gaida ASV karā Eiropas teritorijā

56
(atjaunots 11:15 13.10.2018)
Patlaban ASV rīcībā ir daudz mazāk kuģu bruņojuma transportēšanai, nekā Otrā pasaules kara gados, vēsta žurnāls Defense News.

RĪGA, 13. oktobris — Sputnik. Liela mēroga kara apstākļos Eiropā apšaubāms, vai amerikāņu karavīri nokļūs konflikta zonā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz rakstu žurnālā Defense News.

Raksta autors Deivids Lārters atzīmēja, ka Savienotās Valstis jau sākušas būvēt "fundamentu" iespējamām kaujām Eiropā.

"Taču, ja karš sāksies jau rīt, amerikāņu karavīriem būs visai grūti pārsviest tankus, smagos bruņojumu un iekārtas," – uzsvērts rakstā Defense News.

Patlaban ASV rīcībā ir daudz mazāk kuģu bruņojuma transportēšanai, nekā Otrā pasaules kara gados, raksta izdevums. Pie tam valsts Galvenā kontroles un budžeta pārvalde vēsta, ka tehnikas bojājumu skaits pastāvīgi pieaug.

Visi 46 kaujas rezerves kuģi ir manāmi novecojuši, viņu ekspluatācijas laiks tuvojas beigām, atlzīmēja Lārters. Turklāt ASV Jūras kara spēkos radušās problēmas arī ar kadriem: jaunie inženieri vienkārši nezina, kā strādāt ar novecojušajiem dzinējiem, bet pietiekami kvalificēti speciālisti drīs dosies pensijā.

Ja arī Savienotās Valstis spēs pārvietot uz Eiropu pietiekami lielu skaitu bruņoto spēku, tie saskarsies ar vēl vienu ļoti nopietnu problēmu: nav saprotams, kā viņi plāno apgādāt savu kontingentu, atzīmē raksta autors.

"ASV mobilizācijas potenciāla samazināšanās satrauc Vašingtonu, jo nacionālās drošības struktūra ir saskārusies ar nepieciešamību stāties pretī divkāršiem draudiem no Ķīnas un Krievijas puses," – raksta Defense News.

Jūras kara spēku kapteinis Džerijs Hendrikss apliecinājis, ka Savienotās Valstis "nopietni uztver" militāro sāncensību ar citām valstīm. Tieši tāpēc bruņojuma transportēšana izvēršas par "augošu stratēģisko problēmu".

"Mums nav potenciāla konkurencei ar lielvalstīm, ja mums nebūs sagādes spēku – sagādes vilcienu un kuģu, kas mums nepieciešami tāda mēroga operāciju īstenošanai," – atzīmēja militārpersona.

56
Pēc temata
Maigā okupācija. Kā ASV bāze Polijā ietekmēs spēku līdzsvaru Eiropā
Rietumos apstiprina ASV gatavošanos bakterioloģiskajam karam
Amerikāņu bumbvedējs B-52 lidojuma laikā zaudējis dzinēju
Igaunijas militārpersona atklājusi krievu panākumu noslēpumus
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē