Krievijas zenītraķešu komplekss S-300

ASV izmantojušas Krievijas zenītraķešu kompleksu S-300 savu Patriot pilnveidošanai

48
(atjaunots 12:46 07.10.2018)
"Kamēr mēs strādājām pie S-400, amerikāņi sarosījās, šo un to nozaga un noveda līdz noteiktai kondīcijai," – pastāstīja ZRA "Almaz" bijušais ģenerāldirektors.

RĪGA, 6. oktobris — Sputnik. Ar Krievijas zenītraķešu kompleksu S-300 spēj konkurēt tikai Savienoto Valstu ZRK Patriot, intervijā izdevuma "Komsomoļskaja pravda" militārajam komentētājam Viktoram Barancam pastāstīja akadēmiķa Raspļetina vārdā nosauktās zinātniskās ražošanas apvienības "Almaz" (koncerna "Almaz-Antej" uzņēmuma) bijušais ģenerāldirektors Igors Ašurbeili, vēsta RIA Novosti.

"Lieta tāda, ka laikā, kad strādājām pie S-400, amerikāņi sarosījās, šo un to nozaga un noveda (Patriot – red.) līdz noteiktai kondīcijai," – žurnālists citēja sarunbiedra frāzi no vēl ēterā neiznākušās pārraides telekanālā "Zvezda".

Ašurbeili apliecināja, ka pasaulē nav konkurentu, kas varētu sacensties ar Krievijas ZRK sistēmām S-400 un S-500.

Uzņēmuma bijušais ģenerāldirektors atgādināja, ka ZRK S-300 Sīrijā spēj aizsargāt no raķetēm gaisa telpu 15-250 kilometru diametrā – tas atkarīgs no izmantoto raķešu tipa. Ja S-300 būtu piegādāti Sīrijā 2013. gadā, Izraēlas GKS iznīcinātāji F-16 nebūtu varējuši "tik vienkārši pietuvoties" un sākt uzbrukumu, kura laikā tika notriekta Krievijas izlūklidmašīna Il-20, viņš piezīmēja.

Septembrī Krievijas lidmašīnu 35 kilometru attālumā no Vidusjūras krasta notrieca raķešu kompleksa S-200 raķete laikā, kad lidaparāts atgriezās uz aviācijas bāzi Hmeiminā. Šajā laikā četri Izraēlas GKS iznīcinātāji F-16 uzbruka Sīrijas objektiem Latākijā.

Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka Izraēla informējusi KF par uzbrukumu tikai minūti pirms tā sākuma, turklāt maldinājusi par uzbrukuma rajonu un lidmašīnu atrašanās vietu. AM norādīja, ka Izraēlas lidotāji izmantojuši Il-20 piesegam un pakļāvuši to Sīrijas PGA triecienam.

48
Pēc temata
Šoigu: Krievija nodos Sīrijai S-300 kompleksu tuvāko divu nedēļu laikā
Lietuvas prezidente piedāvā uzstādīt Patriot kompleksus uz zemūdenēm
Zenītraķešu kompleksi S-300 piedalās mācībās pie Rostovas
Polija plāno izvietot nopirktos ZRK Patriot pie Krievijas robežas
Nosacītais ienaidnieks iznīcināts: Irānā noritējuši Krievijas ZRK S-300 izmēģinājumi
ASV atbildēja uz Krievijas S -300 izvietošanu Sīrijā
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

7
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

7
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
ASV

Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā

21
(atjaunots 13:49 04.06.2020)
Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, raksta Polijas izdevums.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. ASV imidžs "grūst acu priekšā" valstī notiekošo nekārtību fonā, raksta viens no lielākajiem poļu izdevumiem Rzeczpospolita.

Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, uzskata materiāla autori. Pie tam vienkāršie iedzīvotāji, tāpat kā varas pārstāvji, patlaban nejūtas drošībā, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu.

ASV pastāv milzīga sociālā nevienlīdzība, un tuvākajā nākotnē tā tikai padziļināsies, konstatēja poļu žurnālisti.

Virkne pilsētu Savienotajās Valstīs saskārās ar protestu un nekārtību vilni pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves no policistu rokām Mineapolē. Internetā parādījies video ieraksts, kurā redzams, kā policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām un trijatā uzgāzās viņam virsū, pie tam viens no viņiem ar ceļgalu saspieda vīrieša kaklu. Ierakstā dzirdams, ka Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas. Pēc tam viņš apklusa. Vīrietis mira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti no darba, vienam no viņiem izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

21
Tagi:
protesti, Polija, ASV
Pēc temata
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis