Ukrainas prezidents Petro Porošenko

Porošenko neplāno atmaksāt Krievijai trīs miljardu dolāru parādu

26
(atjaunots 13:18 30.09.2018)
Londonas Augstā tiesa 2017. gadā lika Ukrainai izmaksāt Krievijai obligāciju nominālvērtību, par kurām Kijeva pieļāvusi defoltu.

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pauda pārliecību, ka Ukrainai nenāksies atmaksāt Krievijai trīs miljardu dolāru parādu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Ukrainas līdera vārdiem "Inovācijas. Investīcijas. Harkovas iniciatīvas" foruma atklāšanas pasākumā.

Porošenko paziņoja, ka Ukraina spējusi pierādīt, ka ir netaisnīgi no tās pieprasīt šos maksājumus.

"Aizstāvējām no Krievijas prasībām atgriezt līdzekļus, kuri tika pamesti 2013. gada decembrī [Viktoram] Janukovičam (bijušajam Ukrainas prezidentam — Sputnik), kurš — to rāda videoieraksti — šos līdzekļus skaidrā naudā iekrāva savās mašīnās un izveda no Ukrainas," — klāstīja prezidents.

2013. gadā Krievija izpirka Ukrainas eirobondus trīs miljardu dolāru apmērā saskaņā ar ārpustirgus noteikumiem (ar kupona likmi piecu procentu apmērā gadā). Nākamo divu gadu laikā Kijeva savlaicīgi apkalpoja parādu, taču pēc tam pieļāva šo obligāciju defoltu.

Krievijas Finanšu ministrija vērsās Londonas Augstajā tieša. 2017. gadā tiesa paziņoja spriedumu par labu Krievijai un lika Ukrainai izmaksāt tai obligāciju nominālo vērtību — trīs miljardus dolāru, kā arī neveikto kuponu maksājuma summu — 75 miljonus dolāru un soda procentus. Turklāt maksājuma kavēšana Kijevai izmaksā 673 tūkstošus dolāru dienā.

Ukraina apstrīdēja spriedumu apelācijas tiesā, kura daļēji apmierināja tās sūdzību — tiesa apsolīja detalizētāk izpētīt Kijevas apgalvojumu par to, ka kredīts it kā esot paņemts Krievijas spiediena ietekmē.

Krievijas Finanšu ministrija paziņoja, ka iesniegs sūdzību pret šo lēmumu. Iestādē uzsver, ka pēc tās izskatīšanas britu tiesā, tiks nozīmēts jauns tiesas process, vai arī Kijevai nāksies pilnībā apmaksāt parādu.    

26
Pēc temata
Ukraina spiesta translēt pasaules čempionātu futbolā parādu dēļ
Ukraina izmaksāja Krievijai daļu no tiesas izdevumiem strīdā par 3 miljardiem dolāru
Nikolajs Azarovs: gadsimta afēra un verdzība veselai paaudzei
Ukrainas prezidents ziņo, ka tiks pārtraukts līgums par draudzību ar Krieviju
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

0
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

0
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē