Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova uzruna ANO Ģenerālās asamblejas 73. sesijā Ņujorkā

Lavrovs ANO: Rietumvalstis pasludinājušas sevi par "pasaules līderiem"

59
(atjaunots 10:00 30.09.2018)
Krievijas ārpolitikas ministrs atbildēja uz vairāku rietumvalstu centieniem diktēt pasaulei vienpusējus lēmumus un izmantot viltus ieganstus agresijai pret pasaules neatkarīgajām valstīm un valdībām.

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzstājās 73. ANO Ģenerālajā asamblejā, kurā viņš kritiski novērtēja rietumvalstu vēlmi pasludināt sevi par "pasaules līderiem" un devalvēt starptautiskos likumus, vēsta Sputnik Igaunija.

Sergeja Lavrova uzstāšanās teksts krievu valodā publicēts Krievijas ĀM oficiālajā mājaslapā.

Krievijas ārpolitikas ministrs atgādināja, ka pasaule pēdējo desmit gadu laikā novērojusi divus dažādi virzītus procesus.

No vienas puses, top jauni ekonomiskās izaugsmes centri, palielinās tautu tieksme saglabāt suverenitāti, izvēloties nacionālajai, kultūras, konfesionālajai identitātei piemerotus attīstības modeļus.

No otras puses, piebilda diplomāts, arvien manāmāka kļūst "vairāku rietumvalstu vēlme saglabāt savu pašpasludināto "pasaules līderu statusu, bremzēt nenovēršano objektīvo daudzpolaritātes procesu". Ar šo mērķi lietā tiek likts viss, pat politiskā šantāža, ekonomiskais spiediens un rupjš spēka pārsvars, viņš uzsvēra.

"Šādu pretlikumīgu darbību rezultātā tiek devalvēti starptautiskie likumi, uz kuriem balstās pēckara pasaules kārtība. Mēs dzirdam skaļus paziņojumus, kuri ne vien apšauba starptautisko līgumu juridisko spēku, bet arī deklarē vienpusēju šauru savtīgu pieeju prioritāti pār ANO ietvaros pieņemtajiem lēmumiem," paziņoja Lavrovs.

Necienīga rietumvalstu uzvedība

Pēc Krievijas ĀM vadītāja domām, šādas rietumvalstu politikas dēļ diplomātiju, pārrunu un kompromisu kultūru nomaina diktāts, eksteritoriālas vienpusējas sankcijas, kas tiek ievietas bez ANO Drošības padomes piekrišanas. "Šādi pasākumi, kas aptver jau desmitiem valstu, ir ne vien nelikumīgi, bet arī neefektīvi — kā to apstiprina, piemēram, vairāk nekā pusgadsimtu ilgā Kubas blokāde no ASV puses, ko nosoda visa starptautiskā sabiedrība," — piebilda ministrs.

Viņš atklāti tiešā veidā pārmeta Rietumiem viltus ieganstu pielietošanu militāriem uzbrukumiem un centieniem ekonomiski un finansiāli iznīcināt citas valstis:

"Labi atceramies, cik reizes viltus iegansti tika izmantoti intervences un karu uzsākšanas attaisnošanai, kā tas bija Dienvidslāvijā 1999.gadā, Irākā 2003.gadā un Lībijā 2011.gadā."

Viņš norādīja, ka tās pašas metodes tiek praktizētas šodien attiecībā pret Sīriju, kuras teritorija šī gada 14. aprīlī tika apšaudīta ar raķetēm ar absolūti falsificētu ieganstu — dažas stundas pirms tam, kad starptautiskajiem inspektoriem bija jāierodas inscenētā incidenta vietā.

Brīdinām: jaunas teroristu un viņu atbalstītāju provokācijas ar ķīmisko ieroču pielietošanu nav pieļaujamas, ANO tribīnē paziņoja Krievijas ĀM vadītājs.

Diktāts ir jāizmet vēstures mēslainē

Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs aicināja visas pasaules valstis atcerēties prasmi vienoties un izmest "vēstures mēslainē" diktātu un spaidus.

Viņš norādīja: "Nevaram pieļaut, lai šajā posmā mēs visi nolaistos zem ANO Nolikuma augsto mērķu un principu, tās dibinātāju saistību līmeņa nākamo paaudžu priekšā."

"Lai būtu par viņu mantojuma cienīgiem, jāatsauc atmiņā māksla vienoties. Tikai uz vienlīdzības un savstarpējas cieņas pamata var risināt daudzās mūsdienu problēmas. Diktāts un spaidi, kas raksturīgi koloniālajam laikmetam, ir reizi un par visām reizēm jānodod arhīvā, un labāk pat — jāizmet vēstures mēslainē," — uzsvēra ministrs.

Kā iepriekš ziņots, no šī gada 25. septembra līdz 1. oktobrim Ņujorkā norisinās  ANO Ģenerālās asamblejas 73.sesija. Valstu, valdību, kā arī ĀM vadītāji apspriež aktuālos starptautiskās politikas jautājumus. Krievijas delegāciju vada Sergejs Lavrovs.    

59
Pēc temata
Krievijas pārstāvis ANO: Rietumi pielāgo Krievijai jaunas sankcijas
Krievijas ārlietu ministrs norādījis uz augošo konfrontāciju ar ASV
Krievijas ārlietu ministrs "noņem cepuri" britu diplomātijas priekšā
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

14
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

14
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

23
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

23
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija