Krievijas Aizsardzības ministrija atklājusi datus par raķeti, kas notrieca reisa MH17 Boeing

Krievija publiskojusi datus par raķeti, ar ko notriekta reisa MH17 Boeing Doņeckā

77
(atjaunots 09:37 18.09.2018)
Raķete, ar kuru tika notriekts Malaizijas Boeing, kopš 1986. gada atradusies Ukrainas teritorijā – 233. zenītraķešu brigādes bruņojumā. Bruņoto spēku vienība pārdēvēta par zenītraķešu pulku, tā daļas vairākkārt iesaistītas ATO Donbasā.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Reisa MH17 Boeing katastrofas vietā atrastās raķetes atlūzas ļāvušas identificēt tās numuru un izsekot to no ražošanas vietas līdz armijas daļai, kuras bruņojumā tā atradās, informēja Krievijas Aizsardzības ministrija. Turklāt Krievijas bruņotajiem spēkiem izdevies pārtvert Ukrainas kareivju pārrunas, kurās pieminēta iespēja notriekt vēl vienu lidmašīnu, vēsta RIA Novosti.

Krievijas AM brīfingā 17. septembrī publiskoja datus par raķeti, kas 2014. gadā Doņeckas gaisa notrieca Malaizijas Boeing 777, kas devās reisā no Amsterdamas uz Kualalumpuru.

Kur glabājās raķete

Lidmašīnas katastrofas vietā atrastās zenītraķešu kompleksa "Buk" raķetes 9M38 dzinēja un sprauslas atlūzas devušas iespēju noskaidrot tās numuru, paziņoja Krievijas Bruņoto spēku galvenās raķešu un artilērijas pārvaldes priekšnieks Nikolajs Paršins. Viņš apliecināja, ka raķete, kas notrieca Malaizijas Boeing, ražota Dolgoprudņenskas uzņēmumā 1986. gada 24. decembrī. Rūpnīcas sērijas numurs — 8868720. "Cipars 8 norāda, ka izstrādājums ražots Dolgoprudņenskas ZRU. Otrais cipars — ka izstrādājums ražots 1986. gadā. Nākamie četri cipari ir raķetes unikālais rūpnīcas numurs," — paskaidroja Paršins.

Brīfingā tika demonstrēta tehniskā dokumentācija, kas tiek aizpildīta rūpnīcā un glabāta tur, neatkarīgi no tā, vai tas atrodas Krievijā, vai aiz tās robežām. Starp dokumentiem ir sprauslas bloka 9Д13105000 pase Nr. 8-30-113. Tāpat AM parādīja raķetes 9D131 dzinēja formulāru ar rūpnīcas numuru 8869032.

Kad raķetes sērijas numurs bija zināms, Krievijas AM pārbaudīja 1986. gadā ražoto izstrādājumu 9M38 pieņemtās produkcijas uzskaites žurnālu. Tajā iekļautā informācija tiek glabāta kā "pilnīgi slepena", taču AM nolēma to publiskot, lai pierādītu, ka raķete nevarēja startēt no Krievijas "Buka".

Paršins norādīja, ka ziņas žurnālā liecina: raķete ar numuru 886847379, paredzēta zenītraķešu kompleksam "Buk", 1986. gada 29. decembrī ar dzelzceļa transportu tika nogādāta armijas daļai Nr. 20152.

"Tas ir zināms, ka armijas daļa raķeti saņēma, un par to parakstīts pieņemšanas akts," — uzsvēra KF AM pārstāvis.

Viņš paskaidroja, ka armijas daļa Nr. 20152 ir 223. zenītraķešu brigāde, kas 1986. gadā bija Piekarpatu kara apgabala sastāvā un atradās Ukrainas PSR Ternopoles apgabalā. Vēlāk ar Ukrainas prezidenta rīkojumu tā tika pārdēvēta par 233. zenītraķešu pulku.

"Pēc Padomju Savienības sabrukuma tā (raķete — red.) netika izvesta uz Krievijas Federācijas teritoriju un tika iekļauta Ukrainas Bruņoto spēku sastāvā… Patlaban minētā armijas daļa, kuras bruņojumā ir zenītraķešu kompleksi "Buk", dislocēta Ukrainas Ļvovas apgabala Strijas pilsētā," — piebilda Paršins.

Malaizijas Boeing 777 atliekas
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Viņš atgādināja, ka 233. zenītraķešu pulka daļas, kas joprojām bruņots ar kompleksiem "Buk", vairākkārt iesaistītas tā saucamajā antiteroristiskajā operācijā Doņeckas un Luganskas apgabalos.

Pie tam spekulācijas par to, ka "Buk" raķetes varēja nokļūt pašpasludināto Doņeckas un Luganskas republiku brīvprātīgo rokās, iepriekš noliedza pati Ukraina.

"Neapšaubāmi, mūsu rīcībā nav dokumentālas informācijas par to, ka DTR vai LRT zemessargi būtu tās sagrābuši vai viņu rokās kaut kādā veidā būtu nokļuvusi zenītraķešu iekārta "Buk" vai tai paredzēta raķete. Iepriekš Ukrainas oficiālās amatpersonas vairākkārt apliecināja, ka neviens zenītraķešu komplekss, neviena raķete nav nokļuvusi pie DTR vai LTR zemessargiem," — brīfingā uzsvēra KF AM oficiālais pārstāvis Igors Konašenkovs.

Iestudētais video ieraksts

Brīfingā Krievijas AM pārstāvji sniedza komentārus arī par video, kurā redzams, kā Krievijas "Buk" it kā pārvietojas Ukrainas teritorijā. Viņi norādīja: tā ir uz atsevišķas fotogrāfijas bāzes veidota animācija.

AM sagatavotajos materiālos teikts, ka "minētā video ieraksta radīšanai vilcēja, treilera un "Buka" attēli iemontēti esošas autrotransporta ielas atbilstoša iecirkņa attēlā".

Krievijas militārpersonas atrada arī citas video falsifikācijas pazīmes. Epizodē, kurā redzama "Buk" pārvietošanās pa Lugansku, "kameras kustības ilūzija un fokusa attēla izmaiņas radītas, pateicoties statiska kadra animācijai, par ko cita starpā liecina koku un krūmu lapotnes kustību trūkums".

Tāpat Nikolajs Paršins pievērsa preses uzmanību tam, ka zenītraķešu kompleksa "Buk", ko Ukrainas Bruņotie spēki atstāja Krimā, raķešu numuri nesakrīt ar MH17 notriekušās raķetes numuru.

"No 214 vadāmajām zenītraķetēm, kas tolaik atradās Ukainas Bruņoto spēku 55. zenītraķešu pulkā, kas bija dislocēts Eipatorijas pilsētā, bija 209 modifikācijas 9M38M1 vadāmās zenītraķetes. Tā nav modifikācija, ko kopīgiem spēkiem meklē izmeklēšanas grupa. Toties piecas raķetes bija 9M38. Redzat, šeit slaidā, pirmkārt, nesakrīt izlaiduma gads, šeit norādīts izlaiduma gads — 1984., nevis 1986., un rūpnīcas numuri — 884, 84. — tas ir izlaiduma gads. Mēs runājām par raķeti ar pirmajiem cipariem 886 numurā," — teica Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Varēja notriekt vēl vienu lidmašīnu

Tāpat Krievijas militārpersonas pastāstīja par Ukrainas kareivju pārtverto pārrunu audioierakstu, kas liecina: viņi ir saistīti ar lidmašīnas katastrofu. KF identificēja, kam pieder balss kareivju sarunas ierakstā, kuras laikā tiek apspriesta iespēja notriekt vēl vienu Boeing. Tas ir Ukrainas BS pulkvedis Ruslans Grinčaks, pastāstīja Igors Konašenkovs.

"Viņa teiktā frāze par iespēju notriekt vēl vienu Malaizijas Boeing apstiprina, ka viņš ir informēts par MH17 katastrofas apstākļiem," — uzsvēra Konašenkovs.

2004. gadā Grinčaks atbildēja par situācijas kontroli tā saucamās antiteroristiskās operācijas zonā Donbasā.

2014. gada 17. jūlijā pie Doņeckas cieta katastrofā Malaizijas Boeing 777, kas devās reisā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. Tajā bija 298 cilvēki. Viņi visi gāja bojā. Kijeva katastrofā apsūdzēja zemessargus, taču tie apgalvoja, ka viņu rīcībā nav līdzekļu, kas ļautu notriekt gaisa kuģi tādā augstumā.

Starptautiskā izmeklēšanas grupa (JIT) iepazīstināja ar reisa MH17 Boeing katastrofas izmeklēšanas privozoriskajiem rezultātiem. Starptautiskā izmeklēšana apgalvo, ka Malaizijas Boeing notriekts ar ZRK "Buk", kas piederējis KF BS 53. zenītraķešu brigādei no Kurskas. Maskava to kategoriski noliedza.

Nīderlande un Austrālija paziņoja, ka atzinušas "Krievijas atbildību" par ZRK "Buk" piegādi, kas "tika izmantots, lai notriektu MH17".

Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka JIT apgalvojumi par Krievijas saikni ar Malaizijas Boeing katastrofu ir nepamatoti un rada nožēlu, turklāt izmeklēšana ir subjektīva un vienpusēja.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēra, ka Maskava var atzīt izmeklēšanas rezultātus tikai gadījumā, ja pilnvērtīgi piedalīsies izmeklēšanā. Viņš atzīmēja, ka Krievija jau sākotnēji piedāvājusi sadarbību izmeklēšanā, taču tai nav sniegta piekļuve. Pie tam izmeklēšanas darbā piedalās Ukraina, lai arī Kijeva pārkāpusi starptautiskos noteikumus un nav slēgusi gaisa telpu virs teritorijas, kurā norisinās karadarbība. 

77
Pēc temata
"Mēs tuvojamies karam": Lielbritānijā pieprasa izbeigt propagandu pret Krieviju
Par uzbrukumu Boeing Ukrainā aizdomās turētais pilots izdarījis pašnāvību
Stepanakerta 2020. gada 10. novembrī, foto no arhīva

Krievijas karavīri ierīkoja mobilo hospitāli Stepanakertā

8
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Hospitālī iekārtotas reanimācijas, funkcionālās diagnostikas, laboratorijas diagnostikas nodaļas, zobārsta un acu ārsta kabinets.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Krievijas Aizsardzības ministrija Kalnu Karabahā ierīkoja mobilo hospitāli, vēsta RIA Novosti korespondents.

"Pneimatisko karkasu moduļu izbūve ir pabeigta. pirmām kārtām mēs orientējamies uz miernešu kontingenta medicīnisko nodrošinājumu. Un mēs esam gatavi sniegt palīdzību mierīgajiem iedzīvotājiem. Savos fondos esam gatavi izvietot līdz 40 cilvēkiem," pateica žurnālistiem medicīniskās vienības priekšnieks Jaroslavs Ivanovs.

Pēc viņa sacītā, hospitālī iekārtotas reanimācijas, funkcionālās diagnostikas, laboratorijas diagnostikas nodaļas, zobārsta un acu ārsta kabinets. Ir arī MPV, ultrasonogrāfijas un rentgena aparāti.

Krievijas mierneši tiek izvietoti Kalnu Karabahā saskaņā ar vienošanos, kuru 10. novembrī parakstīja Krievijas, Azerbaidžāna un Armēnijas līderi. Tas paredz pilnu karadarbību izbeigšanu, kuras turpinājās no 27. septembra, gūstekņu un bojāgājušo apmaiņu. Tāpat Armēnijai ir jāatgriež Azerbaidžānai Keļbadžaras, Lačinas un Agdama rajons.

Baku vienošanos nosauca par Erevānas kapitulāciju. Prezidents Ilhams Alijevs uzsvēra, ka dokuments ir maksimāli izdevīgs Azerbaidžānai: tagad, pēc viņa sacītā, kara posms ir noslēdzies un var pāriet pie politiskiem jautājumiem.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašiņans atzinās, ka lēmums par mieru viņam bija grūts, tomēr tas ļāva saglabāt to, ko Karabaha būtu zaudējusi. Pēc tam Erevānā sākās protesta akcijas ar prasību par premjera demisiju.

8
Tagi:
Krievijas Bruņotie spēki, Kalnu Karabaha
Temats:
Spriedze Karabahā
Pēc temata
Darbu pietiek gadiem uz priekšu: Krievijas sapieri Kalnu Karabahā
Sīrijas kaujinieki Karabahā: brauca karot vai apmesties uz dzīvi?
Miernešu operācijas reitings Kalnu Karabahā
Sapieru darba perspektīvas Kalnu Karabahā
Stomatoloģijas klīnikā, foto no arhīva

Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi

25
(atjaunots 18:53 29.11.2020)
ASV vairākiem cilvēkiem, kuri iepriekš pārslimojuši koronavīrusu, sāka bez simptomiem izkrist zobi; pēc amerikāņu zobārsta Deivida Okano domām, Covid-19 var izraisīt jau esošo zobu problēmu pasliktināšanos.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Pēc pārciesta Covid-19 atsevišķi cilvēki saskaras ar nopietnām problēmām mutes dobumā, līdz pat zobu izkrišanai, raksta Mixnews.lv ar atsauci uz The New York Times. Izdevums stāsta par vairākiem gadījumiem, kad jaunā tipa koronavīrusa infekciju pārslimojušie saskārās ar zobu izkrišanu.

Piemēram, Ņujorkas iedzīvotāja Fara Hemilija pazaudēja zobu pēc atveseļošanās. Viņa atzīmēja, ka neesot sajutusi nekādas sāpes, pat asiņošanas nebija. Hemilija paziņoja par citiem līdzīgiem gadījumiem tiem, kas pārcietuši Covid-19. Kāds arī pazaudējis zobu vai pat vairākus, citiem emalja kļuva pelēka vai arī sāka parādīties robi, kā arī veidojās smaganu iekaisums.

Pēc Jutas Universitātes paradontologa Deivida Okano domām, visticamāk, koronavīrusa infekcijas fonā dažiem cilvēkiem notiek līdzšinējo stomatoloģisko problēmu saasināšanās.

Savukārt Angioģenēzes fonda prezidents un direktors medicīniskos jautājumos Viljams Lī atzīmēja, ka zobu izkrišana bez asiņošanas ir neparasta parādība un liecina par kaut kādiem procesiem smaganu asinsvados.

Tāpat The New York Times pievērš uzmanību tam, ka zobu izkrišanas gadījumi koronavīrusu izslimojušajiem cilvēkiem ir visnotaļ reta parādība.

25
Tagi:
ASV, koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā
"Sarkanais karogs": ārste pastāstīja, kādus simptomus ignorējuši ar Covid-19 mirušie
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju