Inscenētā ķīmiskā uzbrukuma upuru evakuācija Idlibā. Foto no arhīva

Sievietes, bērni un hlora mucas: Sīrijā uzņem inscenētu ķīmisko uzbrukumu

76
(atjaunots 21:18 12.09.2018)
ASV un to sabiedrotie izmantos kārtējo provokāciju, lai aizbildinātu jaunu raķešu uzbrukumu Sīrijā.

RĪGA, 12. septembris — Sputnik. Idlibas provincē Sīrijā tiek filmēts inscenēts videoieraksts, kurā redzams, kā it kā tiek sniegta palīdzība cietušajiem pēc Sīrijas armijas uzbrukuma ar ķīmiskajiem ieročiem.

"Baltās ķiveres" un anturāža provokācijai

Krievijas karojošo pušu samierināšanas centrs Sīrijā informējis ziņu aģentūru RIA Novosti par to, ka iestudētajā videoierakstā paredzētas ainas, kurās "Civilās aizsardzības" aktīvisti ("Baltās ķiveres") sniegs palīdzību Džisra eš Šugura iedzīvotājiem, kuri it kā cietuši pēc Sīrijas armijas uzbrukuma, kurā izmantotas tā saucamās mucu aviācijas bumbas ar indīgām vielām. 

"Lai panāktu ieraksta "dabiskumu" un "ķivernieki" varētu operatīvi savākt grunts paraugus, no rīta no apdzīvotās vietas Herbeta El Džaza kaujinieki nogādāja Džisra eš Šugurā divas tvertnes ar indīgu vielu uz hlota bāzes," – pastāstīja centra pārstāvji. Šo informāciju apstiprināja sīriešu tiesībsargs un sabiedriskais darbinieks Ammars Džamals.

"Grupa "Balto ķiveru" – 30 cilvēki ātrās palīdzības automašīnās ar Turcijas numuriem ieradās no Darkušas (pierobežas pilsēta) graudu glabātavā (Idlibas provincē)," – paziņoja Džamals.

Iepriekš noskaidrojās, ka teroristi iesaistījuši filmēšanā sagūstīto "Islāma valsts" (Krievijā aizliegts teroristisks grupējums) un bandītisko formējumu kaujinieku ģimenes locekļus, kuros sievietes un bērni tiks atainoti kā Sīrijas armijas ķīmiskā uzbrukuma upuri.

Turklāt Džisrā eš Šugurā ieradušās vairāku Tuvo Austrumu telekanālu uzņemšanas grupas, kā arī ASV vadošā ziņu kanāla reģionālās filiāles darbinieki. Krievijas karojošo pušu samierināšanas centrs Sīrijā atzīmēja, ka visi nofilmētie ieraksti tiks nodoti telekanālu redakcijā.

"Visi Džisrā Eš Šugurā iestudētās provokācijas nofilmētie materiāli tiks nodoti telekanālu redakcijām demonstrācijai ēterā pēc publikācijas sociālajos tīklos," – informēja centra pārstāvji.

Rietumi gatavo jaunu uzbrukumu Sīrijai

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs jau augustā informēja, ka kaujinieki gatavo jaunu provokāciju – ķīmiskā uzbrukuma inscenējumu. Provokācijā iesaistīti teroristiskā grupējuma "Haijat Tahkrir aš Šam" ("Džabhat an Nusra") kaujinieki.

Džisrā eš Šugurā nogādātas tvertnes ar hloru un cilvēki, kuri ar britu privātās militārās kompānijas "Oliva" palīdzību apmācīti apieties ar indīgajām vielām. Par "Baltajām ķiverēm" pārģērbtie kaujinieki imitēs ķīmiskā uzbrukuma upuru glābšanu, uzsvēra Konašenkovs.

Ģenerālmajors norādīja, ka ķīmisko ieroču pielietojuma inscenējums iecerēts, lai pamatotu ASV un to sabiedroto – Lielbritānijas un Francijas – raķešu triecienu.

Iepriekš trīs valstis jau veikušas apšaudes, dēvējot tās par atbildi pēc ķīmiskajiem uzbrukumiem. Persijas līcī ienācis ASV eskadras kuģis The Sullivans ar 56 spārnotajām raķetēm, un El Udeidas aviobāzē Katarā ieradies stratēģiskais bumbvedējs B-1B ar 24 spārnotajām raķetēm "gaiss-zeme". Konašenkovs paskaidroja, ka ASV augstāko amatpersonu izteikumi par apņemšanos atbildēt Sīrijas valdībai uz ķīmisko ieroču pielietojumu netieši apstiprina gatavošanos jaunai apšaudei Sīrijā.

Maskava iesaka ASV un to sabiedrotajiem nespert pārsteidzīgus soļus Sīrijā. Piemēram, Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs atgādināja: Maskava sniedz konkrētus faktus par provokācijas gatavošanu, taču Rietumi tos ignorē, un Vašingtona "demonstrē muskuļus". Diplomāts piebilda, ka ASV rīcībā saskatāmas "aizvien satraucošākas nianses".

Krievijas senators Oļegs Morozovs pauda pārliecību, ka Rietumi meklē jebkādus attaisnojumus savai rīcībai Sīrijā.

"Pat, ja rietumvalstis sāks uzbrukumu Sīrijai, ķīmiskajam uzbrukumam noticēs tikai tie, kas to režisē. Taču tas nenozīmē, ka koalīcija neuzbruks. Ķīmiskais uzbrukums ir tikai anturāža, lai būtu iespējams vismaz kaut ko pateikt, lai attaisnotu savas darbības," – norādīja Morozovs.

Krievijas ĀM uzskata, ka "Balto ķiveru"darbība veido tikai daļu no lielas informatīvās kampaņas, kuras mērķis ir nomelnot Sīrijas valdību. SAR prezidents Bašars Asads norādījis, ka "Balto ķiveru" locekļi ir "Al Kaidas" (teroristisks grupējums, aizliegts vairākās pasaules valstīs) sekotāji.

76
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
ASV lidmašīnas uzbrukumā Sīrijā izmantoja fosfora bumbas
Krievija atradusi Sīrijas ķīmisko ieroču uzbrukuma inscenējuma video "aktierus"
Krievijas ĀM: Rietumvalstis uzbruka Sīrijai, pamatojoties uz sociālo tīklu datiem
Pārliecinoši pierādījumi: Dumas iedzīvotāji Hāgā stāstīja par inscenēto ķīmisko uzbrukum
ASV pārmet Krievijai "ķīmiskā uzbrukuma" vietas tīrīšanu Sīrijā
"Novērtējumam": OPCW misija apmeklējusi domājamā ķīmiskā uzbrukuma vietu Dumā
Zēns no Dumas pastāstīja par "ķīmiskā uzbrukuma" video ierakstu
Aleksandrs Kamkins

Eksperts: nesaskaņu fakts starp Vāciju un ASV attiecībā uz drošību ir acīmredzams

12
(atjaunots 18:33 03.07.2020)
Nesaskaņas starp VFR un ASV attiecībā uz drošību Eiropā ir acīmredzams, taču daļas ASV kontingenta izvešana no VFR vēl nenozīmē sistemātiskus risinājums un nav saistīta ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, saka eksperts-ģermānists Aleksandrs Kamkins.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Amerikas prezidents Donalds Tramps atbalstīja daļas ASV kareivju izvešanu no Vācijas. Uz jaunu dienēšanas vietu dosies 9,5 tūkstoši kareivju, paziņoja Pentagona oficiālais pārstāvis Džonatans Hofmans. Pēc viņa teiktā, par viņu jauno uzdevumu kļūs "KF savaldīšana un NATO stiprināšana".

Komentējot šo paziņojumu, Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Institūta Vācijas pētījumu centra vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Aleksandrs Kamkins atzīmēja, ka šeit nav runa par amerikāņu kontingenta izvešanu no Vācijas, drīzāk, var notikt daļas kareivju pārdislocēšana – Polija, piemēram, pat ir gatava maksāt par ASV karaspēku izvietošanu.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Eksperts uzsvēra, ka Donalda Trampa lēmums izvest 9,5 tūkstošus kareivju no Vācijas nav kaut kāds sistēmu veidojošs solis – tas, no vienas puses, ir izdevumu optimizācija, turklāt – nedz kodolieroči, nedz dronu vadības centrs no VFR netiek izvesti.

"Šis kontingenta skaita samazinājums nekādā veidā nav saistīts ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, tas, nosacīti runājot, ir vienkārša šaujampulvera pārlikšana no viena groza citā," sacīja Kamkins radio Sputnik.

Taču zināmas kustības un apgaismības Vācijas politiskajai klasei tomēr parādās, un kopumā šī situācija var kalpot par vienu no stimuliem konkrētām darbībām attiecībā uz pāreju pie Eiropas vienotās armijas izveidošanas, taču šeit pagaidām ir pārāk daudz nenoteiktības, nobeigumā sacīja eksperts.

Камкин: факт разногласий между Германией и США по поводу безопасности в Европе налицо
12
Tagi:
NATO, Vācija, ASV
Pēc temata
Merkele aicina Eiropu padomāt par pasauli bez ASV līdera vietā
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
ASV gatavojas "uzdāvināt" Vāciju Krievijai
Krievijas dienas svētki, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām

40
(atjaunots 12:14 02.07.2020)
Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču to ekonomika vairs nav visspēcīgākā.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Par ASV mantiniekiem pasaules līderībā var kļūt Krievija, Indija un Ķīna. Sarunā ar "Večerņaja Moskva" Reģionālo problēmu institūta ģenerāldirektors Dmitrijs Žuravļovs šādi komentēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles paziņojumu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Merkele paziņoja, ka Eiropas valstīm ir nopietni jāaizdomājas par jaunu realitāti, kur Savienotās Valstis var netiekties būt pasaules līderi.

Eksperts atzīmē, ka ASV pārstājušas būt absolūtais līderis pasaulē.

"Pēc 1945. gada Eiropa ir pieradusi domāt, ka amerikāņi ir galvenie," paskaidroja Žuravļovs.

Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču vairs nav visspēcīgākā ekonomika.

Žuravļovs uzskata, ka Krievijai ir milzīgs potenciāls, pirmām kārtām fundamentālā zinātne.

Politologs uzsver, ka par jaunajām ASV konkurentēm kļuvušas Ķīna un Indija, taču tām nav attīstītas fundamentālās zinātnes, kas nodrošinātu jaunas nozares ekonomikā. Taču viņš atzīmēja, ka zinātne šajās valstīs attīstās straujos tempos.

Iepriekš Vācijas kanclere jau uzstājusies ar kritiskiem izteicieniem attiecībā uz Savienotajām Valstīm. Tostarp septembrī viņa paziņoja, ka Eiropai ir nepieciešams pašai domāt par savu drošību, jo ASV neaizstāvēs to automātiski, kā tas bija aukstā kara laikos.

40
Tagi:
ASV, Krievija
Pēc temata
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eiropas Savienības galvenais diplomāts pasludinājis Amerikas ēras galu
Foreign Policy: Eiropa izvērtē dolāra hegemonijas iznīcināšanas iespējas
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Policijas mašīna

IeM vadītājs piedāvā atdot informatoriem daļu konfiscēto līdzekļu

0
(atjaunots 10:44 04.07.2020)
IeM vadītājs Sandis Ģirģens uzskata, ka noziegumu atklāšanu varētu palielināt, leģitimējot izmaksas informatoriem.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Valsts policijas atskaites par to, ka Latvijā samazinās noziedzības līmenis, nav pelnījis uzticību, uzskata IeM vadītājs Sandis Ģirģens. Noziegumu atklāšanai varētu palīdzēt jauni pasākumi, uzskata ministrs, tostarp atlīdzību izmaksa informatoriem, vēsta LSM.

Ģirģens uzsver, ka visnopietnākās problēmas Latvijā, kas ir saistītas ar noziedzības jomu, ir zādzības un izvairīšanās no nodokļu samaksas. Viens no risinājuma ceļiem IeM vadītāja skatījumā ir aktīvākā Valsts un pašvaldības policijas sadarbība. Tostarp noziegumu atklāšanai ir jāizmanto videokameru tīkls. Šobrīd šādas informācijas iegūšana ir apgrūtināta.

Ģirģens piedāvāja vēl trīs, viņaprāt, efektīvus veidus, kuri palīdzēs uzveikt gan organizēto noziedzību, gan korupciju, gan ēnu ekonomiku.

Pirmām kārtām Ģirģens piedāvā aktīvāk attīstīt informatoru institūtu, kuri varētu ziņot par pārkāpumiem dažādās nozarēs – un saņemt no valsts maksu par saviem pakalpojumiem. Taču šim nolūkam vienlaikus nāksies veikt grozījumus Operatīvās darbības likumā.

"Normas nodrošinās praksē šādu mehānismu: ja pateicoties operatīvajai informācijai, kas tiks saņemta no informatora, izdosies konfiscēt nelikumīgi iegūtus līdzekļus, daļu šo līdzekļu – likumā noteiktā apmērā – varēs saņemt pats informators. Šādi mēs spēsim panākt konfidencialitāti un būtiski palielināt iegūtās operatīvās informācijas apjomu. Jo ir zināms, ka mūsu sistēmā šobrīd ir ass operatīvo darbinieku trūkums, viņu iespējas ir ierobežotas – tātad, samazinās operatīvās informācijas apjoms apstrādei. Ar informatoru palīdzību šo caurumu varēs aizpildīt," pārliecināts ministrs.

Otrais piedāvājums – lai konfiscētie līdzekļi – iepriekš noteikts procents – atgriežas atpakaļ tiesībsargājošo iestāžu budžetā materiālās bāzes papildināšanai un infrastruktūras stiprināšanai.

Trešajā punktā Ģirģens piedāvāja parūpēties par birokrātisko šķēršļu mazināšanu, lai uzņēmēji spētu ātri un vienkārši pārbaudīt savus potenciālos biznesa partnerus ar piekļuvi noteiktai datubāzei.

0
Tagi:
Sandis Ģirģens
Pēc temata
Kariņš: Ģirģens dezinformē sabiedrību, taču es ar viņu tikšu galā
Grišins: jaunajam Valsts policijas priekšniekam nāksies pieņemt nepopulārus lēmumus
Latvijā plāno bez maksas "izlabot" seksa industrijas klientus un darbiniekus