Sagatavošanas militārām mācībām Austrumi 2018

Handelsblatt: Krievijas mācības "Austrumi 2018" signāls visai pasaulei

90
(atjaunots 19:39 06.09.2018)
Vācu izdevums Handelsblatt salīdzinājis Krievijas Bruņoto spēku manevrus "Austrumi 2018" ar Otrā pasaules kara lielākajām operācijām.

RĪGA, 4. septembris — Sputnik. Krievija demonstrē NATO savus militāros spēkus, organizējot tādus manevrus, kā "Austrumi 2018", uzskata vācu izdevums Handelsblatt. Tas atzīmējis, ka Krievijas Bruņoto spēku manevri salīdzināmi ar Otrā pasaules kara lielākajām operācijām, vēsta RIA Novosti.

Izdevums publicējis vairāku ekspertu viedokli par to, ka ar šādām vērienīgām mācībām Krievija padara reālas Vašingtonas bailes par Maskavas un Pekinas ciešo sadarbību militārajā jomā.

Handelsblatt uzsvēra, ka vienlaikus reģionā tiek organizēts IV Austrumu ekonomikas forums, kas tāpat liecinot par Krievijas un Ķīnas labajām attiecībām ekonomikā.

"Mēs nežvadzinām ieročus"

Krievijas eksperti uzskata, ka "Austrumi 2018" ir standarta mācības, nekāda agresija no Maskavas puses netiek demonstrēta.

Žurnāla "Nacionaļnaja oborona" galvenais redaktors Igors Korotčenko paziņoja, ka Krievijai nav jāatvainojas par mācībām. Viņš atgādināja, ka manevros tiek īstenots tikai aizsardzības scenārijs.

"Tās ir standarta mācības, par ko iepriekš tika sniegta informācija, tajās aicināti ierasties NATO dalībvalstu kara atašeji, lai arī tas nav mūsu pienākums, ņemot vērā to, ka mācības notiek aiz Urāliem, tomēr atklātības labad mēs viņus uzaicinājām," – apliecināja Korotčenko.

Eksperts atzīmēja, ka militārās sagatavotības pasākumu mērogam precedentu nav, taču arī izaicinājums mūsdienu pasaulē ir ļoti nopietns.

"Mēs strādājam pie visa nepieciešamo pasākumu kompleksa, lai nodrošinātu Krievijas drošību un gatavību reaģēt uz jebkādiem izaicinājumiem un draudiem," – piebilda Korotčenko.

Savukārt Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Švitkins paziņoja, ka ir nekorekti salīdzināt mācības "Austrumi 2018" ar Otrā pasaules kara operācijām.

"Jāsaprot, ka mēs nekādā gadījumā nekaļam nekādus agresīvus plānus. Tas, ka aizsardzības spēks ir nodemonstrēts, ir patiesība," – piezīmēja politiķis radio Sputnik ēterā. "Tie ir plānveida jautājumi: vienību mijiedarbība, kaujas mācības kopā ar vienībām no Ķīnas un Mongolijas," – paskaidroja Švitkins.

Pēc viņa domām, Krievija vēlas demonstrēt: valsts aizsardzība ir drošās rokās.

"Mēs nežvadzinām ieročus, nevajag Krieviju uzskatīt par pretinieku. Jāsaskata pārsvarā partneris, ar kuru neapšaubāmi ir jārēķinās," – viņš piebilda.

Mācības "Austrumi 2018"

Stratēģiskās mācības "Austrumi 2018" notiks 11.-15. septembrī Cugola mācību poligonā Aizbaikāla novadā. Tajās tiks iesaistīti Austrumu un Centrālā kara apgabala bruņotie spēki, Ziemeļu flotes spēki, visas Gaisa desanta spēku vienības un armijas daļas, kā arī tālās un kara transporta aviācijas lidmašīnas.

Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pastāstīja, ka manevros tiks iesaistīti 300 tūkstoši karavīru, 36 tūkstoši tanku, bruņutransportieru un citu mašīnu, vairāk nekā tūkstotis helikopteru, lidmašīnu un bezpilota lidaparātu. Mācībās piedalīsies vienības no Ķīnas un Mongolijas.

Mācības "Austrumi 2018" būs lielākās Krievijā kopš plaši pazīstamajiem manevriem "Rietumi ‘81".

90
Pēc temata
NATO apsveic Šteinmeiera idejas par bruņošanās sacīkšu pārtraukšanu
Netālu notiek militārās mācības: kas jāzina
Gorbačovs atzīmējis visas aukstā kara pazīmes pasaulē un bruņošanās sacīkstes
Mācības Namejs 2018 piesaista pat uzņēmējus
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

17
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

17
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

23
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

23
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē