Lidmašīnu bāzes kuģis Harry Truman. Foto no arhīva

ASV atjaunojušas floti Krievijas "savaldīšanai" Ziemeļatlantijā

42
(atjaunots 15:53 27.08.2018)
ASV JKS 2. flote tika izveidota 1950. gadā. Tai bija liela nozīme konfrontācijā ar Maskavu aukstā kara gados. 2011. gadā, Baraka Obamas prezidentūras laikā flote tika izformēta.

RĪGA, 27. augusts — Sputnik. ASV atjaunojušas Jūras kara spēku 2. floti, kuras uzdevums ir "savaldīt" Krieviju Ziemeļatlantijā, vēsta RIA Novosti.

"Mums jāsaglabā mūsu konkurētspējas priekšrocības un dominējošo stāvokli pasaulē," – skaidroja ASC JKS Jūras kara operāciju komandieris admirālis Džons Ričardsons svinīgajā ceremonijā Norfolkā (Virdžīnija, ASV).

Pie tam viņš atzīmēja, ka 2. flotei nāksies strādāt atdzimstošās Krievijas, nevis PSRS apstākļos.

ASV JKS 2. flote tika izveidota 1950. gadā. Tai bija liela nozīme konfrontācijā ar Maskavu aukstā kara gados. 2011. gadā, Baraka Obamas prezidentūras laikā flote tika izformēta. Maijā Jūras kara spēku vadība paziņoja, ka tiek atjaunota 2. flote. Vienības darbības zona būs ASV austrumu piekraste un Ziemeļatlantija, galvenais uzdevums – pretošanās "Maskavas teritoriālajām pretenzijām" pret Vašingtonas sabiedrotajiem.

ASV JKS 2. flotes radīšana apdraus Krievijas ziemeļu jūras sakarus, tāpēc Maksava spers "noteiktus adekvātus soļus", lai parūpētos par drošību Arktikas reģionā, ziņu aģentūrai pastāstīja Krievijas Federācijas Padomes Aizsardzības un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Kondratjevs.

"Ziemeļatlantija – tā ir arī zona pie Polārā loka un aiz Polārā loka. Šīs flotes izveide apdraud mūsu ziemeļu jūras komunikācijas," – paziņoja Kondratjevs.

"Katrai darbībai ir pretdarbība, un šeit nepieciešami noteikti adekvāti soļi. Es nevaru par tiem stāstīt, taču Krievijas Ziemeļu flotes kvalitatīvie un kvantitatīvie parametri attīstīsies, ņemot vērā ASV centienus Artikā, lai nodrošinātu Krievijas drošību šajā virzienā," – uzsvēra politiķis.

Kondratjevs atzīmēja, ka no pērnā gada militāros spēkus reģionā paplašina ne tikai ASV, bet arī Norvēģija un Lielbritānija, tātad runa ir par NATO apvienoto spēku darbības aktivizēšanos. "ASV JKS 2. flotes izveide – tā ir tikai pirmā pakāpe," – uzsvēra senators. Pēc viiņa vārdiem, ASV darbības flotes attīstības jomā šajā reģionā notiek ar mērķi panākt amerikāņu bruņoto spēku dominējošo pozīciju Arktikā.

42
Pēc temata
NATO ģenerālis aicina veidot partnerattiecības ar Krieviju
National Interest prognozē "nejaušu" kodolkaru
ASV Krasta apsardze pieprasa Krievijai atdot Ziemeļu jūras ceļu. Pagaidām – pa labam
ASV un Krievijas "konfrontācija" Arktikā: fineses ir būtiskākās
Norvēģija gatavojas karam ar Krieviju: jūras kājnieki mācās cept zivis salā
NATO izveidojusi "Arktikas struktūru"
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

10
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

10
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

10
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

10
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma