Vācija. Berlīne

"Kā 1941. gadā": National Interest raksturoja Vācijas JKS stāvokli

72
(atjaunots 14:32 26.08.2018)
Izdevums National Interest norādīja, ka nepietiekamā finansējuma un sliktās plānošanas dēļ Vācijas flote nespēj pildīt savus galvenos uzdevumus.

RĪGA, 26. augusts — Sputnik. Vācijas Jūras kara spēku stāvoklis ir kaunpilns Eiropas bagātākajai valstij, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz The National Interest.

Nepietiekamā finansējuma un sliktās plānošanas dēļ Vācijas flote jau pašlaik nespēj pildīt savus galvenos uzdevumus. Pie tam problēma ir nopietnāka, runa nav tikai par naudas trūkumu: pēc raksta autoru domām, grūtības vērojamas visos Vācijas Jūras kara spēku komponentos, sākot no zemūdenēm un beidzot ar jūras kara aviāciju. Vācu flotes sastāvā ir sešas 212U tipa zemūdenes, taču tās visas, pēc NI datiem, ir nonākušas bēdīgā stāvoklī, lai arī Vācija aktīvi pārdod līdzīgas zemūdenes visā pasaulē. Vācijas prese to pamato ar rezerves daļu trūkumu, taču tas izklausās dīvaini Eiropas bagātākajai valstij, uzskata NI. 

Tāpat raksta autori kritizēja Vācijas jūras kara aviācijas stāvokli. Pēc patruļas lidmašīnu Breguet Atlantique norakstīšanas flotes vadība 2005. gadā nolēma Nīderlandē iegādāties lietotas lidmašīnas P-3C, ko Vācijas sabiedrotie NATO pašlaik aktīvi noraksta. Pie tam bundesvēram nav iespēju uzturēt pat lietotu tehniku, un daži speciālisti uzskata, ka neviena Nīderlandē nopirktā lidmašīna nav cīņasspējīga.

Vācijas virsūdens flotes stāvoklis ir mazliet labāks, raksta The National Interest, taču arī šajā jomā vērojamas noteiktas problēmas: karakuģu neapmierinošās ekspluatācijas īpašības, turklāt šie kuģi bieži lūzt. No mūsdienu standartiem atpaliek kuģu kaujas īpatnības, konstatēja eksperti.

Raksta autori uzskata, ka Vācijas flote nonākusi situācijā, kāda bija vērojama 1941. gada pavasarī, kad Hitlera Kriegsmarine saskārās ar sabiedroto modernajiem ieročiem un nespēja tiem stāties pretī.

Iepriekš tabloīds Bild informēja, ka aizsardzības ministre Urzula fon der Laiena apsūdzēta par militārās tehnikas bojājumu slēpšanu un "statistikas pārspīlēšanu". Izdevums atgādināja, ka pērn neviena Vācijas zemūdene nav bijusi piemērota ekspluatācijai, bija iespējams izmantot mazāk nekā pusi fregašu un tanku, un tikai katru trešo kara helikopteri. Turklāt korvetēm, par kuru cīņas gatavību ziņoja aizsardzības ministre, nebija bruņojuma, kuģiem nebija vadāmu raķešu, zemūdenēm bija nepilnas ekipāžas.    

72
Pēc temata
Ceļi, ceļi, kas tie ceļi. ES pārvērtīs savas šosejas par kara taku
Vai Bundesvērs spēs aizsargāt Vāciju un Eiropu
Vācijas kanclere izdomājusi, kā palielināt izdevumus aizsardzībai
Vācijas mediji uzzinājuši, ka bundesvēram beigusies munīcija
BelAES

BelAES sākusies kodoldegvielas ielāde reaktorā

2
(atjaunots 07:40 08.08.2020)
Ceturtdien Baltkrievijas ĀSM Radiācijas un kodoldrošības departaments deva atļauju degvielas ielādei reaktorā. Tā aktīvajā zonā plānots ielādēt 163 sildelementu kompleksus.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Piektdien uzsākta kodoldeglvielas ielāde Baltkrievijas AES 1. energobloka reaktorā – tiek sāktas tā palaišanas operācijas, vēsta Krievijas valsts korporācija "Rosatom".

"Baltkrievijas AES energoblokā Nr. 1 sākusies kodoldegvielas ielāde," korporācijas ziņojumu citēja RIA Novosti.

Atzīmēts, ka pirmais sildelementu komplekss ielādēts reaktora aktīvajā zonā pl. 11:24.

Ceturtdien Baltkrievijas ĀSM Radiācijas un kodoldrošības departaments deva atļauju degvielas ielādei reaktorā. Tā aktīvajā zonā plānots ielādēt 163 sildelementu kompleksus. Darbs tiks pabeigts līdz augusta beigām, informēja "Rosatom".

Vēlāk, pēc vairākām tehnoloģiskajām operācijām, kas ilgs zinamu laiku, ņemot vērā nepieciešamību ievērot visas reaktora drošības prasības, sekos fiziskais starts – vadāmas pašuzturošās ķēdes kodolreakcijas sākums reaktora aktīvajā zonā un ķēdes reakcijas kontrolei pietiekama minimālā jaudas līmeņa panākšana reaktora iekārtā. Pēc tam reaktora iekārtas jauda tiks pakāpeniski palielināta.

Fiziskā starta posmam seko enerģētiskā starta posms, kurā energolbloks pirmo reizi sāks ražot elektrību un nodot to tīklā. Saskaņā ar plānu, tam jānotiek rudenī. Tālāk seko energobloka izmēģinājumu rūpnieciskā ekspluatācija ar pakāpenisku projektētās jaudas sasniegšanu. Iepriekš Baltkrievijas Enerģētikas ministrija informēja, ka BelAES energolbloka Nr. 1 rūpnieciskās ekspluatācijas starts ieplānots 2021. gada sākumā.

Kodoldegvielas ielādes sākums gan nozīmē energobloka fiziskā starta posma sākumu, taču tas nav nozīmīgs notikums atomelektrostaciju būvdarbu projektos, kas būtu jāatspoguļo Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) oficiālajā datu bāzē PRIS. Šajā datu bāzē, kas satur informāciju par AES visā pasaulē, fiksēti konkrēto energobloku būvdarbu, reaktora fiziskās palaišanas, elektroenerģijas ražosanas un rūpnieciskās ekspluatācijas sākuma datumi.

Baltkrievijas AES ar diviem reaktoriem VVER-1200 ar kopējo jaudu 2400 MW apmērā tiek būvēta Astravjecā, Grodņas apgabalā. Pirmajai AES valstī izraudzīts moderns Krievijas 3+ paaudzes projekts, kas pilnībā atbilst starptautiskajām normām un IAEA drošības rekomendācijām. Otrā energobloka rūpnieciskās ekspluatācijas sākums ieplānots 2022. gadā.

2
Tagi:
BelAES
Pēc temata
Danusēvičs paskaidrojis, kāpēc Latvija neatteiksies no BelAES enerģijas
BelAES ir gatava kodoldegvielas ievešanai pirmā energobloka palaišanai
BelAES piegādāta kodoldegviela: rudenī Latvija varēs nopirkt elektrību
Ziemeļu straume 2

Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"

13
(atjaunots 17:56 07.08.2020)
Trīs ASV senatori adresējuši vēstuli ostas operatoram "Sassnitz GmbH", kurā draud ar finansiālu sabrukumu Zasnicas ostai.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Nilss Annens asi kritizēja ASV Senāta locekļu vēstuli, kurā politiķi draud Zasnicas pilsētas ostai ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ziņu aģentūras rīcībā nokļuva trīs ASV senatoru vēstule, kas adresēta ostas operatoram "Sassnitz GmbH". Tajā stāstīts par sankcijām, ko ASV valdība gatavo pret kompānijām, kas atbalsta gāzesvada būvdarbus. Cita starpā vēstulē teikts, ka darbu turpināšanas gadījumā Zasnicas ostai draud "finansiāls sabrukums".

"ASV eksteritoriālo sankciju politika attiecībās ar tuviem partneriem un sabiedrotajiem ir nopietns uzbrukums mūsu nacionālajai suverenitātei," Annens norādīja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politiķis norādīja, ka vācu kompānijām adresēto draudu vēstuļu tonis un saturs ir absolūti nepieņemams.

"Mēs likām skaidri saprast mūsu partneriem ASV, ka nepieļausim spiedienu pret mūsu kompānijām," atzīmēja valsts sekretārs. Viņš atgādināja, ka Vācijas un Eiropas enerģētikas politika tiks izlemta tikai Berlīnē un Briselē, nevis Vašingtonā.

Annens pastāstīja, ka Vācija izmantos savu prezidentūru ES Padomē, lai stiprinātu Eiropas suverenitāti, un piebilda, ka Eiropa nedrīkst pakļautties šantāžai.

"Ziemeļu staume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi no Krievijas uz Vāciju.

Krievijas projektu atbalsta Berlīne un Vīne, jo tās ir ieinteresētas saņemt stabilas gāzes piegādes. Gāzesvadu atbalsta arī Norvēģija – tās valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", būvdarbu apakšuzņēmēja, akciju.

Pret "Ziemeļu straumi 2"  iebilst Lietuva, Latvija, Polija un Ukraina, kam ir savas intereses. Projektu kritizē arī ASV – tās vēlas piegādāt Eiropai pašas savu sašķidrināto dabas gāzi.

Pērnā gada beigās Savienotās Valstis pieņēma aizsardzības budžetu, kurā iekļāva sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu dalībniekiem. Rezultātā projekta īstenošana apstājās, tomēr Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka varēs patstāvīgi noslēgt būvdarbus.

13
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, ASV, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Uzņēmēji Vācijā plāno atbildi ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Eksperts: ASV rīcība pret "Ziemeļu straumi 2" ir jezuītiska, Eiropā valda pasivitāte