ASV Jūras kara spēku kuģi jūrā

ASV gatavo jaunu provokāciju ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā

54
(atjaunots 09:54 12.09.2018)
Krievijas Aizsardzības ministrija atmaskojusi Rietumu jaunuo provokatīvo operāciju ar ķīmisko ieroču pielietojuma imitāciju Halluza ciemā Sīrijā, kur kaujinieki nogādājuši astoņas tvertnes ar hloru.

RĪGA, 26. augusts — Sputnik. ASV eskadras kuģa The Sullivans pārdislokācija uz Persijas līci ar 56 spārnotajām raķetēm, kā arī stratēģiskā bumvbevēja B-1B pārvietošana uz aviobāzi Katarā ar 24 spārnotajām raķetēm "gaiss-zeme" AGM-158 JASSM liecina par gatavošanos jaunai provokācijai ar ķīmiskajiem ieročiem, kam jārada iegansts kārtējam Rietumu koalīcijas raķešu triecienam Sīrijā, informēja Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs.

Viņš norādīja: to, ka ASV līdz ar sabiedrotajiem gatavo kārtējo agresijas aktu pret Sīriju, netieši apstiprina šo valstu augstāko amatpersonu nepamatotie apgalvojumi par nodomu "apņēmīgi" atbildēt gadījumā, ja Sīrijas valdība izmantos ķīmiskos ieročus.

"Tādējādi rietumvalstu darbības, pretēji publiskajiem paziņojumiem, ir vērstas uz kārtējo kraso situācijas saasinašanu Tuvo Austrumu reģionā un kaitējumu miera procesam Sīrijas teritorijā," — Konašenkova teikto citēja Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Krievijas Aizsardzības ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka provokāciju gatavo teroristiskais grupējums "Haiat Tahrir Aš-Šam" ("Džebhat an Nusra", Krievijā aizliegts teroristiskais grupējums). Ķīmiskā uzbrukuma imitācijai kaujinieki jau nogādājuši Džisras Eš-Šuguras pilsētā astoņas tvertnes ar hloru, ko pēc tam izveda uz Halluza ciemu.

Šajā rajonā ieradušies kaujinieki, kuri mācījušies apieties ar indīgajām vielām britu privātās militārās kompānijas "Oliva" speciālistu vadībā. Šiem kaujiniekiem nāksies imitēt ķīmisko ieroču uzbrukumā cietušo glābšanu bēdīgi slaveno "Balto ķiveru" ietērpā.

ASV vēlas izjaukt Sīrijas armijas uzbrukumu

Par to, ka tiek gatavots uzbrukums Sīrijai, Krievijas Drošības padomes sekretāram Nikolajam Patruševam pastāstīja ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons. Pēc viņa vārdiem, ASV spers tādu soli, ja Damaska "izmantos ķīmiskos ieročus".

Amerikāņi apgalvo, ka viņiem ir informācija par iespējamu ķīmisko ieroču pielietojumu no Sīrijas armijas puses, atbrīvojot kaujinieku kontrolētās teritorijas, un uz to ASV gatavas "atbildēt ar vēl spēcīgākām militārajām darbībām", nekā līdz šim. Iepriekš Boltons apgalvoja, ka ASV "redz" Sīrijas valdības plānus atsākt uzbrukumu Idlibas provincē, kam Vašingtona "apņēmīgi" atbildēs, "ja Sīrijas režīms izmantos ķīmiskos ieročus".

Vidusjūrā ienākušas Krievijas fregates

Ņemot vērā Rietumu koalīcijas plānus gatavot jaunu raķešu triecienu, Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka Melnās jūras flotes fregates "Admiral Grigorovič" un "Admiral Essen" veic plānotu pārgājienu no Sevastopoles uz Vidusjūru.

Pārgājiena laikā kuģi izpildīja kaujas mācību kompleksu flotes sagatavošanas poligonos Melnajā jūrā. Piemēram, fregašu ekipāžas kopā ar helikopteriem Ka-27PL veica lidaparātu pacelšanos un nosēšanos uz kuģu klāja, organizēja zemūdenes meklēšanas un izsekošanas treniņus.

Vienlaikus, ar mērķi pārbaudīt kuģu aviācijas kompleksu sistēmu darbību, tika veikti kuģu helikopteru lidojumu nodrošināšanas komandu treniņi. Jau 25. augusta vakarā "Admiral Grigorovič" un "Admiral Essen" pievienojās Krievijas Jūras kara flotes pastāvīgajai vienībai tālajā jūras zonā.    

54
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
Damaska pieprasījusi ASV izvest bruņotos spēkus no Sīrijas
Krievijas karavīri gatavi īstenot Putina un Trampa vienošanās
Irānas Bruņotie spēki informē par ASV kuģa ierašanos Persijas līcī ar ķimikālijām
Militārais eksperts: "Tomahawks" no Sīrijas kļuvuši par karalisku dāvanu Krievijai
Ziemeļu straume 2

VFR vēstniecība Krievijā: "Ziemeļu straume 2" būs svarīga Vācijai vismaz līdz 2050. gadam

6
(atjaunots 14:07 31.10.2020)
Tiek atzīmēts, ka Vācijā pagaidām nav izveidota infrastruktūra enerģijas saglabāšanai, kas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Projekts "Ziemeļu straume 2" ir svarīgs Vācijai, tai skaitā arī pārejas fonā pie atjaunojamiem enerģijas resursiem. Gāzesvada izmantošana būs aktuāla vismaz līdz 2050. gadam, paziņoja VFR vēstniecības Krievijā Ekonomikas nodaļas priekšnieks Matiass Deners.

"Joprojām tiek izskatītā šī gāzesvada izmantošana pavadošā projekta kārtā enerģētikas pārejai (pie atjaunojamiem enerģijas resursiem), kamēr nav izveidota infrastruktūra enerģijas saglabāšanai, kas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem. Tātad mēs izskatām gāzi kā ļoti svarīgu tehnoloģiju vismaz līdz 2050. gadam," sacīja vēstniecības pārstāvis Maskavas starptautisko attiecību valsts institūta tiešsaistes lekcijas "VFR Enerģētikas politika: kodolenerģētika pret atjaunojamiem enerģijas resursiem: attīstības tendences, pārejas grūtības" gaitā.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Viņš piebilda, ka "Ziemeļu straumes 2" būvniecība šobrīd ir ļoti aktīvi apspriests temats.

"Vācijas valdība vadās pēc tā, ka gāzesvada būvniecība tiks pabeigta," citē Deneru RIA Novosti.

Tāpat viņš piebilda, ka "Ziemeļu straume 2" aktīvi tiek apspriesta Vācijas iekšpolitikā, tai skaitā arī saistībā ar enerģētikas pārejas jautājumiem.

"Daudzi saka, ka, tā kā mēs pārejam pie atjaunojamiem enerģijas resursiem, priekš kam mums ir vajadzīgs gāzesvads. Vācijas valdība šobrīd izskata gāzi kā stabilizējošu faktoru, tātad atjaunojamas enerģijas ražošanas jautājumos ir problēma, ka šādiem resursiem ir nestabila ienākšana, gadās svārstības, un tieši elektrostacijas, kuras strādā uz dabasgāzes, var labi pārslēgties no augsta patēriņa uz zemu, kas ļauj stabilizēt elektrības padeves sistēmu," paskaidroja Deners.

Iepriekš Eiropas Komisija publicēja savu Ūdeņraža stratēģiju, kura paredz tīra atjaunojama ūdeņraža ražošanas attīstību galvenā enerģijas avota kārtā pārejas plāna ietvaros pie klimatiski neitrālas ekonomikas 2050. gadā. Turklāt tika anonsēta arī ES enerģētikas sistēmu integrācijas stratēģija, kam ir jāļauj izveidot integrētāku un lokanāku Eiropas energosistēmu, kur spēj pielāgoties "zaļajai" stratēģijai.

"Ziemeļu straume 2" – gāzesvads ar jaudu 55 miljardu kubikmetru apmērā gadā tiek būvēts no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Projektu īsteno "Nord Stream 2 AG" ar vienīgo akcionāru – "Gazprom". Partneri Eiropā – "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" un "Wintershall" finansē projektu par 50% - par summu līdz 950 miljoniem eiro katrs.

Pret "Ziemeļu straumi 2" aktīvi iebilst ASV, kas cenšas palielināt savas sašķidrinātās gāzes piegādes ES. Aizvadītā gada decembrī Vašingtona ieviesa sankcijas pret projektu un pieprasīja nekavējoties pārtraukt gāzesvada būvdarbus. Šveices kompānija "Allseas" gandrīz nekavējoties paziņoja, ka pārtrauc darbus. Patlaban ASV paplašinājusi ierobežojumus pret projektu.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka "Ziemeļu straume 2" tiek būvēts visas Eiropas enerģētiskās drošības interesēs. Projektu atbalsta Vācija.

6
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Politico nosauca Vācijas atteikšanās variantus no "Ziemeļu straumes 2"
Krievijas ārlietu ministrs: ES vēlas "sodīt" Krieviju, lai iztaptu ASV
Krievija nekādi nevar palīdzēt Vācijai
"Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamais sagādes kuģis dodas uz Vāciju
Šons Konerijs

Mūžībā aizgājis aktieris Šons Konerijs

11
(atjaunots 16:51 31.10.2020)
Šons Konerijs filmējies vairāk nekā 70 kinolentēs, tomēr slavu viņam nesa MI6 aģenta – Jana Fleminga romānu personāža Džeimsa Bonda lomas.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. Britu aktieris Šons Konerijs aizgājis viņsaulē 90 gadu vecumā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Independent.

"Džeimsa Bonda lomas tēlotājs, leģendārais aktieris Šons Konerijs miris 90 gadu vecumā," vēsta izdevums.

Nāves iemesls netiek minēts.

Šons Konerijs dzimis 1930. gada 25. augustā Edinburgā, Skotijā. Aktiera karjeru sāka 50. gados pēc dienesta Lielbritānijas Karaliskajā Jūras kara flotē. Nodarbojies ar futbolu un kultūrismu.

Šons Konerijs filmējies vairāk nekā 70 kinolentēs, tomēr slavu viņam nesa MI6 aģenta – Jana Fleminga romānu personāža Džeimsa Bonda lomas. Konerijs filmējies sešās bondiānas daļās.

Tomēr profesionālos apbalvojumus viņam nesuši citi darbi. 1988. gadā Konerijs saņēma "Oskaru" un "Zelta globusu" par otrā plāna lomu gangsteru drāmā "Neaizskaramie". Kopā viņš izpelnījies trīs "Zelta globusus".

1988. gadā Lielbritānijas kinoakadēmija (BAFTA) atzīmēja skota ieguldījumu darbā pie galvenās lomas kinolentē "Rozes vārds". Otro balvu no BAFTA Konerijs saņēma divus gadus vēlāk par labāko otrā plāna lomu filmā "Indiāna Džonss un pēdējais krustakarš", bet trešo – 1998. gadā par ieguldījumu kinomākslā.

2000. gada jūlijā Lielbritānijas karaliene Elizabete II iecēla Šonu Koneriju bruņinieka kārtā.

11
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

0
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas