ASV Jūras kara spēku kuģi jūrā

ASV gatavo jaunu provokāciju ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā

53
(atjaunots 09:54 12.09.2018)
Krievijas Aizsardzības ministrija atmaskojusi Rietumu jaunuo provokatīvo operāciju ar ķīmisko ieroču pielietojuma imitāciju Halluza ciemā Sīrijā, kur kaujinieki nogādājuši astoņas tvertnes ar hloru.

RĪGA, 26. augusts — Sputnik. ASV eskadras kuģa The Sullivans pārdislokācija uz Persijas līci ar 56 spārnotajām raķetēm, kā arī stratēģiskā bumvbevēja B-1B pārvietošana uz aviobāzi Katarā ar 24 spārnotajām raķetēm "gaiss-zeme" AGM-158 JASSM liecina par gatavošanos jaunai provokācijai ar ķīmiskajiem ieročiem, kam jārada iegansts kārtējam Rietumu koalīcijas raķešu triecienam Sīrijā, informēja Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs.

Viņš norādīja: to, ka ASV līdz ar sabiedrotajiem gatavo kārtējo agresijas aktu pret Sīriju, netieši apstiprina šo valstu augstāko amatpersonu nepamatotie apgalvojumi par nodomu "apņēmīgi" atbildēt gadījumā, ja Sīrijas valdība izmantos ķīmiskos ieročus.

"Tādējādi rietumvalstu darbības, pretēji publiskajiem paziņojumiem, ir vērstas uz kārtējo kraso situācijas saasinašanu Tuvo Austrumu reģionā un kaitējumu miera procesam Sīrijas teritorijā," — Konašenkova teikto citēja Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Krievijas Aizsardzības ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka provokāciju gatavo teroristiskais grupējums "Haiat Tahrir Aš-Šam" ("Džebhat an Nusra", Krievijā aizliegts teroristiskais grupējums). Ķīmiskā uzbrukuma imitācijai kaujinieki jau nogādājuši Džisras Eš-Šuguras pilsētā astoņas tvertnes ar hloru, ko pēc tam izveda uz Halluza ciemu.

Šajā rajonā ieradušies kaujinieki, kuri mācījušies apieties ar indīgajām vielām britu privātās militārās kompānijas "Oliva" speciālistu vadībā. Šiem kaujiniekiem nāksies imitēt ķīmisko ieroču uzbrukumā cietušo glābšanu bēdīgi slaveno "Balto ķiveru" ietērpā.

ASV vēlas izjaukt Sīrijas armijas uzbrukumu

Par to, ka tiek gatavots uzbrukums Sīrijai, Krievijas Drošības padomes sekretāram Nikolajam Patruševam pastāstīja ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons. Pēc viņa vārdiem, ASV spers tādu soli, ja Damaska "izmantos ķīmiskos ieročus".

Amerikāņi apgalvo, ka viņiem ir informācija par iespējamu ķīmisko ieroču pielietojumu no Sīrijas armijas puses, atbrīvojot kaujinieku kontrolētās teritorijas, un uz to ASV gatavas "atbildēt ar vēl spēcīgākām militārajām darbībām", nekā līdz šim. Iepriekš Boltons apgalvoja, ka ASV "redz" Sīrijas valdības plānus atsākt uzbrukumu Idlibas provincē, kam Vašingtona "apņēmīgi" atbildēs, "ja Sīrijas režīms izmantos ķīmiskos ieročus".

Vidusjūrā ienākušas Krievijas fregates

Ņemot vērā Rietumu koalīcijas plānus gatavot jaunu raķešu triecienu, Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka Melnās jūras flotes fregates "Admiral Grigorovič" un "Admiral Essen" veic plānotu pārgājienu no Sevastopoles uz Vidusjūru.

Pārgājiena laikā kuģi izpildīja kaujas mācību kompleksu flotes sagatavošanas poligonos Melnajā jūrā. Piemēram, fregašu ekipāžas kopā ar helikopteriem Ka-27PL veica lidaparātu pacelšanos un nosēšanos uz kuģu klāja, organizēja zemūdenes meklēšanas un izsekošanas treniņus.

Vienlaikus, ar mērķi pārbaudīt kuģu aviācijas kompleksu sistēmu darbību, tika veikti kuģu helikopteru lidojumu nodrošināšanas komandu treniņi. Jau 25. augusta vakarā "Admiral Grigorovič" un "Admiral Essen" pievienojās Krievijas Jūras kara flotes pastāvīgajai vienībai tālajā jūras zonā.    

53
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
Damaska pieprasījusi ASV izvest bruņotos spēkus no Sīrijas
Krievijas karavīri gatavi īstenot Putina un Trampa vienošanās
Irānas Bruņotie spēki informē par ASV kuģa ierašanos Persijas līcī ar ķimikālijām
Militārais eksperts: "Tomahawks" no Sīrijas kļuvuši par karalisku dāvanu Krievijai
Aleksejs Zubecs

Ekonomists: Brisele izvēlas zaudēt ienākumus vai riskēt ar cilvēku veselību

2
(atjaunots 17:00 06.08.2020)
Riskēt ar pilsoņu veselību, lai tikai nepaliktu bez naudas: Brisele uzskata, ka robežu slēgšana ir daudz smagāka problēma, nekā iespējamais mirstības pieaugums.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. Eiropas Komisija aicināja visas Eiropas Savienības valstis ievērot ES Padomes ieteikumus braucienu ierobežojumu atcelšanas jautājumā. EK pārstāvis norādīja, ka brīvas pārvietošanās ierobežojumi ES ir jāizmanto tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Pēc ES robežu slēgšanas visiem kļuva skaidrs, kāda ir šī soļa cena, konstatēja ekonomikas zinātņu doktors, KF valdības Finanšu universitātes prorektors Aleksejs Zubecs.

"Eiropas valstu IKP lejupslīde pārsniedza 14% ceturksnī, tas ir ļoti daudz. Skaidrs, ka otru tādu slēgšanu Eiropas ekonomika neizturēs – tas būs Eiropas – pasaules līmeņa ekonomiskā spēka – gals. Šodien katras valsts vadībai ir tiesības pavaicāt saviem pilsoņiem, vai viņi vēlas, lai tas viss atkārtotos. Sabiedriskais viedoklis pauž, ka robežu slēgšana ir milzīgs ļaunums," Zubecs pastāstīja Sputnik Latvija.

Eksperts uzskata, ka patlaban ES izvēlas starp ienākumu kritumu un risku zaudēt dzīvību.

"Skaidrs, ka spēcīgas ekonomikas un pietiekami attīstītas medicīnas apstākļos dzīvības risks nav tik liels, izņemot seniorus. Piemēram, Vācijā un Itālijā mirstība starp koronavīrusa infekcijas pacientiem vecumā virs 80 gadiem bija gandrīz 70%. Neapšaubāmi, sociālās distancēšanās un slimnieku izolēšanas pasākumi tiks saglabāti, tomēr neviens neriskēs ar ekonomikas krahu tādēļ, ka cilvēkiem zudīs iespēja strādāt," atzīmēja Zubecs.

Viņš norādīja, ka cilvēki ir gatavi riskēt ar veselību, lai nepaliktu bez naudas, - tāpēc Brisele uzskata, ka robežu un ekonomikas slēgšana rada daudz lielāku problēmu nekā iespējamais mirstības pieaugums.

"Tagadējā pandēmija par 90% ir informācijas un tikai par 10% medicīniska problēma. Kad mediji stāsta par cilvēku bojāeju no koronavīrusa un rāda šausminošus kadrus ar zārkiem ielās, bet valdība to fonā nesper nekādus soļus, pilsoņiem rodas jautājums: vai tā ir adekvāta. Tāpēc valdība ir spiesta reaģēt, tomēr Eiropas valdības nevēlas vēlreiz uzķerties uz šī informatīvā āķa," secināja Zubecs.

Nedēļas sākumā Eurostat informēja, ka ES valstu IKP otrajā ceturksnī krities par 14,4% gada izteiksmē, eirozonas valstu IKP – par 15%. Pēc ES statistikas aģentūras datiem, rādītāju kritums ir lielākais 25 gadu laikā. Jūlijā EK informēja, ka saskaņā ar gada rezultātiem ES IKP kritīsies vismaz par 8,3%.

Зубец: ЕС выбирает между падением доходов и ростом смертности
2
Tagi:
koronavīruss, ekonomiskā krīze, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvija izrādījusies starp ES valstīm ar vismazāko IKP
Latvija var panākt Eiropas attīstītās valstis. Neuzmanības dēļ
Panākumi Baltijai, neveiksme ES: eksperts novērtēja ekonomikas glābšanas plānu
Ekonomists: no skaistām prognozēm vien situācija Baltijā neuzlabosies
ASV Valsts departaments

ASV Valsts departaments publicējis pārskatu par "Krievijas propagandas" pamatiem

9
(atjaunots 17:00 06.08.2020)
Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēma ir oficiālo, nejaušo un nesaistīto komunikācijas kanālu un platformu komplekss, ko Krievija izmanto nepatiesu stāstu radīšanai un pastiprināšanai, klāsta ASV politiķi.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. ASV Valsts departaments publicējis pārskatu "Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēmas pamati", kurā sistematizē savu "Krievijas propagandas" koncepciju. Cita starpā "propagandas" definīcija pielāgota Krievijas medijiem ar valsts finansējumu, vēsta RIA Novosti.

"Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēma ir oficiālo, nejaušo un nesaistīto komunikācijas kanālu un platformu komplekss, ko Krievija izmanto nepatiesu stāstu radīšanai un pastiprināšanai. Šī ekosistēma balstās uz pieciem elementiem: valdības oficiālā saziņa, valsts finansētā globālā apraide, piemērotu resursu kultivācija, sociālo tīklu izmantošana kā ierocis un dezinformācija ar darbības palīdzību kibertelpā. Kremlis ir atbildīgs par šīs taktikas un platformu kultivēšanu – tā ir daļa no Kremļa programmas informācijas izmantošanai ieroča līmenī," teikts pārskatā.

Cita starpā minēti tādi "piemēri", kā rakstu virsraksti, ko publicē Sputnik, RIA Novosti, RT, Pirmais kanāls, "Rossija 24" un citi. Par dezinformāciju, piemēram, nosaukta RIA Novosti publikācija "(Lielbritānijas premjerministram) Džonsonam tiks veikta plaušu mākslīga ventilācija". Nekādi pierādījumi tam, ka tā būtu dezinformācija, nav sniegti.

Valsts departaments apgalvo, ka "Krievijas dezinformācijai" pretī likts organizēts darbs, ko ASV plāno atbalstīt tieši.

"Dezinformācijas un propagandas ekosistēmai, ko Krievija turpina kultivēt, ir oponenti. Tai stājas pretī plaukstoša dezinformācijas apkarošanas sabiedrība, ko veido valdības, pilsoniskās organizācijas, zinātnieki, prese, privātais sektors un pilsoņi visā pasaulē, kuri atsakās paciest šo taktiku. Valsts departaments piedāvā šo pārskatu kā ieguldījumu kopīgajā darbā," stāsta dokumenta autori.

ASV Valsts departaments pieprasījis 138 miljonus dolāru no budžeta 2021. gadā "pretdarbībai Krievijas dezinformācijai un propagandai". Krievijas Ārlietu ministrija un Kremlis jau vairākkārt atspēkojuši pārmetumus par dezinformāciju.

ASV izveidota valsts aģentūra ārvalstu retranslācijas lietās – "Amerikas balss" un radio "Brīvība/Brīvā Eiropa" mātes struktūra, ko Krievijas Tieslietu ministrija iekļāva ārvalstu aģentu sarakstā līdz ar citiem medijiem. Organizācija, kas 1994. gadā ieguva nosaukumu "Translācijas lietu pārvaldnieku padome" (BBG), 2018. gadā tika pārdēvēta par ASV Globālo mediju aģentūru (USAGM). Tās ietvaros top teleprogrammas, tomēr gandrīz vienīgi translācijai internetā. Aģentūra finansējumu saņem no ASV budžeta, 2017. gadā tās izdevumi sasniedza 748 miljonus dolāru.

9
Tagi:
propaganda, ASV Valsts departaments, Krievija, ASV
Pēc temata
NATO pateica "vajag"! Latvijā plāno pastiprināt sociālo tīklu cenzūru
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
KF piedāvāja uz RT un Sputnik aizliegšanu Baltijas valstīs atbildēt ar sankcijām
Pakistānas kebabs Rīgā

Arodbiedrība: Latvijas augstskolas ir pazīstamas tramplīns Indijas studentiem uz ES

0
(atjaunots 13:47 06.08.2020)
Ārzemnieki var izmantot studijas Latvijā, lai sameklētu darbu vai legāli aizbrauktu no savas valsts, un tas ir jāizbeidz, paziņoja Inga Vanaga.

RĪGA, 6. augusts - Sputnik. Nepieciešami ierobežojumi, lai ārvalstu studenti neizmantotu studijas Latvijas augstskolā kā iespēju sameklēt pastāvīgu darbu vai legāli mainīt mītnes valsti, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga paziņoja radio Baltkom ēterā.

Viņa norādīja, ka Latvijai šajā jomā nav jāizgudro nekas jauns, atliek pievērsties citu valstu pieredzei.

"Jāizslēdz situācijas, ko mēs šodien konstatējam. Jāatbrīvojas no sliktās slavas par to, ka mūsu universitātes var izmanto kā iespēju atrast darbu vai nokļūt citā valstī, - konstatēja Vanaga. - Es domāju, to visu var kontrolēt un regulēt neieviešot pārlieku stingras normas. Mēs varam ņemt vērā citu valstu pieredzi, kurās mācās ārvalstu studenti, arī no Latvijas. Studentiem tur ir iespēja strādāt, tomēr ir arī vairāki noteikumi, tas vairs nav tik brīvi, kā pie mums."

Viņa uzsvēra, ka uzskata par svarīgu dāvāt iespēju studentiem strādāt, lai teorētiskās zināšanas varētu izmantot praksē, tomēr saprāta robežās.

"Studentiem jādod iespēja strādāt. Ļoti labi, ja var apvienot mācības un darbu un jau praksē skatīties, kā strādā teorija. Tomēr arī minētās problēmas ir jārisina," viņa atzīmēja.

Vēlme strādāt, nevis studēt Latvijā ir iemesls, kāpēc daudzi studenti neapmeklē lekcijas. Saņemot informāciju par to, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ir tiesības anulēt studenta vīzu. Pērn tika anulēti aptuveni 40% izsniegto vīzu.

Iepriekš vēstīts, ka fiksēts "viltoto" studentu skaita pieaugums: trešo valstu pilsoņi saņem atbilstošas vīzas, lai "maskētos", bet patiesībā meklē darbu, tāpēc Latvijas vēstniecības citās valstīs pieņem stingrākus studentu atlases kritērijus, bet augstskolas stingri kontrolēs ārvalstu studentu sekmes un apmeklējumus. Īpaši liels ir šo studentu skaits no Indijas.

0
Tagi:
studenti, augstākā izglītība, Latvija
Pēc temata
Lielbritānijā sastādīts cittautiešu skaita reitings
Apgrābsta sievietes, staigā utaini: Latvijas studentus šokē kopmītņu kaimiņi no Indijas
Latvijas studentu skaits samazinās, viņus aizvieto indieši un uzbeki
"Darbu Rīgā zaudējuši, vecāki naudu nesūta": ārvalstu studenti ir izmisumā