Armijas bāzes radars

Krievijā pastāstīja, atbildēs uz NATO militārajām mācībām Norvēģijā

86
(atjaunots 08:31 25.08.2018)
NATO valstu un to partneru centieni demonstrēt spēku Krievijai beigsies nesekmīgi, uzskata Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Kara akadēmijas priekšnieka vietnieks Sergejs Čvarkovs.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Krievija atbildēs uz NATO mācībām, lielākajām kopš 2002. gada, kas notiks šī gada oktobrī un novembrī Norvēģijā. Maskava izmantos diplomātiskus un militārus pasākumus, informēja Krievijas Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks, Krievijas pārstāvis Arktiskajā padomē Vladimirs Barbins, vēsta RIA Novosti.

Mācībās Trident Juncture, kas pārsvarā aizritēs Norvēģijā un tuvējos Ziemeļatlantijas un Baltijas jūras rajonos, piedalīsies aptuveni 40 tūkstoši karavīru no vairāk nekā 30 valstīm — ne tikai NATO locekļi, bet arī militārā bloka partneri. Plānots, ka mācībās piedalīsies līdz 10 tūkstoši transporta līdzekļu, 120 lidaparāti un 70 kuģi. NATO valstu spēki jau sākuši ierasties Norvēģijā. NATO apvienoto spēku Eiropā komandieris Kērtiss Skaparoti uzsvēra, ka manevri Trident Juncture demonstrēšot alianses iespējas Krievijas savaldīšanas jautājumā.

Vladimirs Barbins, komentējot gaidāmos manevrus, konstatēja, ka Krievijas un Rietumu attiecību saasināšanās skārusi arī Arktiku. Viņš atgādināja, ka uz arktiskajiem projektiem naftas un gāzes nozarē attiecinātas sankcijas, pārtraukti militārie sakari, Rietumi aktīvi iesaista NATO reģiona lietās un paplašina alianses spēku klātbūtni pie Krievijas robežām.

"2018. gada jūlijā panākta vienošanās par jaunas NATO apvienoto bruņoto spēku struktūras veidošanu ar galveno mītni Norfolkā, Virdžīnijas štajā, kuras kompetencē būs visi jautājumi, kas skar sakaru aizsardzību Arktikas un Atlantijas zonā," — piebilda Barbins.

Tāpat vēstnieks atzīmēja, ka kaujas dežūru no jauna sākusi ASV 2. flote, kas bija izformēta pēc aukstā kara beigām. Tās vienības pārsvarā dislocētas Ziemeļatlantijā.

"Visus šos faktorus ir jāņem vērā un savlaicīgi jāizstrādā nepieciešamās atbildes: gan diplomātiskās, gan militārās. Pie tam mēs vēl joprojām dodam priekšroku civilizētām pārrunām visos strīdīgajos jautājumos, lai nodrošinātu mieru un stabilitāti Arktikā ar starptautiskās sadarbības attīstības starpniecību," — paskaidroja Barbins.

Cīņa par Arktiku

Savukārt Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Kara akadēmijas priekšnieka vietnieks Sergejs Čvarkovs, komentējot gaidāmās NATO mācības Norvēģijā, informēja, ka šie manevri var veidot ASV plāna elementu ar mērķi saasināt situāciju Arktikā, kas kavēs Krievijas veiktos kontinentālā šelfa pētījumus.

Čvarkovs atzīmēja, ka ASV uzskata, ka to nacionālās intereses Arktikā ir fundamentālas, un gatavas aizstāvēt tās patstāvīgi vai sadarbībā ar citām valstīm.

"Nevar izslēgt, ka virkne mūsu tā saucamo partneru labprāt iegūtu vismaz kaut kādus trumpjus, lai saasinatu situāciju reģionā. Un visas šīs problēmas kavēs savaldīt tā saucamo konkurentu teritoriālo ekspansiju," — paskaidroja Čvarkovs.

Vienlaikus Čarkovs uzsvēra, ka "Krievijas interesēm šajā reģionā (Arktikā — red.) ir nacionālo interešu raksturs, un šajā sakarā mēs esam gatavi to aizstāvēt no visiem tīkojumiem".

Viņš piebilda, ka "ASV un NATO spēku demonstrācija Arktikā  būs neveiksmīga".     

86
Pēc temata
Krievijas aizsardzības ministrs paskaidroja, kāpēc Krievija nedod mieru NATO
NATO karavīri mācīsies aizstāvēt Latviju tieši uz ielām, starp civiliedzīvotājiem
Polija gatava dāsni samaksāt par kodolapokalipsi pašu mājās
Baltapokalipse: NATO bataljonus pastiprinās aviācija, flote un PGA
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

10
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

10
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
S-400

Turcija pastāstīja par S-400 izmēģinājumiem un atbildēja uz ASV pretenzijām

14
(atjaunots 11:38 26.10.2020)
Turcija informēja, ka turpinās sadarbību ar sabiedrotajiem, taču nevar pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", norādīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars apstiprināja, ka valsts veikusi Krievijas Federācijā iepirkto zenītraķešu kompleksu S-400 izmēģinājumus, un norādīja, ka tas ir plānveida darbs kontrakta ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Turcija laida klajā starptautisko paziņojumu Navtex par artilērijas mācībām Sinopas pilsētas rajonā Melnās jūras reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka Turcija sekmīgi izmēģināja Krievijā iepirktās PGA sistēmas S-400 valsts ziemeļos, visas palaistās raķetes trāpījušas mērķos.

ZRK S-300 Antei-2500
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Katra aizsardzības rūpniecības produkcijas iepirkuma kontrakta ietvaros paredzēti izmēģināumi. Tā ir iepirkuma programmas daļa, tīri tehniska darbība," Hulusi Akars paziņoja telekanālam NTV.

Fakts, ka Turcija iepirkusi zenītraķešu kompleksus S-400 Krievijā, nenozīmē, ka tā attālinājusies no NATO, Ankara vēl aizvien ir gatava iegādāties amerikāņu sistēmas Patriot, paziņoja Akars.

"S-400 bija nevis iegriba, bet nepieciešamība un nenozīmē mūsu attālināšanos no NATO. Tomēr nepieciešamības dēļ un gadījumā, ja mums tiks garantēta tehnoloģiju nodošana, kopēja ražošana un piegādes kalendārs, mēs varam iepirkt Patriot vai SAMP-T. Turcija arī iepriekš ir centusies izstrādāt alternatīvus variantus ar sabiedrotajiem un turpinās darbu. Mēs nevaram pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", Turcijas aizsardzības ministra teikto citēja telekanāls NTV.

Viņš piebilda, ka S-400 "neintegrēs NATO PGA sistēmā un Turcija izpildīs visas savas saistības alianses ietvaros".

Pie tam Ankara nedomā lūgt Vašingtonas atļauju ZRK S-400 izmēģinājumiem, paziņoja Turcijas prezidents Tajips Erdogans.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Morgana Ortagusa paziņoja, ka ASV "apņēmīgi nosodīs" Ankaras soļus, ja apstiprināsies informācija par izmēģinājumiem. Vašingtona pat piedraudēja Turcijai ar "nopietnām sekām", ja ZRK tiks aktivizēti.

"Jā, Sinopā notika, notiek izmēģinājumi. Un mēs nedomājam tiem lūgt ASV atļauju. Tātad šie kungi ir noraizējušies par to, ka šeit ir Krievijai piederoši ieroči," Erdogans uzsvēra sarunā ar žurnālistiem.

Viņš konstatēja, ka Ankara ir noskaņota apņēmīgi un turpinās nosprausto ceļu.

Viņš piezīmēja, ka Turcija neatsakās no amerikāņu pretgaisa sistēmu Patriot iepirkuma un ir gatava turpināt pārrunas par šo jautājumu ar ASV.

Krievijas jaunāko ZRK S-400 piegādes, kas radīja krīzi Turcijas un ASV attiecībās, sākās 2019. gada jūlija vidū. Vašingtona pieprasīja Ankarai atteikties no darījuma un to vietā iepirkt kompleksus Patriot, turklāt piedraudēja atlikt jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu vai pat atcelt darījumu, kā arī ieviest sankcijas. Ankara atteicās pakļauties un turpināja pārrunas par nākamās S-400 partijas iegādi.

14
Tagi:
S-400, Krievija, Turcija
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Eksperts: ASV neizdodas Turciju nospiest uz ceļiem Krievijas S-400 jautājumā
Patriot to nespēj: eksperts paskaidroja, kāpēc Turcija izvēlējusies S-400
Kāpēc Indija gatava atvēlēt 2 miljardus par Krievijas iznīcinātājiem MiG-29 un Su-30