Bundestāga kupols. Foto no arhīva

Bundestāga deputāts netic Krievijas saiknei ar Skripaļu saindēšanu

32
(atjaunots 08:53 04.09.2018)
Vācijas valdība jau otro reizi īsā laika posmā atteicās sniegt parlamentam un valsts iedzīvotājiem no Londonas saņemtos Krievijas sakaru pierādījumus Skripaļu slepkavības mēģinājumā.

RĪGA, 29. jūlijs – Sputnik. Nedz britu, nedz vācu specdienestiem nav pierādījumu Maskavas sakariem ar Skripaļu saindēšanu, paziņoja Bundestāga deputāte no "Kreiso" partijas Haike Henzele intervijā izdevumam Junge Welt.

Pēc viņas sacītā, Vācijas valdība jau otro reizi īsā laika posmā atteicās sniegt parlamentam un valsts iedzīvotājiem no Londonas saņemtos pierādījumus, uz kuru pamata Krieviju apsūdzēja bijušā spiega Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanā Solsberijā.

Нenzele apgalvo, ka tas liecina vien par to, ka "nedz britu, nedz vācu specdienestiem nav pierādījumu" Maskavas atbildībai šajā lietā.

Turklāt Vācijas valdība tāpat nav atbildējusi uz pieprasījumu par to, vai tiešām vācu specdienestu rīcībā ir A-234 viela, ar kuru esot saindēti Skripaļi.

Šī gada 4. martā Lielbritānijas pilsētā Solsberijā tika saindēti bijušais GIP oficieris Sergejs Skripaļs notiesātais par spiegošanu Lielbritānijas labā, un viņa meita Jūlija. Tas izraisīja lielu starptautisku skandālu. Londona apgalvo, ka ar Skripaļu saindēšanu ar A-234 vielu ir saistīta Krievija, Maskava to kategoriski noliedz.

Saindēšanas skandāla fonā ASV un Kanāda, kā arī vairākas Eiropas valstis, tostarp, Francija, Vācija, Itālija, Polija, Baltijas valstis, Ukraina un Moldova nolēma izsūtīt kopumā vairāk nekā simts Krievijas diplomātus. Maskava veica atbildes pasākumus.

Krievija vairākkārt piedāvājusi sarīkot savstarpēju incidenta izmeklēšanu, taču Lielbritānija ignorēja iniciatīvu un atteica piekļūšanā pie Skripaļiem.

32
Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
Pēc temata
Mediji: aculieciniekiem parādījuši aizdomās turamā fotogrāfiju par Skripaļu saindēšanu
Krievijas vēstniecība pieprasa Lielbritānijai atvainoties par "Skripaļu"
Krievijas ĀM: Maskavai ir tiesības sarunāties ar Skripaļu
Lavrovs pastāstījis, kādu jautājumu Terēza Meja uzdevusi "Skripaļu lietā"
Times paziņoja par iespējamu Skripaļu pārvākšanos uz ASV ar jauniem vārdiem