Protesta akcija pret Monsanto koncernu Berlīnē

Ar leikēmiju slims dārznieks uzskata, ka par slimību vainojama "Monsanto"

60
(atjaunots 19:11 12.07.2018)
Dārznieks no Sanfrancisko apņēmies pierādīt tiesā, ka viņa slimības – asins vēža – cēlonis ir transnacionālās korporācijas Monsanto produkcija.

RĪGA, 11. jūlijs — Sputnik. Viena no vadošajām pesticīdu ražotājām pasaulē – ASV kompānija "Monsanto" iesūdzēta tiesā Sanfrancisko (ASV) un, iespējams, tiks atzīta par vainīgu produkcijas ražošanā, kas kļūst par onkoloģisku slimību cēloni, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Informācija par prasību publicēta tiesiskajā portālā Law.com. Prasību tiesā šī gada sākumā iesniedzis vietējais dārznieks Diveins Džonsons, kurš "Monsanto" produkciju izmantoja, lai iznīcinātu nezāles kādas mācību iestādes teritorijā. Vīrietis ir pārliecināts: pastāvīgā saskarsme ar glifosātu, ko satur preparāts, izraisījusi asins vēzi – leikēmiju.

Prasības izskatīšana tiesā Sanfrancisko sākta 9. jūlijā, informēja izdevums. Atzīmēts, ka prasības pret "Monsanto" tiesā iesnieguši arī citi cilvēki, taču spriedumu Džonsona lietā nolemts pieņemt paātrinātā kārtībā, ņemot vērā dārznieka kritisko stāvokli – mediķi uzskata, ka viņam atlikuši tikai daži mēneši. Pats dārznieks un viņa advokāti nešaubās par uzvaru tiesā un cer, ka tiesas lēmums kļūs par pirmo soli ceļā, kas ļaus pilnībā aizliegt pesticīdus uz glifosāta bāzes.

Šī gada maijā tiesa pēc prasītāju lūguma atļāva piekļuvi dažiem "Monsanto" iekšējiem dokumentiem, ko izmantoja tieslietu zinātnieki, kuri tur aizdomās kompāniju par datu slēpšanu un manipulācijām ar sabiedrisko viedokli.

Piemēram, Šeldons Krimskis, bioētiķis no Tafta universitātes konstatējis, ka "Monsanto" speciālisti zinājuši par glifosāta iespējamām kancerogēnām īpašībām, taču slēpuši tās, publicējot desmitiem "neatkarīgo" autoru rakstus dažādos zinātniskos žurnālos, kuros šis viedoklis kategoriski noliegts.

Zinātnieks pastāstīja, ka "Monsanto" maksājusi lielas naudas summas pazīstamiem zinātniekiem, lai izmantotu viņu vārdus kompānijas darbinieku sagatavoto rakstu publikācijai, turklāt slēpa to gan no žurnālu redakcijas, gan sabiedrības. Tāpat korporācija izmantojusi spiedienu pret zinātniekiem, pieprasot atsaukt rakstus, kuros minētas glifosāta un citu pesticīdu negatīvās īpatnības.

"Monsanto" noliedz visas apsūdzības un atzīmē: "Mēs no visas sirds jūtam līdzi Džonsonam, taču visi mums zināmie zinātniskie fakti liecina, ka viņa vēzi izraisījusi nevis mūsu produkcija, bet gan kāds cits faktors."

Iepriekš vēstīts, ka glifosātu, kas Baltijā un citās valstīs pazīstams ar nosaukumu RoundUp, korporācija Monsanto ražo kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem. Eiropā glifosāts pārliecinoši ieņem pirmo vietu herbicīdu vidū un tiek plaši izmantots lauksaimniecībā.

60
Pēc temata
Tiesa piespriedusi "Johnson & Johnson" izmaksāt vēža slimniecei $70 miljonus
Zinātnieki pastāstījuši, kā pārtikas soda palīdz vēža slimniekiem
Latviešu zinātnieki piedalās jaunas vēža ārstēšanas metodes izstrādē
Iznīcinātājs Su-57, foto no arhīva

Ārzemnieki nosauca Krievijas Su-57 par "skaistu slepkavu"

4
(atjaunots 09:45 11.05.2021)
NATO klasifikācijā par "noziedznieku" iedēvēto iznīcinātāju Su-57 pēc Uzvaras parādes Maskavā nosauca par skaistāko kompānijas Sukhoi darbu.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Sociālā tīkla Twitter lietotāji pievērsa uzmanību Uzvaras parādei Maskavā. Īpaša vērība tika veltīta parādē redzamajai aviācijai, stāsta RIA Novosti.

Piemēram, amerikāņu militārais eksperts H. I. Satons savā lapā Twitter publicēja uzņēmumu kurā redzami Krievijas iznīcinātāji Su-57 – arī tie piedalījās Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā.

​"Gribu teikt, skaista lidmašīna. "Sukhije" principā izskatās nāvīgi," viņš uzrakstīja.

Satona sajūsmai piekrita viņa lasītāji.

""Noziedznieks" (tā NATO klasifikācijā dēvē Su-57) ir pats skaistākais kompānijas "Sukhoi" ražojums," atzīmēja viens no viņiem.

Aizsardzības rūpniecības salons IDEX 2021 Abū Dabī
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Cits komentētājs piebilda, ka Su-57 ne tikai labi izskatās, bet arī skan "vareni".

"Šī lidmašīna būs vērā ņemams ASV GKS pretinieks," uzrakstīja vēl viens lietotājs.

Viņam piekrita cits lasītājs. Viņš aicināja nenovērtēt Krievijas karavīrus tā, kā viņus vērtēja pirms divdesmit gadiem.

"Viņi ir modernizējuši lielāko daļu arsenāla, tikai ne tā, kā esam raduši darīt mēs... Gan Krievija, gan Ķīna kļūst par ļoti bīstamiem pretiniekiem," viņš uzsvēra.

4
Pēc temata
Krievu ieroči: iznīcinātāja Su-57 un bezpilota "Okhotnik" savienība
Krievijas iznīcinātājs Su-57 iekaro pasauli. Kas notiks tālāk?
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Su-57 izmēģinājumi noslēgti: Krievijas GKS saņem jaunākos iznīcinātājus

Anadolu: ASV vēlas, lai Krievija atgrieztos 90. gados

27
(atjaunots 13:35 10.05.2021)
Turku žurnālists uzskata, ka Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā.

RĪGA, 10. maijsSputnikASV sapņo, kaut nu Krievija atkal kļūtu par Borisa Jeļcina laiku valsti, kas "ierāvusies savā čaulā", raksta Turcijas ziņu aģentūras Anadolu žurnālists Iļjass Kemaloglu, vēsta RIA Novosti.

Pēc viņa domām, Džo Baidena ierašanās Baltajā namā aizsāka jaunu spriedzes pilnu posmu attiecībās ar Krieviju. Žurnālists uzskata, ka viens no konfrontācijas iemesliem bija Maskavas augošā ietekme lielā zonā no Tuvajiem Austrumiem līdz Kaukāzam Donalda Trampa prezidentūras laikā.

Tāpat autors atzīmēja, ka Vašingtona nevēlas Krievijas un Turcijas ciešas sadarbības attīstību un cenšas to vājināt ar izolācijas palīdzību un vēršot sankcijas pret Maskavu.

Pie tam, regulāri ieviešot aizvien jaunus ierobežojošos pasākumus, ASV apgalvo, ka ir gatavas sadarboties ar Krieviju, ņemot vērā savas intereses. Kā piemēru žurnālists minēja Savienoto Valstu spiedienu pret ES, lai nepieļautu "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu noslēgumu un vienlaikus palielināja Krievijas naftas iepirkumus 2020. gadā.

Kemaloglu ir pārliecināts, ka Krievijas diplomātu nesenā izraidīšana no Bulgārijas un Čehijas ir ASV darbību rezultāts, kas vēlas "sodīt" Krieviju.

Tādējādi, autors secināja, Vašingtona vēlas pārvērst Krieviju par "Borisa Jeļcina laiku valsti" – samazināt tās aktivitāti pasaules arēnā. Taču pēc viņa domām, tas ir maz ticams, ņemot vērā Maskavas pašreizējo spēku militārajā, kosmiskajā un enerģētikas jomās, kā arī kodolenerģētikas un medicīnas nozarēs.

27
Tagi:
Džo Baidens, starptautiskās attiecības, Krievija, ASV
Pēc temata
Baidens pieprasījis 715 miljardus dolāru – arī Krievijas un Ķīnas savaldīšanai
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne