Situācija Eimsberijas pilsētā Lielbritānijā

Krievijas pastāvīgais pārstāvis OPCW komentējis incidentu Eimsberijā

35
(atjaunots 08:54 04.09.2018)
Incidents Eimsberijā, iespējams, plānots ar mērķi kaitēt Krievijas autoritātei un attiecībām ar citām valstīm, uzskata Krievijas pastāvīgais pārstāvis OPCW Aleksandrs Šuļgins.

RĪGA, 9. jūlijs — Sputnik. Krievija pieprasīs Lielbritānijai iesniegt pierādījumus par saikni ar divu cilvēku saindēšanu ar nervu paralītisku vielu Eimsberijā, informēja Krievijas pastāvīgais parstāvis Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā (OPCW) Aleksandrs Šuļgins intervijā avīzei "Izvestija".

"Neapšaubāmi (..) Maskava pieprasīsi no Lielbritānijas pierādījumus, kuri pamatotu britu valdības vārdus par Krievijas iespējamo saikni ar divu cilvēku saindēšanu ar nervu paralītisku vielu Eimsberijā," — viņš teica.

Politiķis uzsvēra: informācija par to, ka Lielbritānija nosūtījusi ziņas par minēto incidentu OPCW, neatbilst patiesībai.

"Cik mums zināms, nekādas notas nav — tikai mutiska vispārēja informācija, kas nepārsniedz to, ko patlaban apgalvo britu amatpersonas," — viņš uzsvēra.

Šuļgins atzīmēja, ka Krievija piedāvājusi palīdzību incidenta izmeklēšanai Eimsberijā, taču Lielbritānija visus piedāvājumus "augstprātīgi noraidījusi".

Politiķis pauda bažas par to, ka pēdējā laikā tamlīdzīgi vērojami pirms svarīgiem notikumiem.

"Patlaban gaidāms Pasaules čempionāta fināla posms un Krievijas un ASV samits Helsinkos. Grūti atbrīvoties no domas, ka tas viss ir izplānots un tīšām īstenots, lai uzskrūvētu starptautisko situāciju un kaitētu Krievijas autoritātei un tās attiecībām ar citām valstīm," — pauda viedokli Šuļgins.

4. jūlija rītā Lielbritānijas policija ziņoja par "nopietnu incidentu" Eimsberijā, kur uz diviem cilvēkiem "iedarbojusies nezināma viela". Viņi nogādāti slimnīcā kritiskā stāvoklī. 44 gadus vecā Dona Stērdžesa mirusi Solsberijas slimnīcā svētdienas vakarā, 45 gadus vecais Čārlijs Rou ir kritiskā stāvoklī. Lielbritānijas premjerke Terēza Meja izteica līdzjūtību sakarā ar sievietes nāvi.UPDATE — Prime Minister Theresa May says she is "appalled and shocked" by the death of Dawn Sturgess, who was poisoned by #Novichok in #Amesbury — 45 year old Charlie Rowley still in a critical condition tonight pic.twitter.com/T0vq4omoEQ

​Skotlendjarda terorisma apkarošanas nodaļas vadītājs Nils Basu paziņoja, ka cietušie Eimsberijā saindēti ar to pašu vielu, kas izmantota uzbrukumam britu specdienestu darbiniekam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai. Eimsberija atrodas netālu no Solsberijas, kur notika iepriekšējais incidents. Londona apsūdz Krieviju uzbrukumā Skripaļiem, taču Maskava šīs apsūdzības kategoriski noliedz.

35
Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
Pēc temata
Britānija atkal aicina sodīt Krieviju. Kāpēc Maskava neatbild
Lielbritānijā paziņoja, ka Krievija nav saistīta ar Eimsberijas incidentu
Krievijas vēstniecība aicināja ASV atklāt informāciju par vielu "Novičok"
Rietumu jaunais ierocis: pret Krieviju liek lietā stulbumu