Vladimirs Kolotovs

Ķīna cīnīsies par savām interesēm tirdzniecības karā ar ASV

41
(atjaunots 12:17 09.07.2018)
Ķīna kritiski novērtēja ASV lēmumu ieviest nodevas precēm no ĶTR, kā arī pārmeta ASV lielākā tirdzniecības kara vēsturē izraisīšanu.

RĪGA, 9. jūlijs — Sputnik. Pekina paziņoja, ka "neuzbruks pirmā", taču būs spiesta spert atbildes soļus, informēja RIA Novosti.

Sanktpēterburgas Valsts universitātes profesors, politologs Vladimirs Kolotovs radio Sputnik ēterā pauda viedokli, ka Ķīnai ir jāizmanto visas likumīgās iespējas, lai ietekmētu ASV.

"Ir jāpacenšas izmantot visas starptautiskajos līgumos paredzētās iespējas, un, kad tās būs izsmeltas, pāiet pie stingrākām darbībām, lai aizsargātu savas intereses. Situācija atgādina XIX gadsimta vidu, kad sākās opija kari ar Rietumiem.

Tā ir tradicionāla rietumu metodika, — rodoties svārstībām tirdzniecības bilancē, viņi izmanto jebkādu spiedienu, pat militāro, lai piespiestu partneri izšķirties par neizdevīgiem soļiem," — paskaidroka Kolotovs.

Iepriekš jau vēstīts, ka situācija aizvien vairāk sarežģījusies līdz ar jaunu pavērsienu globālajā tirdzniecības karā. Vispirms ASV, pēc tam Ķīna viena otrai ieviesa tirdzniecības ierobežošanas pasākumus. 6. jūnijā Vašingtona sāka pielietot paaugstinātas nodevas precēm no Ķīnas (no arkliem līdz pusvadītājiem un lidmašīnu detaļām) par kopsummu 34 miljardu dolāru apmērā.

ASV apsolīja, ka tuvāko nedēļu laikā tiks noteiktas likmes ĶTR uzņēmumu izstrādājumiem vēl 16 miljardu dolāru apmērā. Imports no Ķīnas, uz ko varētu tikt attiecinātas palielinātas nodevas, varētu sasniegt 550 miljardus dolāru, ja vien Padebešu impērija nepadosies.

Pekina plāno ieviest nodevas precēm no ASV aptuveni 50 miljardu dolāru apmērā. Atzīmēts, ka lielāko daļu "diskriminēto" preču veido lauksaimniecības produkcija no štatiem, kuri atbalstīja Donalda Trampa kandidatūru prezidenta vēlēšanās.

Piektdien, 6. jūlijā Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs parakstīja lēmumu par importa nodevu paaugstināšanu virknei preču, kas tiek ievestas no ASV. Šāds lēmums pieņemts, atbildot uz Vašingtonas ieviestajām nodevām tērauda un alumīnija importam, teikts Krievijas valdības oficiālajā lapā publicētajā informācijā. 

41
Pēc temata
Mediji: Trampa administrācija plāno ignorēt PTO normas
Kanāda ievieš nodevas ASV precēm
Tas nav jauns ekonomiskais karš. Tā ir jauna pasaule
ASV sāk uzbrukumu Eiropas autorūpniecībai

Pirmo reizi aprakstīta baismīgākā katastrofa Zemes vēsturē

5
(atjaunots 16:42 25.10.2020)
Zinātnieki detalizēti aprakstījuši katastrofu, kuras rezultātā uz Zemes izmiruši 95% jūras un 75% sauszemes dzīvnieku.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Okeāna pētījumu centra un Helmholca vārdā nosauktā Ģeoloģijas pētījumu centra (Vācija) zinātnieki pirmo reizi detalizēti aprakstījuši globālo katastrofu, kas notikusi uz Zemes pirms 252 miljoniem gadu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Portālu EurekaAlert.

Katastrofas rezultātā uz Zemes izmiruši 95% jūras un 75% sauszemes dzīvnieku. Valda uzskats, ka to izraisīja vulkāniskā aktivitāte tagadējās Sibīrijas teritorijā perma un triasa periodu mijā, tomēr līdz šim tam nebija nekādu precīzu pierādījumu, stāsta izdevums.

Pētījumu gaitā zinātnieki izmantoja pārakmeņojušos brahiopodu gliemežvākus, kuru pēdas atstātas pirms 252 miljoniem gadu Tetisa okeāna seklo šelfa jūru dibenā. Izmērot bora izotopus pārakmeņojošos gliemežvāku sastāvā, zinātniekiem izdevās fiksēt jūras ūdens pH lieluma izmaiņas pirms un pēc sugu masveida izzušanas. pH līmeni ietekmē ogļskābās gāzes līmenis atmosfērā, pētniekiem radās iespēja rekonstruēt arī šos datus.

Izrādījās, ka plaši magmas izverdumi atbrīvoja milzīgu daudzumu siltumnīcu gāzes. Tās uzkrāšanās atmosfērā ilga vairākus gadu tūkstošus un noveda pie ūdens temperatūras un skābuma līmeņa pieauguma okeānā. Galu galā izzuda kalcificējošie jūras organismi.

Siltumnīcas efekta ietvaros cēlās temperatūra un ķīmiskā dēdēšana uz sauszmes. Okeānos nokļuva liels daudzums uzturvielu, tos pārlieku barojot, pieauga mirušās zonas, kurās zuda skābeklis. Vairāki faktori vienlaikus iznīcināja dažādu grupu dzīvniekus.

Metāna hidrātu šķīšana – vēl viens potenciālais katastrofas iemesls – atzīts par mazticamu.

Pētnieku grupas vadītāja Hana Jurikova paskaidroja, ka senos vulkānu izvirdumus nevar salīdzināt ar antropogēnajiem ogļražu izmešiem – pat visas fosilās degvielas sadegšana nenovedīs pie tāda ogļskābās gāzes apjoma pieauguma atmosfērā, kāds notika perma un triasa periodu mijā.

"Vienlaikus bažas rada fakts, ka siltumnīcas gāzes uzkrāšānās patlaban 14 reizes pārsniedz tempus, kādi bija novērojami lielākās bioloģiskās katastrofas laikā Zemes vēsturē," piezīmēja zinātniece.

5
Tagi:
katastrofa, zinātnieki
Pēc temata
Zinātnieki noskaidrojuši, kāda temperatūra bija uz Zemes ledus laikmetā
Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Bija vēl kāds – cilvēka genomā atrastas nezināma priekšteča pēdas
Viedtālrunis

Eksperts pastāstīja, atslēgt izsekošanu ar viedtālruņa starpniecību

7
(atjaunots 15:49 25.10.2020)
Iespējams atbrīvoties, ja ne no specdienestu uzmanības, ja esat tos ieinteresējis, tad vismaz no tiem, kas seko abonentiem reklāmas nolūkos.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Abonenta izsekošanu viedtālrunī iespējams atslēgt, pastāstīja programmatūras izstrādātāja "Reksoft" IT nodaļas vadītājs Jevgeņijs Čertoks, vēsta RIA Novosti.

Viņš norādīja, ka neizdosies pilnībā atslēgt šo iespēju specdienestiem, ja abonents piesaistījis viņu uzmanību, tomēr, izdzēšot virkni lietotņu, izdosies atbrīvoties no tiem, kas izspiego abonentus reklāmas nolūkos, eksperts pastāstīja sarunā ar aģēntūru "Praim".

"Seko gandrīz visas jūsu iestatītās lietotnes. Ja uzstādīsiet trafika analizatoru, kļūs redzami simtiem nezināmu savienojumu no telefona ar pasauli. Pārsvarā tiek vākti dati par ģeolokāciju, meklējumiem," konstatēja Čertoks.

Uzstādot mobilās lietotnes, mēs paši dodam tām piekļuvi kamerai, mikrofonam, īsziņām, viņš atgādināja.

Savukārt ar piekļuvi viedtālruņa kamerai situācija nav tik vienkārša. Izrādās, gandrīz vienīgā situācija, kurā kāds, izņemot viedtālruņa īpašnieku, var piekļūt gadžeta kamerai, iespējama tikai ar kaitniecisko programmu palīdzību, pastāstīja Krievijas kvalitātes kontroles iestādes "Roskačestvo" Digitālās ekspertīzes centra vadītājs Antons Kukanovs.

Pēc viņa domām, šajā gadījumā kamera var uzņemt fotogrāfijas, bet ļaundari – šantažēt iekārtas īpašnieku ar šiem uzņēmumiem.

"Iespēja, ka jūsu tālruņa kamera varētu ieinteresēt korporācijas – iekārtu ražotājus vai tādus pielikumus kā Instagram, ir ļoti niecīga. Drīzāk gan spiegot varētu ārēji nevainīga lietotne (piemēram, organaizers vai lukturītis), kas patiesībā ir maskējies kaitnieks," piezīmēja eksperts.

7
Pēc temata
Ārsti paskaidroja, kā viedtālruņi un datori pārvērš smadzenes par "izgāztuvi"
Zinātnieks pastāstīja, kā neizgulēšanās maina raksturu
Psiholoģe aprakstījusi galvenos draudus, ko nes sociālie tīkli
Wired: kā viedtālruņi glābj planētu
Lietuvas Seima ēka

Mediķis pārliecināts, ka Lietuvā neizbēgami tiks ieviesta totāla karantīna

0
(atjaunots 16:53 25.10.2020)
Pēdējās dienās Lietuvā strauji pieaug fiksēto Covid-19 gadījumu skaits – ceturtdien un piektdien reģistrēti vairāk nekā 850 gadījumi.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Šauļu pilsētas mera padomnieks Justīns Švegžds un mediķis Mārtiņš Gedmins intervijā pastāstīja, ka, ņemot vērā Covid-19 gadījumu lielo skaitu Lietuvā (ceturtdien un piektdien valstī reģistrēti vairāk nekā 850 infekcijas gadījumi diennaktī), valdība parāk vēlu spērusi soļus cīņā ar vīrusa izplatību, un tie bijuši nepietiekami, vēsta Tvnet.lv.

Švegžds atzīmēja, ka pēdējo divu nedēļu laikā situācija bijusi stabila. "Labākos rezultātus cīņā ar vīrusu mēs panācām skolās. Visās vecākajās klasēs mācības notiek attālināti. Augstākajām mācību iestādēm ieteikts darīt to pašu."

Šauļu pilsētas mēra padomnieks paziņoja, ka tas devis pozitīvu rezultātu.

"Vienlaikus situāciju apdraud cilvēki, kuri dodas uz darbu ar Covid-19 simptomiem, jo tas būtiski apgrūtina infekcijas avotu izsekošanu," paskaidroja Švegžds.

Vienlaikus mediķis Gedmins paziņoja, ka situācija nav uzlabojusies, jo koronavīrusa uzliesmojums notiek vienlaikus ar vēlēšanām.

"Pavasarī mums nebija tik daudz slimnieku, tomēr bija ieviesti stingrāki ierobežojumi. Cilvēki cieta totālās karantīnas dēļ, daudziem sākās depresija," teica ārsts.

Gedmins atzīmēja, ka sekas jūtamas jau tagad – valstī būtiski pieaudzis pašnāvību skaits.

"Tagad nekas netiek darīts, tāpēc cilvēkiem rodas iespaids, it kā situācija nebūtu tik nopietna."

Mediķis ir pārliecināts, ka Lietuvas valdības lēmums par jaunajiem ierobežojumiem nacionālajā līmenī ir pieņemts pārlieku vēlu un tie nav pietiekami.

Viņš norādīja, ka tuvākajās nedēļās saslimušo skaits turpinās augt un totālas karantīnas ieviešana šķiet neizbēgama.

Vakar Latvijā reģistrēti 259 jauni koronavīrusa gadījumi, veikti 5632 testi. Miruši 4 cilvēki ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi. Viņu vidū ir viens cilvēks 45-50 gadu vecuma grupā, trīs – 80-90 gadu vecuma grupā.

Pandēmijas laikā Latvijā inficēti 4 467 cilvēki. 1357 pacienti ir izveseļojušies. Šobrīd Covid-19 izmeklējumu apstiprinošo rezultātu daļa sasniegusi jau 4,6%.

0
Tagi:
koronavīruss, Lietuva
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Latvija atļāva ārzemniekiem ar Covid-19 izbraukt uz dzimteni
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi