Jalta

Ukrainas vēstnieks Austrijā sašutis par Jaltas "reklāmu" presē

48
(atjaunots 08:26 08.07.2018)
Diplomātam nav iepaticies pārlieku "valdzinošais" skaistās pussalas apraksts – pēc vēstnieka domām, tā varēja priecēt tikai tad, kad Krima bija Ukrainas teritorija.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Ukrainas vēstnieks Vīnē Aleksandrs Ščerba sašutis par "pārlieku skaistu" Jaltas aprakstu, ko publicējis Austrijas izdevums Die Presse, vēsta Sputnik Lietuva.

"Godātā redakcija, biju pārsteigts, ieraugot jūsu izdevumā rakstu ar nosaukumu "Jalta: labi nodrošinātu Krievijas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta", — rakstīja Ščerba savā lapā Facebook.

Monēta ar Krimas attēliem
Пресс-служба Банка России

Diplomāts bijis neapmierināts par Die Presse stāstu, kas veltīts ievērības cienīgām vietām Jaltā, nepieminot Kijevas viedokli Krimas jautājumā. Pēc viņa domām, avīzei bija jāraksta par "drūmas policijas valsts" radīšanu pussalā un vietējo iedzīvotāju "arestiem katru dienu".

Pēc diplomāta domām, materiāls atgādina "vēstījumu no paralēlas realitātes".

"Rakstīt par Krimu vilinošā tonī, nepieminot kriminālatbildību un iespējamo liegumu iebraukt Ukrainā, pie kā novedīs ierašanās Krimā caur Krievijas teritoriju, ir ne tikai kļūdaini, bet arī bezatbildīgi," — skaidroja Ščerba.

Vienlaikus Ukrainā ne vienu reizi vien jau izskanējušas ziņas par to, ka pēc pievienošanās Krievijai pussalas iedzīvotāju dzīve ir manāmi uzlabojusies.

Jāpiebilst, ka Krimas parlamenta Sanatoriju un kūrortu kompleksa un tūrisma komitejas vadītājs Aleksejs Čerņaks pastāstīja, ka palielinās Krimas viesu skaits no Ukrainas, turklāt caurlaides punktos veidojas garas rindas.

Krima iekļāvās Krievijas Federācijas sastāvā pēc referenduma 2014. gada martā, kurā vairāk nekā 96% pussalas un vairāk nekā 95% Sevastopoles iedzīvotāju atbalstīja atkalpievienošanos Krievijai.    

48
Pēc temata
Ukrainas politiķis draud iznīcināt Krimas tiltu
Ukrainā izlaida kalendāru ar Krimu Krievijas sastāvā
Krievijas vēstniecība devusi padomu Latvijas ĀM sakarā ar paziņojumiem par Krimas tiltu
Spokainā pussala: Krima pazudusi no Ukrainas kartes