Lielbritānijas policisti

Lielbritānijas policija aicina darbā latviešus

101
(atjaunots 21:52 18.06.2018)
Lai izmeklētu incidentus, kuros iesaistīti iebraucēji, britu policija nolēmusi aicināt darbā inspektorus, kuri prot latviešu, lietuviešu un poļu valodu.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Britu Linkolnšīras grāfistes policija aicina darbā darbiniekus, kuri prot latviešu, lietuviešu un poļu valodu, vēsta Grani.lv.

Lai kļūtu par britu policistu, jāprot labi runāt angļu valodā, arī pretendentam jābūt izglītība, kas atbilst Lielbritānijas vidusskolas līmenim. Pieteikuma iesniegšanas brīdī kandidātam ir jānodzīvo Lielbritānijā vismaz divi gadi.

Ja pieteikums tiks apstiprināts, tad nākotnē policistam būs jāiziet divu gadu mācību kurss, pēc kura viņš varēs pretendēt uz dažādiem amatiem. Piemēram, viņš varētu kļūt pat kinologu vai ceļu policistu, vai pāriet strādāt uz Kriminālpolicijas departamentu.

Problēma tāda, ka britu tiesībsargājošās iestādes arvien biežāk saskaras ar valodas barjeru, veicot izmeklēšanu sakarā ar incidentiem, kuros piedalās iebraucēji, paskaidroja situāciju policijas iecirknī Bostonā. Turklāt, pēc Bostonas policijas iecirkņa priekšnieka Pola Timina sacītā, pēdējā laikā pieaudzis likumpārkāpumu skaits, ko pastrādājuši Latvijas iedzīvotāji. Timins pastāstīja, ka valodas barjera traucē komunicēt ne vien ar likumpārkāpējiem, bet arī ar viņu upuriem.

"Dažkārt mēs ierodamies nozieguma vietā, cilvēki ne vienmēr ir ar mums atklāti un nesaka visu patiesību. Uz kopējā fona viņi sarunājas savā starpā latviešu valodā, un, ja mēs spētu saprast viņu sarunas, tad varētu noskaidrot daudz vairāk. Kad mēs ierodamies pie personām, kuras runā lietuviešu, latviešu vai krievu valodā, mēs nesaprotam, ko viņi saka. Tas ievērojami traucē mums izvērtēt atsevišķas nianses," — paskaidroja Timins.

Tāpat viņš pastāstīja, ka tieši uz latviski runājošu darbinieku tiek lolotas lielas cerības sakarā ar noziegumu izmeklēšanu, kas saistīti ar mūsdienu verdzības veidiem. Turklāt Lielbritānijā tiek atklātas daudzas lietas, kur latvieši ir gan noziegumu organizatori, gan cietušie.

Steidzieties, kamēr ir vietas

Latviešiem jāpasteidzas ar pieteikumu iesniegšanu britu policijas amatu iegūšanai, jo iepriekš tika ziņots, ka jau pēc diviem gadiem darba migrantiem no Latvijas būšot daudz grūtāk iekārtoties darbā Rietumeiropā. Par vainu visam ir jaunie migrantu darbā nolīgšanas noteikumi, par kuriem 29. maijā nobalsoja Eiroparlaments. Šie noteikumi padarīs par neizdevīgu Rietumeiropas darba devējiem aicināt strādāt darba spēku no Austrumeiropas – lētāk būs noalgot vietējos iedzīvotājus.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, ārzemju strādniekiem, kuri ieradīsies no citām ES valstīm, būs jāsaņem tāda pati alga kā viņu vietējiem kolēģiem. Un vietējo un ārzemju darbinieku darba nosacījumiem jābūt vienādiem. Turklāt darba līguma derīguma termiņš ar ārzemju darbinieku nevar pārsniegt vienu gadu. Darba līgums ar ārzemju darbinieku var tikt pagarināts maksimums uz pusgadu. Pēc ārzemnieka nolīgšanas darba līguma derīguma beigām viesstrādniekam pilnā mērā stājas spēkā uzņemošās valsts nodarbinātības likumdošana.

Turklāt darba devējam ir pienākums nodrošināt iebraucējam dzīvošanas apstākļus, kuri atbilst ES sanitārajām normām, jāapmaksā ceļš turp un atpakaļ. Viņam nav tiesību atņemt no viņa algas savas izmaksas viesstrādnieka ievešanai un dzīvesvietas nodrošināšanai.

Varētu padomāt, ka migrantiem no Austrumeiropas viss kļūst arvien labāk, taču, diemžēl, ar šādiem noteikumiem iebraucēja darbs maksās dārgāk par vietējo iedzīvotāju darbu, un tas padarīs darba migrantus par nepieprasītiem Rietumeiropas un Skandināvijas darba tirgos.

101
Pēc temata
Britu specdienesti meklē darbiniekus ar krievu valodas zināšanām
"Latvieši bēg no latviešiem": sociālie tīkli spriež, kādēļ Latvija kļūst tukšāka
ASV militārajām mācībām Vācijā meklē statistus ar krievu valodas zināšanām
Vakanču "copy-paste" mums nav vajadzīgs: latvieši kritizē reemigrācijas plānu
Prombraukušie latvieši ir pārsteigti par izdevumiem viņu mājās saukšanai
Spuldze, foto no arhīva

Zviedrijā parādījies "sapņu darbs" ar atalgojumu 2300 dolāri mēnesī

5
(atjaunots 15:12 06.06.2020)
Zviedrijā tiek meklēts darbinieks, kura pienākums būs ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā.

RĪGA, 6. jūnijs - Sputnik. Zviedrijā parādījusies vakance, kuras ietvaros darbinieka pienākums būs tikai ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā darba dienas sākumā un beigās, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Sveriges Radio.

Projekts ieguvis nosaukumu "Mūžīgais amats". Saskaņā ar projekta autoru, mākslinieku Simona Goldinga un Jakoba Sennebjū vārdiem, viņi ir gatavi maksāt fiksētu algu 2,3 tūkstošu dolāru apmērā. Darbinieks jebkurā brīdī varēs pamest šo vietu, taču viņš var palikt amatā līdz dzīves beigām. Projekta plānotais termiņš – 120 gadi.

Stacijas būvdarbi tiks pabeigti tikai 2026. gadā. Tomēr jau tagad vakantajai vietai pieteikušies 175 interesenti ne tikai no Zviedrijas, bet arī no ASV, Taivānas un Filipīnām. Mākslinieki atzīmēja, ka darbiniekam nāksies dzīvot Gēteborgā, tomēr viņi ir gatavi izskatīt jautājumu par izraudzītā kandidāta pārvākšanos uz šo pilsētu.

Saskaņā ar autoru ieceri, mākslas eksperimenta mērķis ir piesaistīt uzmanību sabiedrībā augošajai nevienlīdzībai.

5
Pēc temata
Pārvākties uz Londonu un iekārtoties darbā. Vai ir to vērts?
Zombiju apokalipse, jeb sapņu darbs
Caurules gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbiem. Foto no arhīva

Deputāts: Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV

12
(atjaunots 12:57 06.06.2020)
ASV darbības "Ziemeļu straumes 2" jautājumā pārkāpj ES suverenitāti. Ja Vašingtonas spiediens turpināsies, Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Vācija var noteikt soda nodevas gāzei no ASV, ja Vašingtona turpinās spiedienu pret "Ziemeļu straumi 2", sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Bundestāga Enerģētikas  komitejas vadītājs Klauss Ernsts.

"Ja tas (ASV rīcība projekta aspektā – red.) beidzot netiks pārtraukts, mums būs jāapdomā nopietni pasākumi, lai sevi aizsargātu. Piemēram, iespējamas soda nodevas ASV dabasgāzei," teica politiķis.

Pēc viņa vārdiem, ASV rīcību pret "Ziemeļu straumi 2" vairs nevar uztvert kā draudzīgu aktu, tā apdraud Vācijas un Eiropas Savienības suverenitāti.

Iepriekš ASV Senātā tika iesniegts likumprojekts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2", kas izstrādāts ar mērķi "precizēt un paplašināt" esošos ierobežojošos pasākumus. Likumprojektu atbalstījuši pieci senatori no abām partijām, ieskaitot ietekmīgo Teksasas pārstāvi Tedu Krūzu.

"Partijas un abas Kongresa palātas ir vienisprātis - "Ziemeļu straume 2" nopietni kaitē Amerikas nacionālajai drošībai un to nedrīkst pabeigt," sakarā ar likumprojekta iesniegšanu skaidroja Teds Krūzs. Pēc viņa vārdiem, "jaunais likumprojekts skaidri un galīgi izskaidros, ka tie, kas jebkādā veidā saistīti ar gāzesvada būvdarbiem, nekavējoties saņems ASV sankcijas."

Cita starpā dokuments paredz iespēju ieviest sankcijas pret kompānijām, kas sniedz pie cauruļvada strādājošo kuģu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas pasākumus. Tāpat paredzēta iespēja ieviest sankcijas pret tiem, kas sniedz izmēģinājumu, inspekciju vai sertifikācijas pakalpojumus cauruļvada būvdarbu dalībniekiem. "Nord Stream 2 AG" oficiālais pārstāvis Jenss Millers paziņoja, ka kompānija vērtē ASV likumprojekta iespējamās sekas.

"Rietumeiropas enerģētikas kompānijas no Austrijas, Vācijas, Francijas un Nīderlandes investējušas projektā gandrīz pa 1 miljardam eiro katra. Projekta pabeigšanā ieinteresētas vēl vairāk nekā 1000 kompānijas no 25 valstīm. Centieni likt šķēršļus šim svarīgajam projektam demonstrē, ka nepārprotami tiek ignorētas Eiropas individuālo un rūpniecisko patērētāju intereses, kuri būs spiesti maksāt par gāzi miljardiem eiro vairāk, ja gāzesvads netiks uzbūvēts, kā arī noniecina Eiropas Savienības tiesības pašai lemt par savu enerģētisko nākotni," piezīmēja Millers.

"Gazprom" sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall būvē gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūras dibenā. Darbus bija plānots pabeigt jau pērn, taču decembrī ASV ieviesa sankcijas pret projekta dalībniekiem Eiropā, un Šveices uzņēmums "Allseas" izveda savus kuģus no Baltijas. "Gazprom" informē, ka vēl jāizbūvē 160 kilometri cauruļvada (tā kopējais garums – 2460 km).

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas uzņēmumiem ir nepieņemamas. Maskavu atbalstīja Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumes 2"būvdarbus saviem spēkiem. Vācijas kanclere Angela Merkele apliecināja, ka valsts atbalstīs projektu.

ASV liek šķēršļus "Ziemeļu straumes 2" īstenošanai, jo jaunais cauruļvads it kā pastiprināšot Eiropas enerģētikas atkarību no Krievijas. Pie tam ASV prezidents Donalds Tramps norāda, ka labākais veids, kā atbrīvoties no minētās atkarības, esot amerikāņu SDG. Krievija kategoriski noliedza tēzes par atkarības pieaugumu. Maskava uzsvēra, ka gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija ļaus mazināt tranzīta riskus un padarīs drošāku gāzes apgādi Eiropā.

12
Tagi:
gāze, ASV, Vācija
Pēc temata
Mazināja riskus: kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumi 2", nomainījis īpašnieku
Eksperts paskaidroja, kāpēc ASV vajadzīgas jaunas sankcijas pret "krievu cauruli"
"Gazprom" cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" jau atrodas Vācijā
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

0
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

0
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu