Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja. Foto no arhīva

Likums par vuārismu nav pieņemts, Terēza Meja ir vīlusies

31
(atjaunots 13:26 17.06.2018)
Terēza Meja paudusi savu neapmierinātību par to, ka Kopienu palāta atlikusi vuārismam veltītā likumprojekta izskatīšanu līdz jūlijam.

RĪGA, 17. jūnijs — Sputnik. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pavēstījusi savā lapā Twitter, ka vīlusies par likumprojekta par vuārismu bloķēšanu.

"Vuārisms ir iejaukšanās personiskajā dzīvē, kuras rezultātā upuri jūtas pazemoti un apspiesti. Esmu vīlusies par to, ka šodien Kopienu palātā likumprojekts netika pieņemts. Es vēlos, lai šie pasākumi ar valsts atbalstu tuvākajā laikā nokļūtu parlamentā," – uzrakstīja Meja.

Likumprojekta izskatīšanu par sodu – brīvības atņemšanu uz diviem gadiem – tiem, kuri nodarbojas ar sieviešu fotografēšanu zem svārkiem bez viņu atļaujas (upskirting) bloķēja britu Konservatīvās partijas loceklis Kristofers Čops, vēsta RIA Novosti.

Soda noteikšanu cilvēkiem, kuri nodarbojas ar sieviešu fotografēšanu zem svārkiem bez viņu atļaujas, ierosināja liberāldemokrāte Vera Hobhausa. Likumprojekts guvis nosaukumu Voyeurism (Offences) Bill (Likums par vuārimsu).

Dokumentu atbalstīja valdība un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Tieslietu ministrijas atbalsts nozīmēja, ka likumprojektu ātri izskatīs parlamenta palātas.

Tagad dokumenta izskatīšana tiks atlikta, un Lielbritānijas parlaments atkal izskatīs jautājumu ne ātrak kā 6. jūlijā.

31
Pēc temata
Terēza Meja draud Krievijai. Kāpēc patiesībā tā ir Londonas kapitulācija
Terēza Meja: Lielbritānija vēlas izveidot produktīvas attiecības ar Krieviju
Times: Bekingemas pils sašutusi par Terēzas Mejas "sliktajām manierēm"