Eiro naudaszīmes

Naudas atmazgāšanas apkarotāji nokļuvuši līdz Maltai

34
(atjaunots 15:12 09.06.2018)
ASV turpina cīnīties ar naudas atmazgāšanu Eiropā – Maltā ne tikai apturēta aizdomās turētās bankas darbība, bet arī uzsākta izmeklešana pret finansiālās izlūkošanas dienestu.

RĪGA, 9. jūnijs — Sputnik. Eiropas banku kontroles dienests (EBA) sācis Maltas finansiālās izlūkošanas dienesta (FIAU) darbības izmeklēšanas sakarā ar domājamo naudas atmazgāšanu bankā Pilatus, vēsta Reuters.

Maltas regulējošās struktūras iesaldēja bankas Pilatus darbību martā, kad tās vadītājs, Īrijā dzimušais Ali Sadrs Hašemi Nedžads tika arestēts pēc ASV izvirzītās apsūdzības mēģinājumos apiet pret Irānu vērstās ekonomiskās sankcijas.

EBA priekšsēdētājs Andrea Enria vēstulē Eiropas Komisijai informēja, ka iecerējis izmeklēt Maltas finansiālās izlūkošanas dienesta pieļauto "ES likumu pārkāpumu" bankas Pilatus lietā.

FIAU un Maltas finanšu regulatoru darbības iepriekšēja izmeklēšana tika uzsākta 2017. gada novembrī, kad Eiropas Parlaments palūdza noskaidrot, kā banka Pilatus saņēmusi licenci, bet Eiropas Komisija pieprasīja izmeklēt "ES naudas atmazgāšanas apkarošanas normatīvo aktu kļūdaino vai nepietiekamo pielietojumu" Maltā. Enria informēja, ka iepriekšējā izmeklēšanā izdarīts secinājums par to, ka FIAU veiktā blankas Pilatus darbības kontrole neatbilst ES prasībām cīņā ar naudas atmazgāšanu.

"FIAU neieviesa efektīvas, proporcionālas un pārliecinošas sankcijas vai citus pasākumus, lai labotu trūkumus, ko tā konstatēja bankā," – informēja Enria.

Līdz jūnija vidum EBA noskaidros, vai pārkāpts likums, un šajā gadījumā informēs par to ES regulatoru.

Eksperti jau vairākkārt norādīja, ka pēc Latvijas bankas ABLV likvidācijas sakarā ar apsūdzībām par naudas atmazgāšanu problēmas var rasties arī bankām Maltā un Kiprā. Šī gada maija sākumā ASV Finanšu ministrijas pilnvarotie darbinieki apmeklēja Kipru. Pēc šīs vizītes valsts komercbankas saņēma Centrālās Bankas rīkojumu slēgt čaulas uzņēmumu kontus.

34
Pēc temata
Bloomberg: Latvija nav vienīgā ECB problēma
Banka ABLV izrādījusies iejaukta korupcijas skandālā Maltā
Bloomberg: Latvijas naudasvads tiek slēgts
Djego Maradona

Mūžībā aizgājis Djego Maradona

3
(atjaunots 19:31 25.11.2020)
Novembra sākumā slavenais futbolists pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs.

RĪGA, 25. novembris — Sputnik. 60 gadu vecumā miris par vienu no futbola vēsturē dižākajiem spēlētājiem uzskatītais argentīnietis Djego Maradona, vēsta RIA Novosti.

30. oktobrī Maradona tika hospitalizēts medicīniskās izmeklēšanas laikā. Vēlāk kļuva zināms, ka viņš pārcieta galvas smadzeņu operāciju – viņam likvidēts asinsizplūdums smadzenēs. 12. novembrī viņš izrakstīts no slimnīcas.

Djego Armando Maradona dzimis 1960. gada 30. oktobrī Buenosairesas priekšpilsētā. Trīs gadu vecumā, saņēmis dāvanā futbola bumbu, viņš sāka aizrautīgi spēlēt. 10 gadu vecumā nokļuva bērnu komandā – futbola kluba "Argentinos Juniors" jauniešu sekcijā. Kluba pamatsastāvā zēns debitēja nepilnu 16 gadu vecumā. 1977. gadā sāka spēlēt nacionālās izlases sastāvā.

1981. gadā Maradonu par 3,6 miljoniem dolāru lielu pārejas naudu Maradona sāka spēlēt komandā "Boca Juniors". 1982. gadā pēc pasaules čempionāta viņš noslēdza pirmo ārvalstu kontraktu ar "Barcelona" (Spānija). Transfera summa – 8 miljoni dolāru. Tobrīd viņš kļuva par dārgāko sportistu futbola vēsturē. Šajā klubā viņš nospēlēja 73 mačus, iesita 45 vārtus, izcīnīja Spānijas kausu un Spāņu līgas kausu.

1984. gadā Maradona pārcēlās uz Itālijas klubu "Napoli". Šajā komandā viņš spēlēja līdz 1991. gadam – labākos savas karjeras gadus.

1991. gadā futbolists tika diskvalificēts uz 15 mēnešiem – dopinga kontrole konstatēja viņa asinīs kokaīna pēdas.

1994. gadā Maradona kļuva par treneri un sāka vadīt komandu "Mandiyú" no Korjentesas.

Divus mēnešus pēc darba sākuma, pēc konflikta ar vienu no kluba īpašniekiem Maradona atkāpās no posteņa un sāka darbu ar "Racing Club" (1995. gadā), tomēr būtiski panākumi izpalika.

Pēdējos sporta karjeras gadus līdz 1997. gadam viņš pavadīja klubā "Boca Juniors", nospēlēja 29 mačus, iesita 7 vārdus. Pēdējā mačā 1997. gada 25. oktobrī Djego melndzeltejanā "Boca" krekliņā pēdējo reizi izgāja laukumā pret komandu "River Plate". 30. oktobrī, savā 37. dzimšanas dienā, Maradona paziņoja, ka pieliek punktu karjerai.

Pēc sportista karjeras Maradona bija sporta komentētājs un kā eksperts piedalījas sporta programmās.

3
PVO

PVO: notiek vakcīnas pret Covid-19 izstrāde deguna aerosola veidā

14
(atjaunots 09:03 25.11.2020)
Patlaban visas vakcīnas pret koronavīrusu tiek izstrādātas injekcijās, tomēr notiek arī citu veidu vakcīnu izstrāde.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Vairākas farmaceitiskās kompānijas visā pasaulē strādā pie vakcīnas pret koronavīrusu radīšanas deguna aerosola veidā. Par to paziņoja Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana, raksta Mixnews.lv.

Atbildot uz jautājumu par orālo vakcīnu pret Covid-19, PVO pārstāve uzsvēra, ka pašlaik vakcīna šādā formā nepastāv: tās visas tiek izstrādātas injekciju veidā. Tomēr izstrādē atrodas vairāki preparāti deguna aerosolu veidā, precizēja Svaminatana.

Oktobrī kļuva zināms, ka Krievijas zinātnieki veido vakcīnu pret koronavīrusu aerosola veidā. Ar tās izstrādi nodarbojas Sanktpēterburgas Gripas zinātniski pētnieciskais institūts. Zinātnieki veido to uz gripas vīrusa bāzes, pašlaik vakcīna iziet pirmsklīniskos izmēģinājumus uz dzīvniekiem. 2021. gadā plānots izmēģināt preparātu uz brīvprātīgajiem.

Iepriekš PVO paziņoja, ka Covid-19 pandēmijas gadījumā runa varētu būt par vairāk nekā vienu pirmreizējo inficēšanos, jo patogēna transmisija cilvēka organismā ir iespējama no vairākiem dzīvniekiem. Tā, koronavīruss varēja izplatīties ar vairāku avotu starpniecību un pat dažādos laika posmos.

Saskaņā ar 24. novembra datiem, pasaulē bija vairāk nekā 59,6 miljoni inficēšanās gadījumu, no tiem vairāk nekā 1,4 miljoni beidzās ar nāvi, savukārt 41,2 miljoni inficēto izveseļojās. Visvairāk inficēšanās gadījumu reģistrēts ASV, Indijā, Brazīlijā, Francijā un Krievijā.

14
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Atstūmām, bet neuzveicām: PVO uzstājas par ierobežojumu ieviešanu Covid-19 dēļ
PVO saņēmusi dokumentus par ASV izstāšanos no organizācijas
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību