Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja, cieš ASV paklausīgās valstis

48
(atjaunots 14:26 06.06.2018)
Sankciju politikas rezultātā cieš arī to iniciatori, uzsvēra Krievijas prezidents.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Valstis, kas paklausījušas ASV un pievienojušās sankcijām pret Krieviju, tagad pašas cieš to rezultātā, norādīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins intervijā Ķīnas Mediju korporācijai, vēsta Sputnik Lietuva.

"Tie, kuri, kā izteicos, danco pēc ASV stabules, un pievienojās sankcijām pret Krieviju, paši tagad cieš no tā, ko Savienotās Valstis sāk piemērot šīm valstīm," — Krievijas valsts vadītāju citēja RT.

Putins atzīmēja, ka pašreizējā situācija liecina: tamlīdzīgi soļi nevar būt universāli, un agri vai vēlu kļūst skaidrs, ka tie kaitē visiem, tostarp arī "šo iniciatīvu iniciatoriem".

Krievijas Ārlietu ministrijas ēka Maskavā
© Sputnik / Алексей Куденко

Prezidents uzsvēra, ka Krievija vienmēr aizstāvēs suverenitāti un sankcijas nepiespiedīs Krieviju atteikties no savu interešu aizsardzības.

Taču sarunā ar Ķīnas mediju pārstāvjiem Krievijas prezidents atzīmēja, ka cer uz labām attiecībām ar Rietumiem, neskatoties uz ierobežojošajiem pasākumiem.

"Es ne mirkli nešaubos, ka tas ir uzbrukums, kā mēdz teikt juristi, ar nepiemērotiem līdzekļiem, un no tā nekas neiznāks. Šīs (sankciju — red.) politikas rezultātā zaudējumus vispirms cieš tās iniciatori," — atgādināja valsts vadītājs.    

48
Pēc temata
Valentīna Matvijenko: kontrsankcijas ir kā bumerangs — iedarbīgas un manāmas
AmCham vadītājs: jaunās sankcijas ASV ekonomikai kaitē vairāk nekā Krievijai
Amerikāņu sankcijas pret Latviju dzen miljonāru naudu uz Krimu
Puškovs: Latvijā saprot, ka Krievijas sankciju pastiprināšana ir neizdevīga