Naftogaz

Tiesa arestē Gazprom Holandes aktīvus Naftogaz paredzētās summas izmaksāšanai

29
(atjaunots 17:46 05.06.2018)
Sešas no septiņām Gazprom meitas kompānijām Nīderlandē atteikušās sadarboties ar tiesu izpildītājiem.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Tiesa arestējusi Gazprom Holandes aktīvus, lai izmaksātu Naftogaz Stokholmas arbitrāžas piespriestās summas, tāpat tiesu izpildītāji veic darbības, lai iesaldētu Gazprom daļas Nord Stream AG un Nord Stream 2 AG, teikts Naftogaz paziņojumā.

"Pagājušajā nedēļā NAK Ukrainas Naftogaz iesniedza prasību par PAS Gazprom daļu arestu tās Holandes meitas kompānijās un Gazprom meitas uzņēmumu parādiem. Prasības tiek iesniegtas, lai nodrošinātu tiesības saņemt no Krievijas monopola 2,6 miljardus dolāru saskaņā ar Stokholmas arbitrāžas lēmumu, kurš tika pieņemts 2018. gada februārī," paziņoja Naftogaz.

"Holandes tiesa apmierināja šīs prasības, taču sešas no septiņām Gazprom meitas kompānijām Holandē atteicās sadarboties ar tiesu izpildītājiem. Taču tas viss nekādā veidā neietekmēs arestu," teikts paziņojumā.

Tiesu izpildītāji tāpat "veic darbības", lai iesaldētu Gazprom daļas Nord Stream AG un Nord Stream 2 AG, atzīmēja Naftogaz.

"Naftogaz izmantos visus pieejamos likumīgos līdzekļus un instrumentus, lai panāktu lēmuma izpildi un saņemtu no Gazprom piespriesto summu," paziņoja Naftogaz valdes priekšsēdētājs Andrejs Koboļevs.

Stokholmas arbitrāža decembrī un februārī paziņoja lēmumus Gazprom un Naftogaz strīdos attiecībā uz gāzes piegādes un tranzīta līgumiem, liekot beigās Krievijas kompānijai izmaksāt Ukrainas kompānijai 2,56 miljardus dolāru. Martā Gazprom apstrīdēja šos lēmumus Zviedrijas tiesā, savukārt maijā pieprasīja tranzīta līguma lēmuma pilnu atcelšanu.

Krievijas kompānija konstatēja, ka ievērojamu daļu Stokholmas arbitrāžas lēmuma prasībā pret Naftogaz sakarā ar tranzīta līgumu nav uzrakstījis arbitrs, bet gan cita persona, un iesniedza Zviedrijas tiesā iesniegumu par tiesas lēmuma pilnu atcelšanu gāzes tranzīta strīdā.

Ventilis gāzes sadales stacijā
© Sputnik / Стрингер

"Gazprom nosūtīja Sveas apgabala apelācijas tiesai iesniegumu par pilnu Stokholmas arbitrāžas lēmuma atcelšanu strīdā starp Gazprom un Ukrainas Naftogaz par tranzīta līgumu," teikts kompānijas paziņojumā.

Lēmuma teksta papildus izpēte ar pasaulē atzīta lingvistikas eksperta piesaistīšanu parādīja, ka ievērojamu daļu arbitrāžas lēmuma nav rakstījuši arbitri, bet gan cita persona. Lingvista slēdziens par arbitrāžas lēmuma par tranzītu autoru ir jauns pierādījums nopietniem pārkāpumiem Zviedrijas likumā un Stokholmas pilsētas Tirdzniecības kameras arbitrāžas reglamentā, izskatot šo lietu, kas sniedz pamatu tā pilnai atcelšanai, uzskata kompānijas pārstāvji.

Trešdien, 30. maijā, Ukrainas Naftogaz sāka 2,56 miljardu dolāru piedziņu no Gazprom akcijām Nord Stream AG un Nord Stream 2 AG akcijām Šveicē.    

29
Pēc temata
Putins Vīnē apspriedīs gāzes tranzīta drošību caur Ukrainu
Bijušais Enerģētikas ministrijas vadītājs: Ukraina zaudēs "Ziemeļu straumei 2"
Gazprom: iespējams, būvēsim "Ziemeļu straumi 3"
Kijeva aicina sākt konsultācijas ar ES "Ziemeļu straumes 2" jautājumā
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

17
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

17
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

23
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

23
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē