Militārajās mācībās Vācijā

Kas nāks ar šķēpu: vācu mediji brīdina Bundesvēru par uzbrukšanu Krievijai

179
(atjaunots 15:59 20.05.2018)
Vācu izdevums Junge Welt ieteicis Bundesvēram aizmirst par konfrontāciju ar Krieviju un atteikties no jebkādiem plāniem atdzīvināt "Barbarosa" plānu, kurš tika izstrādāts uzbrukšanai Padomju Savienībai 1941. gadā.

RĪGA, 20. maijs — Sputnik. Mūsdienu Vācijas Bruņotie spēki, kuru bruņojumā ir tanki, dažāda kaujas tehnika un pat zemūdenes, kuras diez vai ir paredzētas "humanitārajām intervencēm", stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz vācu izdevumu. Jo pēdējais masveida vācu armijas spēku izmantošanas gadījums beidzās 1945. gadā ar Vācijas neapstrīdamu kapitulāciju.

Materiālā ļoti skaidri tiek uzsvērts, ka "NATO došanās uz Krieviju beigsies ar izgāšanos", savukārt "Barbarosa" plānu nedrīkst atdzīvināt ne zem kādas "mērces". Šī iecere ne vien nenesīs panākumus, bet arī ar lūzumu izgāzīsies, kā izgāzās divi iepriekšējie centieni iekarot Krieviju: Napoleona armija 1812. gadā un 1941. gadā kara laikā.

Iepriekš zviedru avīze Svenska Dagbladet iekļāva Krieviju valstu sarakstā, iebrukšana kurās izvērsīsies šausmās jebkurai armijai.

Jebkuram, kam ienāks prātā doma par intervenci pār Krievijas teritoriju, jābūt gatavam darbībām jebkādos apstākļos: pliki kalni, neizejami purvi, mūžīgā sala tundra, straujas upes un bezgala tumšie meži. Tiek atzīmēts, ka krievi, kuri piedalījušies liela mēroga karos, ieguvuši milzīgu pieredzi savas valsts aizsardzībā.

Atspoguļojot situāciju vācu armijā, Sputnik Latvija rakstīja par to, ka no Bundesvēra, izņemot pēc savas gribas aizejošos lidotājus, ir "nopietnas problēmas" ar lidmašīnām: Vācijas Gaisa bruņoto speķu rīcībā atlikuši vien četri Eurofighter iznīcinātāji, kuri ir kaujas gatavībā. Tādējādi, Vācija gluži vienkārši nevar izpildīt savas NATO saistības un piedalīties alianses austrumu robežas operācijās. Savukārt Bundesvērs uzskata visus tā rīcībā esošos Eurofighter iznīcinātājus par izlidošanai gatavām. Taču patiesībā, kopējā kaujas mašīnu skaitā tieši arī ietilpst tās lidmašīnas, kurām ir salūzusi Dass pašaizsardzības sistēma. Maksimums, kam tās der, ir treniņu lidojumi un piedalīšanās militārajās mācībās.    

179
Pēc temata
NATO sabojājusi gaisu Igaunijā. Lāči no austrumiem tagad vairs neparādīsies
Bergmanis par raķešu palaišanu, Latvijas armijas ambīcijām un siltām apakšbiksēm
Iereibuši britu karavīri "parādījuši vellu" mācībās Latvijā
COVID-19

Iesakām pie mums nebraukt: kas gaida ceļotājus ES

2
(atjaunots 08:14 26.01.2021)
Eiropas Komisija kategoriski neiesaka neobligātus braucienus Eiropas Savienības dalībvalstu ietvaros, lai samazinātu Covid-19 saslimstības rādītājus.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Eiropas Komisija sakarā ar lielu jauno Covid-19 gadījumu skaitu daudzās ES valstīs paziņo par nepieciešamību steidzami samazināt ar ceļojumiem saistīto inficēšanās risku. Tāpat EK iesaka likt ieceļotājiem no trešajām valstīm ne vēlāk kā 72 stundas pirms brauciena veikt polimeriāzes ķēdes reakcijas (PĶR) negatīvu testu, vēsta RIA Novosti.

"Pašlaik ir ļoti liels jaunu inficēšanās gadījumu skaits daudzās valstīs, tāpēc pastāv steidzama nepieciešamība samazināt ar ceļojumiem saistīto infekciju risku," paziņoja Eiropas lietu komisārs Didjē Reinders preses konferencē 25. janvārī.

Francija
© Sputnik / Александра Масальцева

Eiropas Komisija uzskata, ka visiem neobligātajiem braucieniem uz un no ES jābūt "nopietni neieteiktiem". Pašlaik neobligātie braucieni tik un tā ir aizliegti, izņemot dažas valstis: Austrāliju, Jaunzēlandi, Japānu, Dienvidkoreju, Singapūru, Taizemi, Ruandu.

Tāpat Eiropas Komisija uzskata, ka ES dalībvalstīm ir jāunificē prasības ieceļotājiem no trešajām valstīm. Eiropas Komisija iesaka likt ieceļotājiem veikt Covid-19 testu. Lai labāk kontrolētu koronavīrusa izplatību, dalībvalstīm jāizstrādā vienota anketa ieceļotājiem, uzskata EK.

"Dalībvalstīm jāpieprasa ieceļotājiem no trešajām valstīm, uzrādīt apliecinājumu par negatīvu koronavīrusa testu, kas nebūtu vecāks par 72 stundām," paziņoja Eiropas iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

Savukārt ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri iebrauc no trešajām valstīm, ir jānodrošina iespēja veikt Covid-19 testu uz robežas. Turklāt testēšanu var apvienot ar obligāto pašizolācijas periodu.

Tomēr lēmumus, kas attiecas uz robežu šķērsošanu, ES dalībvalstis pieņem patstāvīgi, Eiropas Komisija var tikai dot ieteikumus.

2
Tagi:
tūristi, tūrisms, koronavīruss, Eiropas Savienība, Eiropas Komisija
Pēc temata
PVO ziņo par jauna Covid-19 paveida izplatīšanu Eiropā
Latvija ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
"Sputnik V" Eiropas Savienībā: Ungārija saņems divus miljonus vakcīnas devu
Francija

Francija pastiprina robežkontroli un pieprasa uzradīt negatīvu Covid-19 testu

6
(atjaunots 16:34 25.01.2021)
Eiropas iedzīvotājiem, dodoties uz Franciju, tagad nepieciešams ņemt līdzi negatīvu Covid-19 testu; Francijas varas pieņēma šādu lēmumu sarežģītās epidemioloģiskās situācijas dēļ.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Covid-19 pandēmijas dēļ Francijas valdība pieņēma lēmumu pieprasīt visiem ieceļotājiem no Latvijas un citām ES dalībvalstīm paradīt negatīvu Covid-19 testu, raksta Bb.lv.

Šī prasība attiecas uz personām, kas ieceļo Francijā pa jūru vai ar gaisa transportu, turklāt negatīvs Covid-19 tests jāsaņem ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās. Šāda prasība kopš janvāra vidus jau attiecas uz iebraucējiem no valstīm, kas neietilpst ES.

Tomēr tāda robežkontroles pastiprināšana neattiecas uz tiem, kas iebrauc Francijā pa zemes ceļiem.

Iepriekš Sputnik rakstīja, ka Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atjauninājis valstu sarakstu, ierodoties no kurām jāievēro desmit dienu pašizolācija.

Kopš 23. janvāra obligātā pašizolācija ir nepieciešama pēc visu Eiropas Savienības valstu apmeklējuma, izņemot Vatikānu. Tā ir vienīgā ES valsts, kur Covid-19 saslimstības slieksnis nepārsniedz 50 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.

Valstu vidū, kuras neietilpst Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas zonā, pašizolācija nav nepieciešama pēc atgriešanās no Dienvidkorejas, Ruandas, Jaunzēlandes, Taizemes, Singapūras un Austrālijas.

Pašizolācija ir nepieciešama pēc atgriešanās no Lielbritānijas. Tāpat būs jāsēž mājās pēc Japānas apmeklējuma.

6
Tagi:
koronavīruss, Francija
Pēc temata
Šodien Covid-19 tests pozitīvs, rīt negatīvs: eksperte skaidro, kā tas ir iespējams
Latvijā atklāta Covid-19 vakcīnu radīto blakņu statistika
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas
Le Monde publicē slepenu informāciju no Covid-19 vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem