Balva par pirmo vietu kibermācībās Locked Shields 2018

Starptautiskās kibermācības Tallinā beigušās ar NATO uzvaru

25
(atjaunots 12:02 28.04.2018)
Tallinā noslēgušās lielākās starptautiskās kiberaizsardzības mācības pasaulē – Locked Shields 2018. Uzvaru izcīnījusi NATO apvienotā komanda.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Tallinā noslēgušās lielākās starptautiskās kiberaizsardzības mācības pasaulē — Locked Shields 2018. Uzvaru izcīnījusi NATO apvienotā komanda, vēsta Sputnik Igaunija. Otro vietu ieņēmuši franču speciālisti, trešajā vietā — čehi, oficiālajā lapā Twitter ziņo NATO Kiberdrošības centrs Igaunijā (CCDCOE).

​Viens no mācību organizatoriem Āre Reintams pastāstīja, ka mācības aptvērušas aptuveni četrus tūkstošus virtuālo sistēmu un vairāk nekā divarpus tūkstošus uzbrukumu, raksta ERR. "Turklāt katrai komandai vajadzēja aizsargāt vairāk nekā 150 sarežģītas IT sistēmas, par incidentiem kurās visām komandām bija jāziņo, jāpieņem stratēģiski lēmumi un jārisina ar SMIT saistītie jautājumi," — viņš teica.

Reintams piebilda, ka svarīgas digitālās infrastruktūras aizsardzība nepieciešama gan militāro, gan civilo struktūru normālai funkcionēšanai.

"Tā ir modernās digitālās dzīves bāze," — viņš uzsvēra.

Pērnā gada mācībās uzvaru izcīnīja speciālisti no Čehijas, otro — igauņi, bet trešo vietu ieņēma NATO apvienotā komanda.

Berilija atvaira triecienu

Mācībās piedalījās aptuveni tūkstotis IT speciālistu no trīsdesmit valstīm — tās ir lielākās kibermācības pasaulē.

Saskaņā ar mācību scenāriju, izdomāta valsts "Berilija" saskaras ar situācijas pasliktināšanos drošības jomā, ko pavada "naidīgu darbību" sērija un koordinēti kiberuzbrukumi interneta provaideriem un kara aviācijas bāzei. Uzbrukumi nodara nopietnu kaitējumu elektrotīkla darbībai, sabiedriskās drošības tīkliem un citiem svarīgiem infrastruktūras komponentiem.

Komandu uzdevums — operatīvi noskaidrot grūtību iemeslus, atvairīt uzbrukumus un nodrošināt uzbrukumu objektu netraucētu darbu.

Mācības Locked Shields organizē NATO Kiberdrošības centrs Igaunijā (izveidots 2008. gadā), to atbalsta Igaunijas un Somijas Aizsardzības spēki, Zviedrijas Aizsardzības universitāte, Lielbritānijas armija, ASV bruņoto spēku Eiropā vadība, Dienvidkorejas valsts drošības pētnieciskais institūts. Igaunijas gaisa operāciju centrs un Tallinas tehniskā universitāte.    

25
Pēc temata
Latvija sagatavos savus ceļus "karam" ar Krieviju
Norvēģija gatavojas karam ar Krieviju: jūras kājnieki mācās cept zivis salā
Lietuvā aicina gatavot veselības aprūpi iespējamajam karam
Vērienīgu militāro mācību gaidās Latvija iepērk bezpilota lidaparātus
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents ierosinājis ANO Drošības padomes locekļu videotikšanos

3
(atjaunots 07:49 15.08.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina iezīmēt soļus, kas ļaus izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosinājis tuvākajā laikā organizēt ANO Drošības padomes dalībvalstu līderu, kā arī Vācijas un Irānas tikšanos tiešsaistē, lai apspriestu Irānas jautājumu un izvairītos no situācijas saasināšanās, informēja RIA Novosti.

Šis ierosinājums izteikts paziņojumā, kas publicēts Krievijas prezidenta oficiālajā vietnē.

"Mērķis – nospraust soļus, kas ļautu izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē. Ir svarīgi kolektīvi atbalstīt ANO DP rezolūcijas 2231 tālāku netraucētu realizāciju, kas veidojusi starptautiski tiesisko pamatu KVRP (Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, vienošanās ar Irānu – red.) īstenošanai," paskaidroja valsts vadītājs.

Viņš konstatēja, ka diskusijas Drošības padomē kļūst aizvien saspringrākas, pret Teherānu izskan nepamatoti paziņojumi, izstrādājamie rezolūciju projekti vērsti uz agrāko vienbalsīgo lēmumu laušanu.

"Šajā reģionā, tāpat kā jebkurā citā pasaules punktā, nav vietas šantāžai un diktātam ne no vienas puses. Vienpusēja pieeja risinājuma meklējumos nepalīdz," uzsvēra Putins.

Viņš atzīmēja, ka Krievija joprojām pieturas pie KVRP Irānas kodolprogrammas noregulēšanai no 2015. gada.

Prezients atgādināja, ka atjaunotā Drošības koncepcija Persijas līča zonā, ar ko Maskava nāca klajā 2019. gadā ietver konkrētus ceļus problēmu risināšanai reģionā.

Krievijas valsts vadītājs aicināja uzmanīgi un atbildīgi izvērtēt vienam otra viedokli, rīkoties ar savstarpēju cieņu un kolektīvi.

"Aicinām partnerus uzmanīgi apsvērt mūsu piedāvājumu. Alternatīva ir tālāka spriedzes eskalācija, konflikta izcelšanās riska pieaugums. No tādas notikumu attīstības ir jāizvairās. Krievija ir atvērtka konstruktīvai sadarbībai ar visiem, kas ieinteresēts attālināt situāciju no bīstamās robežas. Jautājums ir steidzams," konstatēja Putins.

Viņš ierosināja saskaņot tiešsaistes apspriedes dienas kārtību Ārlietu ministriju līmenī, ja līderi demonstrē principiālu gatavību sarunai.

Aizvadītajā nedēļā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka Vašingtona ir sagatavojusi ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu jautājumā par ieroču embargo pagarināšanu pret Irānu.

Pēc tam Teherāna paziņoja, ka šāds dokuments vispirms apdraud nevis Irānu, bet gan pašas ANO DP mehānismus.

Irānas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Abass Musavi norādīja, ka tādējādi Vašingtona vēlas pakļaut sev ANO DP un novājināt to.

3
Tagi:
Vladimirs Putins, Krievija, Irāna, Drošības Padome, ANO
Pēc temata
ASV Valsts departaments atklājis valsts stratēģiju attiecībās ar Irānu
Cīņa visiem spēkiem. Vai kara draudi Persijas līcī ir reāli
ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas
Kodoldarījumu iespējams glābt: Krievijas ārlietu ministrs kritizē ASV rīcību
Svetlana Tihanovska

Tihanovska paziņoja, ka dibinās padomi varas nodošanai Baltkrievijā

3
(atjaunots 07:47 15.08.2020)
Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska vērsusies pie Eiropas valstīm ar lūgumu palīdzēt viņai "organizēt dialogu ar Baltkrievijas valdību".

RĪGA, 15. augustsSputnik. Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska paziņoja, ka iniciēs Koordinācijas padomes izveidi republikā varas nodošanas nodrošināšanai, un uzsvēra, ka viņa ir gatava dialogam, vēsta RIA Novosti.

"Šajā padomē var strādāt pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, cienījami un pazīstami baltkrievi, profesionāļi savā nozarē. Uzdodu savai pilnvarotajai personai Olgai Kovaļkovai un advokātam Maksimam Znakam pieņemt pieteikumus par padomes locekļu izvirzīšanu no organizācijām un pilsoņu apvienībām," politiķe atklāja paziņojumā, kas publicēts Tihanovskas, Viktora Babariko un Valērija Cepkalo štābu preses dienestu Telegram kanālos.

Tihanivska aicināja atbrīvot protesta akciju laikā aizturētos cilvēkus un apturēt asinsizliešanu.

"Es esmu sajūsmā par baltkrieviem. Paldies, mani dārgie! Mēs esam paveikuši neiespējamo. Mēs parādījām, ka esam vairākumā. Un šī valsts pieder mums, Baltkrievijas tautai, ne vienam cilvēkam," piezīmēja Tihanovska.

Svētdien republikā notika prezidentka vēlēšanas. Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko saņēmis 80,1% balsu, otrajā vietā – Svetlana Tihanovska ar 10,12%. Opozīcija neatzīst balsošanas rezultātus, pati Tihanovska ir pametusi valsti un atrodas Lietuvā.

Valstī notiek nesankcionētas protesta akcijas, taču likumsargi tās izkliedē. Pret akciju dalībniekiem tiek izmantota asaru gāze, ūdensmetēji, gaismas un trokšņa granātas, gumijas lodes. Oficiālie dati rāda, ka aizturēti aptuceni septiņi tūkstoši cilvēku. Republikas IeM informēja, ka nekārtībās cietuši simtiem cilvēku, viņu vidū – 103 tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Pēc IeM datiem, viens protestu akcijas dalībnieks gājis bojā – viņš mēģināja izmantot pret miliciju paštaisītu spridzekli.

3
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Viņa ir možā noskaņojumā: par ko Tihanovska runāja ar Lietuvas varasiestādēm
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Baltijas valstis un Polija izstrādāja krīzes pārvarēšanas plānu Baltkrievijā