Ziemeļu straume

Gazprom: iespējams, būvēsim "Ziemeļu straumi 3"

46
(atjaunots 15:42 25.04.2018)
Pieprasījums pēc Krievijas gāzes Eiropā nesamazinās, ja tur tiks paziņots par papildus vajadzībām un parakstīs līgumus, Gazprom būs gatavs uzbūvēt arī trešo "Ziemeļu straumi".

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Gazprom ir gatavs uzbūvēt arī gāzesvadu "Ziemeļu straume 3", ja Eiropas Savienība apstiprinās papildus gāzes nepieciešamību no Krievijas. Šobrīd Gazprom daļa Eiropas gāzes importā sastāda vairāk nekā 60%, paziņoja kompānijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs telekanāla "Rossija 24" ēterā.

"Mēs vienmēr esam teikuši, ka mēs piegādāsim gāzi Eiropai tik daudz, cik tas būs nepieciešams. Mums ir apstiprināti krājumi, mums ir transports, mēs būvējam jaunus transporta maršrutus. Ja Eiropa paziņos par savām vajadzībām, būs gatava parakstīt nepieciešamos līgumus, tad es neizslēdzu, ka būs nepieciešami vēl jauni gāzes transporta projekti — "Ziemeļu straume 3", piemēram," pateica Medvedevs.

Šobrīd Krievijas gāzes daļa Eiropas importā sastāda vairāk par 60%.

"Ja mēs runāsim par mūsu daļu (Eiropas —red.) importā, tad tā sastāda vairāk nekā 60%… Šis līmenis atspoguļo savstarpējās atkarības līmeni, kuru mēs esam sasnieguši ar mūsu Eiropas patērētājiem. Būtībā mēs nenosakām mērķa rādītājus daļā, taču samazināt to mēs noteikti negrasāmies," pateica Medvedevs.

Tāpat viņš atzīmēja, ka pēc tam, kad tiks palaisti jaunie gāzesvadi no Krievijas uz Eiropu un Ķīnu, Gazprom gāzes eksports uz tālajām valstīm pārsniegs 200 miljardu kubikmetru atzīmi.

"Kā saka sportisti, jo augstāk lec, jo grūtāk pārspēt rekordu. Līdz šim divu gadu laikā mēs uzstādījām ievērojamus rekordus… un šobrīd ejam pēc jaunu rekordu grafika. Taču mēs neesam sportā, lai dzītos pēc skaistiem skaitļiem. Esmu pārliecināts, ka eksporta apjomu 200 miljardos mēs noteikti pārspēsim un noteikti pārspēsim to 2020. gadā, jo 2019. gadā sāksies gāzes piegādes uz Ķīnu un Eiropu (pa jauniem gāzesvadiem "Sibīrijas spēks" un "Ziemeļu straume 2" — red.)," pateica Medvedevs.

Pēc viņa sacītā, pieprasījums pēc gāzes aug ne tikai jauno pircēju vidū, bet arī pie tādiem tradicionāliem Gazprom partneriem kā Austrija.

2016. gadā Gazprom palielināja gāzes piegādes tālajām valstīm par 12,5% — vairāk nekā līdz 179,3 miljardiem kubikmetru, kas kļuva par vēsturisko maksimumu. 2017. gadā tika uzstādīts jauns rekords — 194,4 miljardi kubikmetru.    

46
Pēc temata
Porošenko piedāvā VFR ieguldīt naudu Ukrainas GTS nevis Nord Stream 2
Vācu medijs: "Ziemeļu straume 2" ir savienojošais posms starp Rietumiem un Austrumiem
Porošenko ir pārliecināts, ka incidents Solsberijā ietekmēs "Ziemeļu straumi 2"
ASV uzskata, ka Eiropai jākļūst nabagai
Krievijas ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ

1
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Sestajā jūlija notiks Atvērto debesu līguma dalībvalstu videokonference; par galveno apspriešanas tematu kļūs Vašingtonas lēmums par izstāšanos no līguma.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Maskava pieļauj, ka Atvērto debesu līgums var sabrukt pēc "domino efekta", paziņoja RIA Novosti Krievijas ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

"Mēs pieļaujam, ka "domino efekts" ir iespējams un ka viskvēlāk ASV dažādos jautājumos atbalstošās valstis Vašingtonas spiediena ietekmē var izskatīt šādu iespēju. Mums to negribētos, jo tad līgums neizbēgami nonāks pie kraha," sacīja diplomāts.

Sestajā jūlija notiks Atvērto debesu līguma dalībvalstu videokonference; par galveno apspriešanas tematu kļūs Vašingtonas lēmums par izstāšanos no līguma.

Rjabkovs atzīmēja, ka sēdes laikā ASV diez vai mainīs savu lēmumu. Pēc diplomāta teiktā, Maskava izskata visus atbildes rīcības variantus.

"Lielā mērā situācija ir atkarīga no tā, kā rīkosies citas valstis un kādā mērā esošie līguma dalībnieki izrādīs atbildību par tā likteni, nevis vienkārši deklaratīvi apzināsies, bet gan nodemonstrēs praksē, ka viņus uztrauc situācijas Eiropas drošības jomā, ka viņi neiet uz to cilvēku pavada Vašingtonā, kuriem arhitektūras sagraušana ieroču kontroles jomā ir kļuvusi par galveno uzdevumu," uzsvēra ārpolitikas iestādes vadītāja vietnieks.

Atvērto debesu līgums

Atvērto debesu līgumu pieņēma 27 Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas valstis 1992. gadā Helsinkos. Patlaban līgumu pilda 34 valstis.

Līgums paredz iespēju veikt novērošanas lidojumus un fotografēt virs EDSO dalībvalstu teritorijas ar mērķi saņemt ziņas par bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un karadarbību.

Līguma mērķis ir uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

1
Tagi:
ASV, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Militārais eksperts: pat Baltijas valstis sāk saprast, ka ASV tās ir vienaldzīgas
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus
Krievijas ārlietu ministrs pastāstīja par Atvērto debesu līguma tālāko likteni
Aleksandrs Kamkins

Eksperts: nesaskaņu fakts starp Vāciju un ASV attiecībā uz drošību ir acīmredzams

15
(atjaunots 18:33 03.07.2020)
Nesaskaņas starp VFR un ASV attiecībā uz drošību Eiropā ir acīmredzams, taču daļas ASV kontingenta izvešana no VFR vēl nenozīmē sistemātiskus risinājums un nav saistīta ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, saka eksperts-ģermānists Aleksandrs Kamkins.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Amerikas prezidents Donalds Tramps atbalstīja daļas ASV kareivju izvešanu no Vācijas. Uz jaunu dienēšanas vietu dosies 9,5 tūkstoši kareivju, paziņoja Pentagona oficiālais pārstāvis Džonatans Hofmans. Pēc viņa teiktā, par viņu jauno uzdevumu kļūs "KF savaldīšana un NATO stiprināšana".

Komentējot šo paziņojumu, Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Institūta Vācijas pētījumu centra vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Aleksandrs Kamkins atzīmēja, ka šeit nav runa par amerikāņu kontingenta izvešanu no Vācijas, drīzāk, var notikt daļas kareivju pārdislocēšana – Polija, piemēram, pat ir gatava maksāt par ASV karaspēku izvietošanu.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Eksperts uzsvēra, ka Donalda Trampa lēmums izvest 9,5 tūkstošus kareivju no Vācijas nav kaut kāds sistēmu veidojošs solis – tas, no vienas puses, ir izdevumu optimizācija, turklāt – nedz kodolieroči, nedz dronu vadības centrs no VFR netiek izvesti.

"Šis kontingenta skaita samazinājums nekādā veidā nav saistīts ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, tas, nosacīti runājot, ir vienkārša šaujampulvera pārlikšana no viena groza citā," sacīja Kamkins radio Sputnik.

Taču zināmas kustības un apgaismības Vācijas politiskajai klasei tomēr parādās, un kopumā šī situācija var kalpot par vienu no stimuliem konkrētām darbībām attiecībā uz pāreju pie Eiropas vienotās armijas izveidošanas, taču šeit pagaidām ir pārāk daudz nenoteiktības, nobeigumā sacīja eksperts.

Камкин: факт разногласий между Германией и США по поводу безопасности в Европе налицо
15
Tagi:
NATO, Vācija, ASV
Pēc temata
Merkele aicina Eiropu padomāt par pasauli bez ASV līdera vietā
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
ASV gatavojas "uzdāvināt" Vāciju Krievijai