Ziemeļu straume

Gazprom: iespējams, būvēsim "Ziemeļu straumi 3"

46
(atjaunots 15:42 25.04.2018)
Pieprasījums pēc Krievijas gāzes Eiropā nesamazinās, ja tur tiks paziņots par papildus vajadzībām un parakstīs līgumus, Gazprom būs gatavs uzbūvēt arī trešo "Ziemeļu straumi".

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Gazprom ir gatavs uzbūvēt arī gāzesvadu "Ziemeļu straume 3", ja Eiropas Savienība apstiprinās papildus gāzes nepieciešamību no Krievijas. Šobrīd Gazprom daļa Eiropas gāzes importā sastāda vairāk nekā 60%, paziņoja kompānijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs telekanāla "Rossija 24" ēterā.

"Mēs vienmēr esam teikuši, ka mēs piegādāsim gāzi Eiropai tik daudz, cik tas būs nepieciešams. Mums ir apstiprināti krājumi, mums ir transports, mēs būvējam jaunus transporta maršrutus. Ja Eiropa paziņos par savām vajadzībām, būs gatava parakstīt nepieciešamos līgumus, tad es neizslēdzu, ka būs nepieciešami vēl jauni gāzes transporta projekti — "Ziemeļu straume 3", piemēram," pateica Medvedevs.

Šobrīd Krievijas gāzes daļa Eiropas importā sastāda vairāk par 60%.

"Ja mēs runāsim par mūsu daļu (Eiropas —red.) importā, tad tā sastāda vairāk nekā 60%… Šis līmenis atspoguļo savstarpējās atkarības līmeni, kuru mēs esam sasnieguši ar mūsu Eiropas patērētājiem. Būtībā mēs nenosakām mērķa rādītājus daļā, taču samazināt to mēs noteikti negrasāmies," pateica Medvedevs.

Tāpat viņš atzīmēja, ka pēc tam, kad tiks palaisti jaunie gāzesvadi no Krievijas uz Eiropu un Ķīnu, Gazprom gāzes eksports uz tālajām valstīm pārsniegs 200 miljardu kubikmetru atzīmi.

"Kā saka sportisti, jo augstāk lec, jo grūtāk pārspēt rekordu. Līdz šim divu gadu laikā mēs uzstādījām ievērojamus rekordus… un šobrīd ejam pēc jaunu rekordu grafika. Taču mēs neesam sportā, lai dzītos pēc skaistiem skaitļiem. Esmu pārliecināts, ka eksporta apjomu 200 miljardos mēs noteikti pārspēsim un noteikti pārspēsim to 2020. gadā, jo 2019. gadā sāksies gāzes piegādes uz Ķīnu un Eiropu (pa jauniem gāzesvadiem "Sibīrijas spēks" un "Ziemeļu straume 2" — red.)," pateica Medvedevs.

Pēc viņa sacītā, pieprasījums pēc gāzes aug ne tikai jauno pircēju vidū, bet arī pie tādiem tradicionāliem Gazprom partneriem kā Austrija.

2016. gadā Gazprom palielināja gāzes piegādes tālajām valstīm par 12,5% — vairāk nekā līdz 179,3 miljardiem kubikmetru, kas kļuva par vēsturisko maksimumu. 2017. gadā tika uzstādīts jauns rekords — 194,4 miljardi kubikmetru.    

46
Pēc temata
Porošenko piedāvā VFR ieguldīt naudu Ukrainas GTS nevis Nord Stream 2
Vācu medijs: "Ziemeļu straume 2" ir savienojošais posms starp Rietumiem un Austrumiem
Porošenko ir pārliecināts, ka incidents Solsberijā ietekmēs "Ziemeļu straumi 2"
ASV uzskata, ka Eiropai jākļūst nabagai
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

14
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

14
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

23
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

23
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija