Gazprom

Gazprom: dialogs ar EK dod cerību uz antimonopola strīda atrisinājumu

32
(atjaunots 07:57 25.04.2018)
Eirokomisija 2012. gadā iniciēja antimonopola izmeklēšanu attiecībā pret Gazprom.

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Gazprom un Eirokomisijas dialogs antimonopola lietā iedveš cerību strīda noregulēšanā, paziņoja Gazprom valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs preses konferencē otrdien.

"Mums notiek dialogs ar Eirokomisiju. Un tas, kā tas norit, iedveš cerību, ka šī izmeklēšana tiks slēgta un noregulēta," citē viņa vārdus RIA Novosti.

Eirokomisija 2012. gadā iniciēja antimonopola izmeklēšanu attiecībā pret Gazprom. Šīs lietas ietvaros EK 2015. gadā izvirzīja Krievijas holdingam oficiālas apsūdzības par pārkāpumiem Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā.

Gazprom 2016. gada beigās nosūtīja EK piedāvājumus antimonopola izmeklēšanas noregulēšanai. Kompānija piekrīt izslēgt no līgumiem aizliegumu gāzes atkārtotai pārdošanai uz ārzemēm, kā arī piesaistīt Polijas, Bulgārijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas cenu benčmarkiem (cenas etaloniem — red.), turklāt patērētāji saņems tiesības uzsākt cenas pārskatīšanas procesu, ja tā atšķirsies no benčmarka. Turklāt Ungārija, Polija un Slovākija varētu saņemt gāzi tā ienākšanas punktos Baltijas valstīs, savukārt Gazprom sola nepieprasīt kompensācijas no Bulgārijas par atteikšanos no "Dienvidu straumes".

2017. gadā EK īslaicīgi apstiprināja Gazprom piedāvājumus un pēc tam pārbaudīja tirgus reakciju. EK ieguva virkni kritisku piezīmju par šiem piedāvājumiem.

Bulgārija ar dažām piezīmēm piekrita par Gazprom piedāvāto antimonopola izmeklēšanas noregulēšanas variantu. Savukārt Polija, Lietuva un Igaunija iestājās pret mierīgu lietas iznākumu.

Lietuvas Enerģētikas ministrija paziņoja, ka Gazprom piedāvājumi "nenodrošina to, ka Lietuvas uzņēmumi varēs pirkt gāzi brīvi un par taisnīgu cenu, jo situācija tirgū mainījusies".

Igaunija savā komentārā Eirokomisijai paziņoja, ka Gazprom piedāvātie piedāvājumi lietas noregulēšanai "nav proporcionāli pārkāpuma apmēriem".

Polija paziņoja, ka valsts neatbalsta šos piedāvājumus, jo tie "neatrisina Krievijas kompānijas ES konkurences likumdošanas pārkāpumus un negarantē, ka tā netiks pārkāpta nākotnē".

Šī gada februārī EK preses dienesta pārstāvis Rikardo Kardoso ziņoja, ka Eirokomisija turpina konsultācijas ar Gazprom par antimonopola lietu tehniskā līmenī. Antimonopola izmeklēšanām nav termiņu robežu. To ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no lietas sarežģītības, kā arī no pakāpes, kādā kompānijas sadarbojas ar EK, atgādināja viņš.    

32
Pēc temata
Grībauskaite sapņo pielikt punktu 60 gadus ilgajam Krievijas gāzes piegādes monopolam
Gazprom uzbūvēs Baltijas reģionā Nord Stream 2 gāzes attīrīšanas rūpnīcu
Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Latvijas Gāze: jaunie gāzes tirgotāji teju sasaldēja Latviju
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

9
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

9
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

7
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

7
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija