Mikroautobuss, kas ietriecies cilvēku pūlī Toronto 2018. gada 23. aprīlī

Mikroautobuss Toronto sabraucis desmit cilvēkus

41
(atjaunots 15:43 25.04.2018)
Toronto mikroautobuss ietriecies ļaužu pūlī, bojā gājuši 10 cilvēki, vēl 15 ir cietuši. Policija apgalvo, ka vadītājs pastrādāja noziegumu apzināti, taču nesteidzas nosaukt notikušo par teroraktu.

RĪGA, 24. aprīlis – Sputnik. Traģiskais incidents notika pirmdien dienas laikā (naktī uz otrdienu pēc Latvijas laika). Policija operatīvi noskaidroja vadītāja identitāti – tas izrādījies 25 gadus vecais Aleks Minasjans, kurš iepriekš nav nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā, raksta RIA Novosti.

На месте инцидента с наездом фургона на пешеходов в Торонто, 23 апреля 2018
© REUTERS / Stringer
Nozieguma vietā Toronto 2018. gada 23. aprīlī

Viņa motīvi paliek nezināmi. Pēc Kanādas sabiedrības drošības aizsardzības ministra Ralfa Gudeila sacītā, Kanādas varas iestādēm nav informācijas, ka Minasjana mērķi varētu būt G7 samita dalībnieki, kurš norisinājās pilsētā no 21. līdz 23. aprīlim. Taču, kā paziņoja preses konferences laikā vietējās policijas vadītājs Marks Saunderss, mikroautobusa vadītājs tīši uzbrauca virsū cilvēkiem. Par to liecina aculiecinieki. Uz žurnālistu jautājumu, vai notikušo var uzskatīt par teroraktu, Saunderss izvairījās no tiešas atbildes, atgādinot par Ralfa Gudeila paziņojumu, kurš iepriekš uzsvēra, ka incidents "nav saistīts ar nacionālo drošību". Tomēr policijas šefs atzīmēja, ka jāņem vērā visas versijas.

Nāve uz riteņiem

Pēdējo divu gadu laikā Eiropā notika jau vairāki teroristiski uzbrukumi ar transportlīdzekļu izmantošanu. Bēdīgo statistiku 2016. gada vasarā atklāja asiņains slaktiņš Nicā Francijā, kur kravas mašīna lielā ātrumā notrieca cilvēkus krastmalā, kuri atnākuši apskatītu uguņošanu par godu Bastīlijas ieņemšanas dienai. Par uzbrukuma upuriem kļuva 84 cilvēki. Pie stūres atradās 31 gadu vecs tunisietis Mohameds Lauež Bulels. Atbildību uzņēmās teroristiskā organizācija ISIS.

Analoģisks terorakts notika 2016. gada 19. decembrī Berlīnē, kad kravas mašīna ietriecās Ziemassvētku gadatirdziņā. Uzbrukuma rezultātā bojā gāja 12 cilvēki. Vaininieks bija 24 gadus vecais tunisietis Aniss Amri, kurš arī bija saistīts ar ISIS. Vēl viens terorakts notika 2017. gada 22. martā Londonas centrā. Noziedznieks ar vieglo mašīnu tīši uzbrauca uz Vestminsteras tilta ietves un, notriecot cilvēkus, aizbrauca līdz britu parlamenta ēkai. Tur viņš ar nazi iedūra policistu un tika nošauts. Par uzbrukuma upuriem kļuva 5 cilvēki. Atbildību par teroraktu uzņēmās ISIS.

Savukārt 2017. gada 7. aprīlī līdzīgs terorakts notika jau pavisam tuvu Latvijai – kravas mašīna ietriecās ļaužu pūlī Stokholmas galvenajā gājēju ielā Drotninggatana par uzbrukuma upuriem kļuva 5 cilvēki.

© Ruptly .
Kadri no incidenta vietas Toronto 2018. gada 23. aprīlī
41
Pēc temata
Terorakts Barselonā: mikroautobuss ietriecies cilvēku pūlī, sagrābti ķīlnieki
Britu mediji brīdina par jaunu teroraktu vilni Eiropā
ES pilsētas ir vāji aizsargātas no teroraktiem, tiek veikti pasākumi
Nakts terorakti Londonā aiznesuši 7 cilvēku dzīvības
Terorakts Londonā: apšaude pie parlamenta ēkas
Dubults terorakts Stambulā
Teroraktu sērija Taizemē