Situācija Austrumu Gutā

"Novērtējumam": OPCW misija apmeklējusi domājamā ķīmiskā uzbrukuma vietu Dumā

21
Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova pauda cerību uz OPCW misijas ekspertu objektīvu darbību.

RĪGA, 23. aprīlis — Sputnik. Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) misijas eksperti vakar apmeklēja vienu no domajamā ķīmiskā uzbrukuma vietām Dumas pilsētā Sīrijā, lai savāktu paraugus sakarā ar paziņojumiem par indīgu vielu pielietošanu 7. aprīlī, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz organizācijas preses relīzi.

"OPCW novērtēs situāciju un izskatīs tālākos soļus, tostarp atkārtotu apmeklējumu Dumā," – teikts ziņojumā.

Iepriekš virkne rietumvalstu apsūdzēja Sīrijas valdību par ķīmisko ieroču pielietošanu Austrumgutā. Eksperti ilgu laiku nevarēja sākt darbu Dumas pilsētā, jo gaidīja atļauju iebraukt pilsētā no ANO drošības komandas. Iepriekš Apvienoto Nāciju Organizācijas speciālisti tika apšaudīti šajā apdzīvotajā vietā.

Krievija rēķinās ar objektīvu izmeklēšanu

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova pastāstīja, ka Maskava rēķinās ar OPCW misijas ekspertu objektīvu darbu "ķīmiskā uzbrukuma" vietā Dumā.

Viņa pauda cerību, ka organizācijas inspektori "maksimāli objektīvi" izmeklēs notikumu apstākļus Austrumgutā un pēc iespējas ātrāk sniegs objektīvu atskaiti.

Turklāt runa ir par, pēc būtības, pirmo Sīrijas "ķīmiskā dosjē" vēsturē notiekošo OPCW vizīti vietā, ko Sīrijas opozīcija un ar to saistītās nevalstiskās organizācijas dēvē par ķīmiskā incidenta vietu. Līdz šim OPCW un ANO apmierinājās ar attālinātām izmeklēšanas metodēm, pamatojoties tikai uz datiem, ko iesnieguši oficiālās valdības pretinieki, piebilda ĀM pārstāve.

Tāpat Zaharova pauda bažas par to, ka OPCW eksperti vēlas ierobežot apmeklējumus domājamo incidentu vietās un aptaujāto personu loku. Krievijas ĀM pārstāve pamatoja tamlīdzīgus plānus ar nevēlēšanos atspoguļot patiesos notikumus Dumas pilsētā.

"Aiz tā vērojama nevēlēšanās atspoguļot kārtējo inscenēto provokāciju ar toksisku ķimikāliju pielietojumu, kas jau tika izmantota, lai aizbildinātu (ANO Drošības – red.) Padomes pastāvīgo locekļu rietumu "trijotnes" raķešu apšaudi vietā, kurā kaujinieki slēpa ķīmiskās vielas un komponentus primitīvas ķīmiskās kaujas munīcijas ražošanai Dumas pilsētā," – piebilda Zaharova.

21
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
ASV pārmet Krievijai "ķīmiskā uzbrukuma" vietas tīrīšanu Sīrijā
Zēns no Dumas pastāstīja par "ķīmiskā uzbrukuma" video ierakstu
"Ķīmiskā uzbrukuma" inscenējuma dalībnieks pastāstījis par video ieraksta niansēm
Krievijas AM atradusi "Dumas ķīmiskā uzbrukuma seku" videoieraksta dalībniekus
Krievijas ĀM rīcībā ir pierādījumi: ķīmiskais uzbrukums Dumā bija inscenēts
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti