Situācija Austrumgutā

ASV pārmet Krievijai "ķīmiskā uzbrukuma" vietas tīrīšanu Sīrijā

28
(atjaunots 14:42 28.12.2019)
ASV Valsts departamenta pārstāve pauda uzskatu, ka Krievijas amatpersonas sadarbojoties ar Sīrijas valdības pārstāvjiem, lai atliktu OPCW misiju Dumā.

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik. ASV Valsts departaments apgalvo, ka Krievija un Sīrija "tīra" domājamā ķīmiskā uzbrukuma vietu Dumas pilsētā, tāpēc nepielaižot tai OPCW ekspertus, vēsta RIA Novosti. ASV Valsts departamenta oficiālā pārstāve Hetere Nauerte pauda uzskatu, ka Krievijas amatpersonas sadarbojoties ar Sīrijas valdības pārstāvjiem, lai nepieļautu vai atliktu OPCW misiju Dumā.

"Mēs uzskatām, ka tas ir mēģinājums veikt savu uzspēlēto izmeklēšanu. Mēs domājam, ka Krievijas amatpersonas kopā ar Sīrijas režīmu strādā, lai iztīrītu domājamo uzbrukumu vietas un novāktu ķīmisko ieroču pielietošanas pierādījumus," — apgalvoja Nauerte.

Valsts departamenta parstāve paziņoja, ka Sīrijas varasiestādes un Krievija esot izdarījušas spiedienu uz dažiem lieciniekiem, lai viņi mainītu savas liecības par notikušo.

"Ķīmiskā uzbrukuma" izmeklēšana

Iepriekš Sīrijas ziņu aģentūra SANA vēstīja, ka Damaska nosūtījusi oficiālu ielūgumu OPCW apmeklēt Dumu. Informācijas avots vēstīja, ka Sīrija ir gatava sniegt speciālistiem nepieciešamo palīdzību. Tāpat Damaska pauda cerību, ka misijas darbs būs parskatāms un balstīsies uz konkrētiem un ticamiem pierādījumiem.

Vēlāk OPCW apstiprināja misijas nosūtīšanu uz Dumu.

Ceturtdien Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā RIA Novosti pastāstīja, ka Maskavu satrauc "vairāku spēles dalībnieku centieni likt šķēršļus OPCW misijai Dumā".

Ministrs atgādināja, ka OPCW ekspertu grupa pirms dažām dienām ieradusies Beirutā, lai tālāk dotos uz Dumas pilsētu Sīrijā un "tai jau no rīta bija jāšķērso Sīrijas Arābu Republikas robeža, kur viņus gaidīja Sīrijas ĀM konsulārie darbinieki, lai izsniegtu vīzas".

"Tobrīd viņi nevarēja doties, jo sākās apšaude. Kādam ļoti negribējās, lai viņi savlaicīgi nokļūtu rajonā, par kuru ir runa," — uzsvēra Lavrovs.

Raķešu uzbrukums

14. aprīļa rītā ASV, Lielbritānija un Francija sāka raķešu apšaudi pa Sīrijas valdības objektiem, kuros, viņuprāt, ražoti ķīmiskie ieroči. Tika palaistas vairāk nekā simt raķetes, no kurām 71 notrieca Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēma.

Krievijas pastāvīgais pārstāvis ANO Vasilijs Nebenzja
© Sputnik / Владимир Федоренко

Bojāgājušo uzbrukumā nav, kaitējums uz zemes ir minimāls. Krievijas spēki uzbrukuma atvairīšanā nepiedalījās, taču sekoja visām raķetēm.

Raķešu uzbrukumu ASV koalīcija aizbildināja ar "ķīmisko ieroču pielietošanu" Dumas pilsētā, taču ne Krievijas militārie eksperti, ne vietējie iedzīvotāji ķīmiskā uzbrukuma faktu neapstiprināja.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzskata minēto apšaudi par agresijas aktu pret suverēnu valsti.    

28
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
Sīrija: pasaule uz jaunas Karību krīzes robežas
Krievijas ārlietu ministrs paudis viedokli par ASV "nepatieso diplomātiju"
Ticama nepatiesā informācija no slepeniem avotiem
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti