Sīrija

Mediji ziņo par jaunu raķešu triecienu Sīrijā

86
(atjaunots 15:38 17.04.2018)
Sīrijas armijas pretgaisa spēki apturējuši jaunu uzbrukumu Šairatas lidlaukam.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Nenoskaidroti karaspēki veikuši raķešu uzbrukumu Sīrijas Gaisa BS bāzei Šairatā. Jaunākie dati liecina, ka visas raķetes notriektas, upuru un postījumu nav.

RIA Novosti paziņoja informācijas avots valdības karaspēkos, naktī uz otrdienu Sīrijas Pretgaisa aizsardzības sistēma apturēja raķešu triecienuzbrukumu aviācijas bāzei Šairata, notriecot ap desmit raķetēm lidlauka tuvumā.

"Sīrijas armijas Pretgaisa aizsardzības līdzekļi aptur raķešu triecienuzbrukumu, kurš tiek veikt militārajam lidlaukam Homsas provincē," paziņoja informācija avots.

Raķešu pārtveršanas faktu apstiprinājusi Sīrijas nacionālā aģentūra SANA. "Pretgaisa aizsardzības sistēma notrieca raķetes, kuras pārkāpa gaisa telpu, Homsas rajonā," paziņoja aģentūras korespondents.

Saskaņā ar vietējo mediju datiem, Sīrijas Pretgaisa aizsardzības sistēma notrieca aptuveni deviņas raķetes, kas bija vērstas pret aviobāzi.

Pēc telekanāla Al Mayadeen liecībām, Šairatas apšaudes mēģinājuma rezultātā upuru un postījumu nav. "Šairatas un Tiforas lidlauki nav cietuši… Sīrijas pretgaisa aizsardzības spēki notrieca visas ienaidnieka raķetes," vēsta medijs.

Ar apšaudi saistītie nav noskaidroti

Ar Šairatas aviācijas bāzes apšaudi saistītā puse pagaidām nav noteikta. ASV Aizsardzības ministrija paziņoja, ka neveic nekādas militārās operācijas Šairatas rajonā.

"Šajā rajonā šobrīd ASV militārās darbības netiek īstenotas. Papildus detaļas mēs šobrīd nevaram sniegt," pateica RIA Novosti Pentagona pārstāve.

Saskaņā ar portāla Al Masdar datiem, raķetes, kuras tika mērķētas uz Sīrijas militārās aviācijas bāzi, palaida Izraēla. Savukārt Izraēlas Aizsardzības armijas preses dienesta pārstāvis paziņoja, ka viņam neesot datu par Izraēlas saistību ar Šairatas apšaudi.

Raķešu triecienuzbrukumi Sīrijai

Izraēla veica triecienuzbrukumus Sīrijai mazliet vairāk kā pirms nedēļas. Divi Izraēlas Militāro gaisa spēku F-15 iznīcinātāji 9. aprīlī uzbruka Sīrijas aviācijas bāzei T4, palaižot astoņas tālvadības raķetes. Uzbrukums notika no Libānas teritorijas, Izraēlas lidmašīnas neielidoja Sīrijas gaisa telpā. Sīrijas Bruņotie spēki iznīcināja piecas vadāmās raķetes, vēl trīs sasniedza lidlauka rietumdaļu. Sīrijas ĀM toreiz atzīmēja, ka Izraēlas Militāro gaisa spēku raķešu uzbrukums ir sava veida reakcija uz Sīrijas armijas panākumiem cīņā ar nemierniekiem.

ASV, Lielbritānija un Francija 14. aprīlī ar apšaubāmu Damaskas ķīmisko ieroču izmantošanas ieganstu palaida pret Sīrijas valdības objektiem 103 spārnotās raķetes, tostarp, jūrā bāzētos "Tomahaukus", vadāmas aviācijas bumbas un raķetes "gaiss-zeme". Sīrijas Pretgaisa aizsardzības sistēma likvidēja 71 no tām. Militārā operācija ilga pusotru stundu, tiešu datu par bojāgājušajiem nav.

Mazliet vairāk kā pirms gada ASV palaida 59 spārnotās raķetes pret aviācijas bāzi Šairata, apsūdzot Damasku ķīmisko ieroču uzbrukumā Idlibas provincē. Kremlī ASV triecienuzbrukumu Sīrijai nosauca par "agresijas aktu", kurš tika īstenots "ar izdomātu ieganstu". Vašingtonas uzbrukums Sīrijas aviācijas bāzei radīja draudus Krievijas militārpersonām, atzīmēja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.    

86
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
Rietumvalstu militārā operācija pret Sīriju ir atlikta, taču ne atcelta
WSJ: Tramps bija gatavs veikt triecienuzbrukumu Krievijas objektiem Sīrijā
Šveicē uzskata, ka triecienuzbrukumi Sīrijai ir sasteigti
ASV koalīcija ar raķetēm apšaudījusi Sīrijas teritoriju
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti