Sīrija

Krievija atradusi Sīrijas ķīmisko ieroču uzbrukuma inscenējuma video "aktierus"

82
(atjaunots 10:35 17.04.2018)
Provokāciju Sīrijā izpildīja NVO, kuras par maksu sadarbojas ar Lielbritānijas un ASV varas iestādēm. Viņu vidū ir arī "Baltās ķiveres", paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis OPCW Aleksandrs Šuļgins.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Krievija nav atklājusi ķīmisko ieroču izmantošanas pazīmes Dumas pilsētā Sīrijā, taču atrasti "inscenējuma video ieraksta dalībnieki", paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis OPCW Aleksandrs Šuļgins. Viņš norādīja, ka Krievija vaino Lielbritāniju ķīmisko ieroču uzbrukuma inscenējumā, un nav izslēgts, ka ar to ir saistītas arī ASV, vēsta RIA Novosti.

"Mums ir ne jau vienkārša "augsta pārliecības pakāpe", par ko pēc viena šablona runā mūsu Rietumu partneri, bet gan neapgāžami pierādījumi tam, ka nekāds incidents 7. aprīlī Dumā nav noticis, un tā ir izplānota Lielbritānijas specdienestu provokācija, iespējams, ar savu vecāko sabiedroto atbalstu no Vašingtonas ar mērķi maldināt pasaules sabiedrību un attaisnot agresiju pret Sīriju," — pastāstīja Krievijas diplomāts, uzstājoties speciālā OPCW padomes sēdē Hāgā.

Iepriekš Rietumi apsūdzēja Damasku ķīmisko ieroču izmantošanā uzbrukumā Sīrijas Dumas pilsētai Austrumgutā. Maskava apstrīdēja informāciju par hlora bumbu, ko  it kā esot nometuši Sīrijas bruņotie spēki. Turklāt Krievijas BS Ģenerālštābā jau 13. martā ziņoja, ka nemiernieki gatavo Austrumgutā provokāciju ar ķīmisko ieroču izmantošanas inscenējumu.

Pēc Aleksandra Šuļgina sacītā, Krievija atradusi inscenējuma video dalībniekus par it kā sarīkoto ķīmisko uzbrukumu.

"Pamatojoties uz mūsu, es uzsveru, nacionālo izmeklēšanu, mēs neatradām nevienu pazīmi tam, ka Dumā tiktu izmantoti ķīmiskie ieroči. Nevienu liecinieku, nevienu saindēto slimnīcā atrast neizdevās. Netika atrasta nekāda ķīmisko ieroču munīcija. Toties izdevās atrast tiešos inscenējuma video dalībniekus, kurš tika prezentēts kā ķīmisko ieroču uzbrukuma "pierādījums"," — paziņoja Šuļgins.

Pēc viņa sacītā, provokāciju Sīrijā izpildīja NVO, kas par maksu sadarbojas ar Lielbritānijas un ASV varas iestādēm.

"Par šīs provokācijas tiešajiem izpildītājiem kļuva pseidohumanitārās NVO, kuras atrodas Sīrijas valdības pretinieku aizgādniecībā. Viņu vidū ir vairākkārt suminātās "Baltās ķiveres", kurus tik ļoti mīl slavēt dažas šeit klātesošās delegācijas. Mēs jau teicām, un apstiprinām to vēlreiz, ka šīs struktūras uz maksas pamata sadarbojas ar ASV, Lielbritānijas un dažu citu valstu valdībām," —viņš paziņoja pirmdien, uzstājoties organizācijas izpildītāju padomes sēdē Hāgā.

Pēc Šuļgina sacītā, minētās NVO — "tie ir maksas aģenti, aktieri, kuri, kad tas ir nepieciešams, tēlo nepieciešamo pūli".

"Par Rietumvalstu naudu viņi gatavo dažādus inscenējuma videoierakstus, izplata fotogrāfijas ar mīļāko sižetu — "nelaimīgie bērni — Asada asiņainā režīma upuri"," — teica diplomāts.

Iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs jau ziņoja, ka tā dēvēto "Balto ķiveru" pārstāvji tika pakļauti spēcīgam Lielbritānijas spiedienam, lai īstenotu Sīrijā gatavotās provokācijas.

Viņš atzīmēja, ka "Baltās ķiveres" norādīja, ka tieši no 3. līdz 6. aprīlim Jaysh al-Islam grupējuma nemiernieki veiks spēcīgu artilērijas apšaudi Damaskā, tas izraisīs valdības karaspēku atbildes reakciju, ko "Baltajām ķiverēm" jāizmanto, lai īstenotu provokāciju ar "ķīmiskajiem ieročiem".

Organizācija "Baltās ķiveres" deklarē, ka tās mērķis ir Sīrijas mierīgo iedzīvotāju politiski neitrāla aizsardzība bez bruņotām darbībām. Internetā pēdējo gadu laikā arvien biežāk sāk parādīties videoieraksti, kuros cilvēki baltās ķiverēs glābj bērnus no gruvešiem.

Taču paralēli parādījās arī videoieraksti, kuros redzams, kā tās pašas "Baltās ķiveres" veido inscenējuma video, uzklājot grimu "cietušajiem", diktējot, kas tiem ir jāsaka. Sīrijas žurnālisti parādījuši arī vairākus materiālus, kuros "glābēji" redzami ar ieročiem rokās un militārajā tērpā.

Sīrijas prezidents Bašars Asads paziņoja, ka organizācijas "Baltās ķiveres" locekļi patiesībā ir Al-Qaeda atbalstītāji.    

82
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Pēc temata
ASV uzbrukums Sīrijai: priekškars ir pacelts, Tramps diriģē
Krievija noteikusi veto ASV rezolūcijai Sīrijas jautājumā ANO
Sīrija: pasaule uz jaunas Karību krīzes robežas
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti