Sīrijas valdībjas karogs sagrautajā Alepo

ASV koalīcija ar raķetēm apšaudījusi Sīrijas teritoriju

127
(atjaunots 21:51 14.04.2018)
Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēmai izdevies pārtvert 13 rietumvalstu koalīcijas palaistās raķetes.

RĪGA, 14. aprīlis — Sputnik. Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka 14. aprīlī pl. 3:42 (pēc Maskavas laika) sākās ASV bruņoto spēku raķešu apšaude pa Sīrijas Arābu Republikas militārās un civilās infrastruktūras objektiem. Apšaude ilga līdz pl. 5.10 (pēc Maskavas laika). Raķešu apšaudē piedalījās ASV BS lidmašīnas un kuģi, kā arī Lielbritānijas un Francijas Gaisa kara spēki, informē RIA Novosti.

ASV, Francija un Lielbritānija sāka uzbrukumu Sīrijā pl. 21:00 pēc Vašingtonas laika saskaņā ar Donalda Trampa pavēli, brīfingā informēja ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētājs Džozefs Danfords.

Francijas prezidenta Emanuela Makrona administrācija — Elizejas pils — savā oficiālajā lapā Twitter tīklā publicējusi video ierakstu, kurā redzams, kā uzbrukumam izlido lidmašīnas.

​"Francijas bruņoto spēku izlidošana šonakt, lai iejauktos pret Sīrijas režīma nelegālo ķīmisko arsenālu," — teikts ierakstā.

To pavada video, kurā vairāki iznīcinātāji paceļas gaisā. Video ierakstā nav iespējams identificēt, no kādas bāzes lidmašīnas izlidojušas.

Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēmai izdevies pārtvert 13 rietumvalstu koalīcijas palaistās raķetes. Informācija liecina, ka ar raķetēm apšaudīts pētniecisks centrs, gvardes štābs, lidosta, speciālo uzdevumu spēku kazarmas.

Kopā ASV koalīcijas spēki pret Sīriju izmantojuši vairāk nekā 100 "gaiss-zeme" klases raķetes.

Informācija par ASV koalīcijas raķešu apšaudē bojāgājušajiem un cietušajiem vēl nav saņemta.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka rietumvalstis uzbrukušas Damaskai, suverēnas valsts galvaspilsētai, kura jau ilgus gadus pūlas izdzīvot teroristiskās agresijas apstākļos, un Sīrijas galvaspilsēta apšaudīta brīdī, kad valstij radusies cerība uz mierīgu nākotni.

"Vispirms pret Sīrijas tautu izmēģināja "arābu pavasari", pēc tam ISIS, tagad — amerikāņu gudrās raķetes. Izdarīts uzbrukums suvereēnas valsts galvaspilsēta, kura jau ilgus gadus pūlas izdzīvot teroristiskās agresijas apstākļos," — viņa uzrakstīja Facebook.

Zaharova uzskata, ka uzbrukumu atbalsta tie, kas pretendē uz morālu līderu pozīciju šajā pasaulē un ziņo par savu izcilību. "Jābūt pa īstam izcilam, lai brīdī, kad Sīrija guvusi izredzes uz mierīgu nākotni, apšaudītu tās galvaspilsētu," — viņa uzsvēra.

Zaharova atgādināja, ka Baltais nams paziņojis: pārliecība par Damaskas ķīmisko uzbrukumu balstās uz "medijiem, ziņām par simptomiem, video un foto, kā arī informācijas, kas nav pelnījusi uzticību". Viņa atzīmēja, ka amerikāņu un citu rietumvalstu medijiem ir jāsaprot: viņi ir atbildīgi par notikušo.

"Pirms 15 gadiem Baltais nams izmantoja kolbu un savu valsts sekretāru, tagad kolbas vietā Vašingtona izmantojusi medijus," — teikts paziņojumā.

Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka ASV un to sabiedroto palaistās spārnotās raķetes nav iekļuvušas Krievijas PGA vienību atbildības zonā, kas kontrolē objektus Tartusā un Hmeiminā.

ASV militārpersonas nav informējušas Krieviju par gaidāmajiem uzbrukumiem Sīrijā, žurnālistiem paziņoja ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētājs Džozefs Danfords.

127
Temats:
Ķīmiskās intrigas Sīrijā (23)
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki
Ķirurģiskie instrumenti, foto no arhīva

Ukrainietei ārsti atdevuši vīra amputētās kājas

19
(atjaunots 12:45 26.09.2020)
Sieviete saņēmusi slimnīcā vīra amputētās ķermeņa daļas un mājupceļā zaudējusi samaņu.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sieviete Novijbuhas pilsētā Ukrainā zaudējusi samaņu, nesot mājup vīra amputētās kājas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Tut.info"

Sievietes draudzene, kuru viņa bija palūgusi pieskatīt bērnus, pastāstīja, ka sievietei ārsti likuši pagaidīt, līdz beigsies dzīvesbiedra operācija.

"Viņai slimnīcā teica: "No rīta atnāksi, pasēdēsi, kamēr beigsies operācija, un saņemsi kājas," sievietes draudzene stāstīja rajona padomes sesijā.

Sievietei atdodas vīra amputētās ķermeņa daļas, taču pa ceļam viņa zaudējusi samaņu.

Slimnīcas galvenais ārsts, kurā tika veikta operācija, paskaidroja, ka pacienta dzīvesbiedre neesot zinājusi darbību algoritmu, ko viņai vajadzēja ievērot. Mediķis klāstīja: ja sievietei ir iespēja apglabāt kājas kapos, kur vēlāk būtu apglabāts viņas vīrs, viņai kājas vajadzēja saņemt. Pretējā gadījumā viņai vajadzējis vērsties pie nodaļas vadītāja vai augstākas vadības. Tad šo jautājumu būtu risinājusi rajona vai pilsētas administrācija.

Slimnīcas galvenais ārsts pasūkstījās, ka pirms 15 gadiem slimnīcā bijis utilizācijas centrs, taču vietējie iedzīvotāji to esot izzaguši un nodevuši metāllūžņos.

Sievietes izturēšanos viņš nodēvēja par "kaprīzēm".

19
Tagi:
Ukraina
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

0
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti