Su-34 sacensībās Aviodarts 2018

Krievijas iznīcinātāju uzbrukums ASV eskadras kuģim: feļetons no kuģa klāja

211
(atjaunots 09:33 05.08.2018)
Su-34 aiztraucās virs eksadras kuģa tik zemu, ka virsnieki uz tiltiņa saskatīja krievu lidotāju. Viņš sirsnīgi uzsmaidīja un pacēla īkšķi – sak, malači, biedri, pareizo kursu ieturat!

Krievijas iznīcinātāji vismaz četras reizes pārlidojuši pāri ASV eksadras kuģim Donald Cook Vidusjūrā, portālā RIA Novosti atgādināja Igors Romanovičs, bloga Green Tea autors.

……………………..

Rīts atausa saulains. Eskadras kuģis Donald Cook dreifēja 50 jūdzes no Tartusas pilsētas Sīrijā un Krievijas jūras kara bāzes.

Amerikāņu jūrnieki, atspiedušies uz piemales, slinki sūca svaigi spiestu apelsīnu sulu un izklaidīgi vēroja apvārsni. Viens runāja pa telefonu ar savu dzimto Oklahomu:

— Džein, tu tikai padomā, vakar mēs nogremdējām trīs krievu atomzemūdenes. Divas es pats noslīcināju, Dieva vārds! Džein, tu precēsies ar mani?

Pēkšņi no debesīm atskanēja kaut kādi dārdi. Jau pēc brīža tie pārauga neizturamos grāvienos. Virs kuģa kaut kas aizdrāzās, teju vai skarot radara antenu posteni.

Kambīzē atslēdzās konvektors un apdzisa mikroviļņu krāsniņa.

— Ak Dievs, jau atkal! — iegaudojās koks, vienīgais ekipāžas loceklis, kurš dienēja uz kuģa pirms pāris gadiem Melnajā jūrā. Pēc tā reisa viņam ievajadzējās trīs rehabilitācijas kursi.

Viņam šausmīgi sagribējās uzpīpēt, taču nedarbojās arī elektriskās šķiltavas.

Uz tiltiņa kuģa komandieris ar dūrēm nikni dauzīja sistēmas "Aegis" nodzisušos ekrānus. Kopā ar viņu atslēdzās visas bruņojuma sistēmas un mērķa izgaismošanas radari. Bez tiem kuģis varēja atšaudīties tikai ar trim ložmetējiem "Brauning" vai kapteiņa koltu.

Pēc brīža noslāpa arī dzinēji. Uz kuģa iestājās satraucošs klusums. To traucēja tikai apslāpēti bļāvieni — kāds nelaimīgais attapās, ka elektroniskās durvis atejā apakšklājā arī ir ciet.

Ekipāža sadrūzmējās uz klāja. Pie apvāršņa parādījās tumši punktiņi un strauji auga augumā. Donald Cook tuvojās četri Su-34.

— Dieva dēļ, laidiet mani laukā! — atskanēja kliedziens.

Daži cilvēki paķēra glābšanas vestes un lietišķi pārmeta kājas pāri bortam.

Plunčādamies ūdenī leitnants Džeks Vorrens izdzirdēja saucienu:

— Zemūdene, Džek! Zemūdene!

Pagriezies viņš ieraudzīja krievu zemūdeni. Tā strauji tuvojās. Leitantam uz mirkli parādījās, kā paveras zobaina rīkle, un viņš acumirklī pārspēja visus Maikla Felpsa rekordus pat bez uzmanības deficīta sindroma preparātiem.

Su-34 aiztraucās virs eksadras kuģa tik zemu, ka virsnieki uz tiltiņa saskatīja krievu lidotāju. Viņš sirsnīgi uzsmaidīja un pacēla īkšķi — sak, malači, biedri, pareizo kursu ieturat!

Daudzcietušā kuģa virsniekiem pilota optimisms nepielipa.

Garām peldēja franču fregates laiva. Franči lauzītā angļu valodā noprasīja, uz kuru pusi būs Elizejas lauki. Eskandras kuģa komandieris drūmi pavicināja ar roku kaut kur Irākas virzienā. Franči pateicās un ķērās pie airiem.

Iestājās vakars. Jūrnieki iekūra uz klāja ugunskurus un sildījās, vērojot, kā debesīs iedegas zvaigznes.

Atlidoja krievu helikopteris un nolaida uz klāja lielu katlu ar karstiem griķiem. No zemūdenes atsūdīja grozu ar Krimas augļiem.

— Jūs viņu tur kādu laiku pasargājiet, — palūdza Šoigu. — Ka tik viņi vēl nenogremdē savu kuģi ar kaut kādu "slepenu krievu raķeti "Morjačok" provokācijai. Ko tur ar viņiem var zināt.

— Klausos! — atbildēja zemūdenes komandieris un nolika klausuli.

Drīz vien visi uz Donald Cook saldi gulēja, griķu putras un viļņu šļakstu iemidzināti.

Līdz Trampa lēmumam sākt uzbrukumu Sīrijai atlika tīrais sīkums.

211
Pēc temata
Prezidenta runas aizkulises. Slepens feļetons
ASV jūras kājnieku mācības krievu ciematā. Slepens feļetons
Viena diena krievu liberāļa dzīvē. Aktuāls feļetons
Kā Krievija izglābās no EDSO ultimāta. Diplomātisks feļetons
Aviācijas novērošanas lidmašīna Tu-214ОN (Atvērtās debesis)

Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma

45
(atjaunots 13:51 17.01.2021)
Pēc ASV izstāšanās no Atvērto debesu līguma tas zaudējis jēgu, uzskata Krievijas Federācijas padomes deputāts.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Krievijas lēmums izstāties no Atvērto debesu līguma (ADL), pēc būtības, nozīmē valsts atbildes reakciju pēc Savienoto Valstu vadības lēmuma drošības jomā. Par to intervijā telekanālam "360"  pastāstīja politologs Iļja Graščenkovs.

"Krievijas izstāšanās no ADL faktiski ir atbilde uz ASV lēmumiem, kas izstājās no līguma pērnā gada novembrī. Tas nozīmē, ka beidzas divu bijušo superlielvalstu mierīgas līdzāspastāvēšanas ēra – "aukstā kara" laikā tās konkurēja viena ar otru par ieročiem, bet pēc tam tika pieņemts Atvērto debesu līgums, kas ļāva kontrolēt militāros un citus objektus," politologa teikto citēja RIA Novosti.

Politologs atgādināja, ka amerikāņi nolēma izstāties no ADL ar izdomātu ieganstu un apsūdzēja Krieviju par tā izmantošanu, izsekojot Vašingtonas darbības.

Līdz ar ASV izstāšanos no līguma tas zaudē savas pastāvēšanas tālāko jēgu, uzskata politologs.

Ту-214ОН (Atvērto debesu līgums
© Sputnik / Максим Блинов

Iepriekš Krievijas izstāšanos no ADL komentēja arī Krievijas Federācijas Padomes Starptautiskās komitejas priekšsēdētājs Konstantins Kosačovs. Pēc viņa domām, nākotnē nekādas radikālas pārmaiņas nav sagaidāmas.

"Nekas radikāli nemainīsies, kosmiskās izlūkošanas līdzekļi ļauj saņemt lielu informācijas apjomu. Šis apjoms nebūs simtprocentīgs, tomēr esošie kontroles līdzekļi pasargās no kaut kādiem lieliem satricinājumiem," politiķis konstatēja piektdien Federācijas Padomes telekanāla "Vmeste.RF" ēterā.

Viņš atzīmēja, ka pēc ASV un vēlāk – arī Krievijas – izstāšanās no līguma tas zaudē savu jēgu.

Politiķis ar nožēlu konstatēja, ka izstāšanās no ADL ir vēl viens solis, attālinoties no pasākumiem un līgumiem, ko valstis izstrādājušas pēc izstāšanās no aukstā kara.

"Perspektīvā mūs sagaida spriedzes pilns periods starptautiskajās attiecībās, tomēr tā nav mūsu izvēle," teica politiķis.

Atvērto debesu līgums parakstīts 1992. gadā. Tas bija viens no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara. Vienošanās ir spēkā no 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atklāti vākt informāciju viens par otra bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumā piedalījās 34 valstis. Maija beigās ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Savienotās Valstis no tā izstājas. Vašingtona apgalvoja, ka lēmums pieņemts pēc vairākkārt konstatētiem ADL pārkāpumiem no Krievijas puses.

Cita starpā ASV apsūdzēja Maskavu par to, ka tā izmantojot ADL kā "militāro spaidu" instrumentu. Krievija šādus apgalvojumus atspēkoja. Pērnā gada 21. novembrī ASV noslēdza izstāšanās procedūru.

15. janvārī KF informēja, ka iniciēta valsts iekšējā procedūra ar mērķi izstāties no līguma.

45
Tagi:
Krievija, ASV, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Vai Latvija spēs atteikt ASV: KF gaida garantijas Atvērto debesu līguma saglabāšanai
KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
ASV aviācijas bāzes kuģis USS Eisenhower

Atklāts ASV aviācijas bāzes kuģa likvidācijas metode pie Krievijas krastiem

52
(atjaunots 13:45 17.01.2021)
Militāro zinātņu doktors uzskata, ka NATO valstu augošā aktivitāte pie Krievijas robežām liecina par to, ka tās gatavojas karam ar Krieviju.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Savienoto Valstu, NATO valstu un to sabiedroto augošā militārā aktivitāte pie Krievijas robežām liecina, ka tās gatavojas karam ar Krieviju. Šādu viedokli rakstā izdevumā "Vojenno-promishlennij kurjer" pauda Krievijas Zinātņu akadēmijas prezidenta vietnieks informācijas politikas jautājumos, militāro zinātņu doktors Konstantins Sivkovs, vēsta RIA Novosti.

Viņš konstatēja, ka NATO valstu un to sabiedroto spēki un līdzekļi ir pārāki nekā Krievijai. Tāpēc konflikta apstākļos Krievijas bruņotajiem spēkiem, arī JKF nāksies risināt aizsardzības uzdevumus. Tagad, pēc eksperta domām, flote svarīgākais ir uzdevumu komplekss ar mērķi aizsargāt piekrastei tuvējo okeānu un jūru akvatoriju. Sivkovs atzīmēja, ka ir jāmeklē jauni JKF spēku stratēģiskā pielietojuma paņēmieni. Viņš atgādināja par gadījumiem, kad vāja flote sadūrusies ar pretinieka pārspēku.

"Tieši tāda situācija pašlaik veidojas mūsu JKF, jo amerikāņu flotei ir būtisks pārspēks. Saglabājoties pašreizējām tendencēm no kuģu sastāva pieauguma tempa, bruņojuma un militārās tehnikas apgādes viedokļa jau netālā nākotnē būtiski pārspēku pār mums gūs arī Ķīnas flote," brīdināja eksperts.

Viņš atzīmēja Krievijas flotes stratēģiskās aizsardzības formējuma pieredzes lielo nozīmi Baltijā Pirmā pasaules kara gados un Turcijas flotes pieredzi šajā periodā. Eksperts norādīja, ka vājāka flote var gūt panākumus, ja valstās uz spēcīgu aizsardzības pozīciju sistēmu salu zonās un šaurumos. Tagad, pēc viņa vārdiem, situācija jūrā ļoti atgādina stāvokli Pirmā pasaules kara gados.

Sivkovs atgādināja, ka pašlaik ir krasta raķešu kompleksi, piemēram, "Kalibr" un "Oniks", kuru darbības rādiuss salīdzināms ar klāja aviācijas darbības attālumu un sasniedz aptuveni 300 kilometrus. Eksperts atgādināja arī par hiperskaņas "Cirkon", kura darbības rādiuss sasniedz 1000 kilometrus.

Пресс-служба Минобороны РФ

Eksperts atzīmēja, ka amerikāņu aviācijas bāzes kuģu klāja aviācija var uzbrukt lielās aviācijas grupās ne vairāk kā 700 kilometru attālumā, tāpēc triecienam pa svarīgiem objektiem Krievijas dziļienē tai jāpietuvojas Krievijas krastam 450-600 kilometru attālumā. Tā aviācijas bāzes kuģis nonāks lielā darbības rādiusa krasta raķešu komplektu "redzamības zonā".

"Par alternatīvu var kļūt savas aviācijas uzbrukumam paredzēti krasta aerodromi. No vienas puses, tas būtiski ierobežos viņa operatīvās iespējas, no otras – likvidēs klāja aviācijas galveno priekšrocību – neatkarību no krasta aerodromiem, ko iespējams sagraut," viņš raksta.

Bez tam eksperts atgādināja arī par platjoslas mīnām, ko var uzstādīt dziļūdens rajonos. Ja tās izmantot līdz 5 kilometru dziļumā, tas dāvās iespēju radīt "mīnu draudus" vietās, kur var strādāt ārvalstu aviācijas bāzes kuģi.

52
Tagi:
aviācijas bāzes kuģis, Krievija, NATO
Pēc temata
"Rietumi to uzskata par galveno apdraudējumu". Krievijas flotē nomainīsies flagmanis
"Sodīsim visus". Kādiem mērķiem Pentagons iztērēs rekordlielo militāro budžetu
"Būs pagrūti iznīcināt": amerikāņi atgriežas bunkurā Ziemeļos
Krievu ieroči: 2020. gada provizoriskie rezultāti
Navigācija, foto no arhīva

Uz darbu var, pie ciemiņiem gan nē: kurp var doties vienā automašīnā

0
(atjaunots 09:01 19.01.2021)
Covid-19 ierobežojumi un "komandanta stunda" brīvdienās paliek spēkā līdz 25. janvārim.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks paskaidroja noteikumus, kas regulē pārvietošanos ar vienu automašīnu dažādu mājsaimniecību pasažieriem un naudas sodu piemērošanas kārtību, "Rīga Tv24" raidījumā.

Pēc Ruka vārdiem, policijai ir tiesības apturēt automašīnu, un pārbaudīt, cik daudzu mājsaimniecību pasažieri tajā atrodas.

Policijas vadītājs atgādināja, ka divu mājsaimniecību pārstāvju atrašanas vienā mašīnā tiks uzskatīta, kā sanāksme. Naudas sods par šādu pārkāpumu ir līdz 2 000 eiro, jo tagad ir spēkā aizliegums rīkot sapulces. Viņš paskaidroja, ka runa ir par vairāku mājsaimniecību locekļu braucieniem vienā automobilī bez attaisnojoša iemesla, piemēram, pie ciemiņiem vai uz veikalu.

Tomēr ir izņēmumi, viņš piebilda.

"Izņēmums, kurā dažādu mājsaimniecību pasažieriem ir atļauts pārvietoties ar vienu automašīnu, ir veicot un pildot savus darba pienākumus. Proti, cilvēki no divām vai vairākām mājsaimniecībām var pārvietoties vienā automašīnā uz darbu vai no tā, vai veikt darba pienākumus," skaidro Ruks.

Tāpat vienā mašīnā var pārvietoties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ja runa ir par pamatotiem braucieniem, piemēram, ja cilvēks jānogādā pie ārsta bet radinieki nedzīvo kopā.

Valsts policijas priekšnieks uzsvēra, ka, ja divi cilvēki dzīvo kopā, bet viņiem ir atšķiras deklarētās adreses, policija viņus nesodīs, ja viņi brauks vienā mašīnā.

"Valsts policija joprojām balstās uz faktiskās kopdzīves principu. Tādējādi kopdzīve vienā mājsaimniecībā nenozīmē deklarēšanos vienā mājsaimniecībā, runa ir tikai par kopdzīvi," sacīja Ruks.

Viņš piebilda, ka nav nepieciešams meklēt noteikumos trūkumus, ir vērts saprast, ka tie tika ieviesti tikai ar vienu mērķi - novērst Covid-19 izplatīšanos.

0
Tagi:
ierobežojumi, automašīnas, darbs, koronavīruss
Pēc temata
Preces, ko aizliegts tirgot brīvdienās, pieejamas internetā
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
Cīņa ar Covid-19 Benija Hila šovu stilā: Ušakovs par to, kāpēc cilvēki netic vakcīnai
Nopirkt šnabi ir vienkāršāk nekā grāmatu: cilvēku attiecības ar alkoholu