Nord Stream 2

Porošenko piedāvā VFR ieguldīt naudu Ukrainas GTS nevis Nord Stream 2

53
(atjaunots 11:57 10.04.2018)
Petro Porošenko piedāvā Eiropas kompānijām ieguldīt naudu Ukrainas GTS modernizācijā tā vietā, lai tērētu miljardus "Ziemeļu straumei 2".

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Ukrainas prezidents Handelsblatt intervijā "Ziemeļu straumi 2" nosauca par kukuli Vācijai apmaiņā pret lojalitāti pret Krieviju, vēsta dw.com. Tā vietā, lai piedalītos Krievijas projektā, viņš aicināja Vācijas un Eiropas kompānijas modernizēt Ukrainas GTS un palielināt gāzes tranzītu.

Desmitajā aprīlī Ukrainas prezidents Petro Porošenko viesosies vizītē Berlīnē. Viņa darba grafikā ir tikšanās ar federālo kancleri Angelu Merkeli, prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, Bundestāga prezidentu Volfgangu Šeiblu un ārlietu ministru Haiko Māsu. Vizītes gaidās Ukrainas līderis sniedzis interviju vācu izdevumam Handelsblatt, lielākā tā daļa bija veltīta gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecības projektam.

Porošenko piedāvāja palielināt gāzes tranzītu caur Ukrainu tā vietā, lai celtu jaunu gāzesvadu pa Baltijas jūras dzelmi. Pēc Ukrainas prezidenta sacītā, "vācu politiķiem un kompānijām ir rūpīgi jāapdomā" projekta īstenošana, jo tam, pēc Porošenko apgalvojumiem, "nav ekonomiski pamatotas bāzes".

"Pastāv Ukrainas tranzīta cauruļvads, kurš ir daudz lētāks. To var viegli un izdevīgi modernizēt… Bez milzu investīcijām var pilnveidot tranzīta līniju caur Ukrainu," apgalvo Porošenko. Pēc viņa sacītā, Ukraina labprāt pievienosies Eiropas partneriem šādā projektā.

"Vienkārši pavaicājiet mums tā vietā, lai investētu desmit miljardus eiro "Ziemeļu straumē 2"," piedāvā prezidents.

Iepriekš Ukrainas Augstākā Rada aicināja citu valstu parlamentus un valdības veikt pasākumus pilnīgai gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecības aizliegšanai. Radā uzskata,  ka gāzesvada celtniecības dēļ iestāsies "absolūts Krievijas monopols" Eiropas gāzes tirgū.

Krievijas Valsts Domē šo paziņojumu izvērtēja kā spiedienu uz Eiropas un Krievijas biznesu.

"Augstākās Radas prasība starptautiskai sabiedrībai aizliegt Krievijas gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecību ir kārtējā pret Krieviju vērstā provokācija un mēģinājumi izpatikt Vašingtonas sponsoriem, kuri pastāvīgi izrāda spiedienu uz Eiropas valstīm, lai traucētu reģionam svarīgākā projekta īstenošanu un pakļautu sev Eiropas enerģētikas tirgu," paziņoja Valsts Domes Ārlietu komitejas loceklis Sergejs Žeļezņaks.

"Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzesvada cauruļu celtniecību ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes caur Baltijas jūru līdz Vācijai. Jauno cauruļvadu plānots uzbūvēt blakus "Ziemeļu straumei". Vācija jau ir izsniegusi  visas gāzesvada celtniecībai nepieciešamās atļaujas savā teritorijā. Vienu no divām atļaujām tāpat izsniegusi Somija.

Gazprom bieži dēvēja Ukrainas gāzes transportēšanas maršrutu par nedrošu partneru tranzīta saistību nepildīšanas draudu dēļ sakarā ar iespējamo gāzes pārsūknēšanu no trubas vai dēļ nepietiekamas pazemes krātuvju piepildīšanas nepieciešamā spiediena nodrošināšanai ziemas perioda pieaugošā piegāžu apjomiem. Ukraina noliedza visas šīs apsūdzības, kā arī protestēja pret alternatīvu Gazprom gāzesvadu maršrutiem uz Eiropu.

Baltijas valstis, Polija, Dānija, Moldova arī iestājas pret jaunā gāzesvada celtniecību. Pēc viņu domām, projekts sevī nes ģeopolitiskās destabilizācijas riskus un var novest pie konkurences ierobežošanas.

Novembrī Eirokomisija piedāvāja ieviest grozījumus ES Gāzes direktīvā, kuri varēja izplatīt Trešās energopaketes noteikumus uz nākotnes gāzesvadu jūras posmiem. Šobrīd uz "Ziemeļu straumi 3" neizplatās visi Eiropas savienības iekšējā tirgus, Trešās energopaketes, noteikumi, jo cauruļvads neies caur ES virszemes daļu, bet gan pa jūras dzelmi. Tādēļ EK pauž vēlmi panākt vienošanos ar Krieviju par vairākiem pamatprincipiem, kurus tā vēlētos izplatīt uz šī gāzesvada darbību.

Eiroparlamenta Rūpniecības, enerģētikas un pētījumu komiteja 21. marta sēdē atbalstīja grozījumu ieviešanu ES Gāzes direktīvā. Taču līdz stāšanās spēkā šiem grozījumiem bija jābūt saskaņotiem ES Padomē un Eiroparlamentā.

Krievijā vairākkārt paziņoja, ka "Ziemeļu straume 2" ir tīri ekonomisks projekts, un tēze par Eiropas "energodrošības draudiem" neiztur kritiku — tieši pretēji, gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija ļaus samazināt tranzīta riskus un paaugstinās gāzes nodrošināšanas drošību tās patērētājiem. Turklāt "Ziemeļu straumes 2" maršruts līdz Vācijai ir gandrīz par diviem tūkstošiem kilometru īsāks, nekā caur Ukrainu, kas samazina tā piegādes izmaksas.    

53
Temats:
Ziemeļu straume 2 (216)
Pēc temata
ASV uzskata, ka Eiropai jākļūst nabagai
Vācija izsniegusi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas
Viltīgs plāns. Ukraina gatava nožņaugt "Ziemeļu straumi 2"
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

10
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

10
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

5
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

5
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās